منابع کنکور زبان
کنکور منحصراً زبان همچون کنکور هنر جزء گروه های آزمایشی شناور قرار دارد. به این معنی که هر یک از متقاضیان می توانند علاوه بر یکی از سه گروه آزمایشی انسانی، تجربی و ریاضی یکی از دو گروه آزمایشی هنر و زبان را جهت شرکت در کنکور برگزینند. به همین علت مخاطبان کنکور زبان در دو دسته قرار می گیرند. عده ای کنکور زبان را در کنار یکی از سه گروه آزمایشی اصلی انتخاب کرده اند و در واقع شانس دوم آنهاست و دسته ای دیگر که تنها قصد شرکت در کنکور منحصراً زبان را دارند. اما روی صحبت ما در این مقاله با دسته دوم یعنی افرادی است که فقط قصد ثبت نام و حضور در کنکور زبان را دارند. برای ورود به دانشگاه از طریق رشته های بدون کنکور هر دانشگاه می توانید رشته زبان را نیز در لیست رشته های ارائه شده بیابید و در دانشگاه مورد نظر تحصیل کنید. در مورد منابع کنکور زبان باید گفت که منابع و مأخذ این آزمون در دو گروه دروس عمومی و تخصصی تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این دسته ها شمار زیادی از درس ها را شامل می گردند. 

اگر مایل به تحصیل در یکی از رشته های گروه زبان هستید و نیاز به اطلاع از منابع کنکور منحصراٌ زبان دارید می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید

بهترین منابع کنکور زبان

همان طور که مطلع هستید، کنکور سراسری منحصراً زبان برای هر دو گروه داوطلبان و متقاضیان نظام جدید و نظام قدیم اجرا می شود. اکنون با توجه به تغییرات حاصله در کتب درسی نظام جدید، لزوماً باید توجه و دقت اساسی را در گزینش بهترین منابع کنکور منحصراً به خرج داد. برای اطلاع از کارشناسی ارشد بدون کنکور نگران نباشید ما تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار داده ایم.

منابع کنکور زبان شامل چه درس هایی می شود؟

منابع عمومی کنکور زبان دو گروه نظام جدید و نظام قدیم را شامل می شود. در مورد دروس تخصصی نیز باید بگوییم که هر داوطلب برای یافتن تسلط در بخش های مختلفی از جمله واژگان و گرامر باید کتب مختلفی را مورد مطالعه قرار دهد.

منابع دروس عمومی کنکور زبان 98 نظام جدید

باید بگوییم که دروس عمومی مورد مطالعه در گروه منحصراً زبان با دروس عمومی سایر گروه های آزمایشی از جمله هنر، انسانی، تجربی و ریاضی یکسان است. این دروس شامل دین و زندگی، زبان انگلیسی، عربی، نگارش و فارسی هستند. در کنکور منحصراً زبان سال 98 از کتاب های سال دوازدهم چاپ 98-97 کتب درسی سال یازدهم 97-96 و کتاب های عمومی سال دهم متوسطه چاپ سال 96-95 به عنوان منبع طراحی سؤالات استفاده شد.

منابع دروس عمومی کنکور زبان 98 نظام قدیم

از آن جایی که آخرین چاپ کتاب های نظام قدیم در سال تحصیلی 97-96 مربوط به دوران پیش دانشگاهی است. منبع طرح سؤالات این گروه از متقاضیان ورود به دانشگاه همان منابع کنکور سراسری سال قبل است. 

نام درس

نام کتاب (سالی -واحدی)

سال چاپ

پایه تدریس

کد کتاب

ملاحظات

زبان انگلیسی

انگلیسی دو و یک

96

پیش دانشگاهی

284/1

تمامی رشته ها

انگلیسی سه

95

سوم

252/1

تمامی رشته ها

فرهنگ و معارف اسلامی

معارف اسلامی (دین و زندگی)

96

پیش دانشگاهی

285/1

تمامی رشته ها

قرآن و تعلیمات دینی 3 (دین و زندگی)

95

سوم

251

تمامی رشته ها

 

قرآن و تعلیمات دینی 2 (دین و زندگی)

94

دوم

222

تمامی رشته ها

عربی

عربی 3 (گروه علوم انسانی)

95

سوم

254/2

مختص علوم انسانی

عربی 3 (به جز علوم انسانی)

95

سوم

254/1

تمامی رشته به جز انسانی

عربی 2 ( گروه علوم انسانی)

94

دوم

224/1

مختص علوم انسانی

عربی 2 ( گروه علوم انسانی)

94

دوم

2242

تمامی رشته ها به جز انسانی

 

نام درس

نام کتاب(سالی -واحدی)

سال چاپ

پایه تدریس

کد کتاب

ملاحظات

زبان و ادبیات فارسی

زبان فارسی 3 (به غیر از علوم انسانی)

95

سوم

249/3

تمامی رشته ها به جز انسانی

زبان فارسی 3 (اختصاصی انسانی)

95

سوم

294/4

مختص علوم انسانی

ادبیات فارسی 3 (اختصاصی انسانی)

95

سوم

294/2

مختص علوم انسانی

زبان و ادبیات فارسی عمومی

96

پیش دانشگاهی

283/1

تمامی رشته ها

ادبیات فارسی 3

95

سوم

294/1

تمامی رشته ها به جز انسانی

ادبیات فارسی  2

94

دوم

220/1

تمامی رشته ها

 

منابع تخصصی گروه زبان

منابع تخصصی کنکور زبان شامل موارد زیادی می شوند که مطالعه آن ها برای کسب درصد بالایی در دروس تخصصی زبان انگلیسی الزامی است.
 

ردیف

منابع تخصصی کنکور زبان

1

Absolutely Essential words 504

2

Vocabulary in use

3

Bridging the gap

4

Anything you can get your hands on

 
اگر مایل به اطلاع از لیست کامل دروس تخصصی کنکور منحصراٌ زبان هستید می توانید از راهنمایی های یک مشاور تحصیلی باتجربه استفاده کنید. 

در این مقاله به تحلیل و بررسی منابع کنکور زبان پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله برنامه ریزی کنکور زبان بزنید.

اگر سوالی در زمینه منابع کنکور زبان ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.