منابع ارشد

قبولی و تحصیل در مقطع ارشد نیازمند قبولی در کنکور کارشناسی ارشد است. از این رو همه داوطلبین نیاز دارند تا خود را برای کنکور ارشد آماده کنند. مهم ترین آمادگی برای کنکور، آگاهی از منابع ارشد است. این که شما چه منابع ارشدی را انتخاب می کنید و به مطالعه منابع ارشد با چه کیفیتی می پردازید تاثیر بالایی بر قبولی شما نیز دارد. یکی دیگر از مواردی که نشان دهنده اهمیت انتخاب منابع صحیح ارشد بر قبولی شماست، عدم وجود منابع شخصی و تائید شده توسط سازمان سنجش است.

فرقی ندارد که شما بخواهید در دانشگاه آزاد پذیرفته شوید یا در دانشگاه سراسری، باید منابع ارشد مناسب و خوبی در دست داشته باشید تا رتبه ی متناسب با آن چه می خواهید را کسب کنید. از این رو ما تصمیم گرفتیم بر اساس تجربه و دانش خود، بهترین منابع ارشد را به شما معرفی کنیم و شما را برای آزمون ارشد آماده کنیم.

منابع کارشناسی ارشد

انتخاب منابع ارشد تا حد زیادی به انتخاب رشته و گرایش مورد نظر شما برمی گردد. در برخی از رشته ها، منابع گرایش های مختلف، متفاوت است و برای برخی دیگر از رشته ها، ضرایب دروس تغییر می کند. به همین جهت اولین قدم تصمیم گیری درباره گرایشتان است. بعد از این که گرایش مورد نظر خود را انتخاب کردید، بایستی از موارد امتحانی و دروس امتحانی مطلع شوید و سپس بهترین منابع ارشد رشته خود را بیابید.

گروه بنده کنکور ارشد متفاوت از کارشناسی است. در کنکور ارشد رشته ها در گروه های زیر تقسیم شده اند:

  • انسانی
  • علوم پایه
  • هنر
  • تجربی
  • فنی مهندسی
  • دامپزشکی

تمامی رشته های ارشد در یکی از این شش گروه قرار گرفته اند. هر گروه دارای یک سری از رشته های پرطرفدار است و قبولی در رشته های پرطرفدار سخت تر و با رقابت بیشتر صورت می گیرد. از این رو داشتن منابع ارشد مناسب اهمیت پیدا می کند.

اما سوألی که پیش می آید این است که منابع ارشد شامل چه مواردی می شود؟!

اولین و مهم ترین منابع ارشد کتاب است. کتاب های برتر و شناخته شده هر درس که مورد تائید دانشگاه ها نیز هست. ممکن است برخی از این کتاب ها به عنوان منبع درسی دانشگاه ها در دوره کارشناسی نیز قرار گرفته باشد.

یکی دیگر از منابع ارشد جزوه ها و طرح درس های اساتید دانشگاه های معتبر است. شاید پیدا کردن جزوه یک استاد کمی سخت باشد و این موضوع خود بر اهمیت انتخاب و مطالعه کتاب مناسب منابع ارشد می افزاید.

به غیر از جزوه و کتاب، نمونه سوالات آزمایشی نیز در گروه منابع ارشد قرار می گیرد. همانند هر آزمون دیگری لازم است برای کنکور آماده شوید و یکی از راه های آمادگی، زدن تست است. منابع ارشد تستی که انتخاب می کنید، می تواند به میزان زیادی در آموزش، یادگیری و سرعت عمل شما تأثیر گذار باشد.

بهترین منابع کنکور ارشد

اما به راستی بهترین منبع کنکور ارشد چیست؟ منابع ارشد بسته به رشته شما و گرایشی که مایل به قبولی در آن هستید، تغییر می کند. به شما یادآوری می کنیم که در انتخاب منابع ارشد خود دقت کافی داشته باشید و در مورد انتخاب منابع ارشد حساسیت نشان دهید.

اگر مایلید بهترین منابع ارشد رشته خود را مطالعه کنید و با تمام نیرو در کنکور ارشد شرکت کنید، از مشاوران تحصیلی ارشد آیدانیتو کمک بگیرید. مشاوران تحصیلی کارشناسی ارشد آیدانیتو بهترین منابع ارشد رشته شما را به شما معرفی خواهند کرد.

برای قبولی در کنکور ارشد علاوه بر منابع ارشد برنامه ریزی درست هم لازم است با مطالعه برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 98 برای کنکور ارشد درست برنامه ریزی کنید.