منابع ارشد ژئومورفولوژی

رشته جغرافیای طبیعی علمی است که به مطالعه تأثیر عناصر و عوامل محیط زندگی بر فعالیت و زندگی انسان ها و محیط طبیعی می پردازد. از جمله رشته های گنجانده شده در مجموعه جغرافیای طبیعی می توان به رشته ژئومورفولوژی اشاره کرد که تحت عنوان علم شناسایی انواع ناهمواری های زمین شناخته می شود.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این لغت از زبان یونانی گرفته شده است و از سه جزء مختلف Geo به معنای زمین، morphe به معنای شکل و Logos به معنی شناسایی تشکیل شده است به طور کلی، ژئومورفولوژی به مطالعه اجزای اصلی شکل دهنده ناهمواری های زمین می پردازد. از جمله مهم ترین رویکردهای دانش ژئومورفولوژی بررسی و مطالعه فرایندهای مختلف تغییر دهنده چهره زمین به کمک تکنیک ها و ابزارهای مختلف است. این علم با سایر علوم به خصوص علوم طبیعی پیوستگی و ارتباطی تنگاتنگ دارد و از قوانین و ضوابط سایر علوم در بررسی های ژئومورفولوژی استفاده زیادی می کند. از سوی دیگر بررسی مسائل مربوط به ژئومورفولوژی و نتایج حاصل از پژوهش های انجام شده در این زمینه در بسیاری از علوم انسانی و طبیعی به کمک فنون جغرافیا اهمیت و کاربرد فراوانی دارد. باید بگوییم که افراد بسیاری پس از گذراندن مقطع کارشناسی این رشته تحصیلی مایل به گذراندن مقطع ارشد نیز هستند. اما آشنایی با منابع ارشد ژئومورفولوژی قبل از هر اقدامی بسیار ضروری به نظر می رسد.

منابع ارشد ژئوموفولوژی

در این قسمت، قصد معرفی منابع ارشد ژئومورمولوژی را به شما عزیزان داریم پس با ما همراه باشید تا اطلاعاتی ضروری را در ارتباط با منابع ارشد ژئومورفولوژی به دست آورید.

 

نام درس

نام کتاب

نام نویسنده

انتشارات

فلسفه جغرافیا

فلسفه های محیطی و مکتب های جغرافیایی

دکترحسین شکویی

گیتاشناسی

اندیشه های نو در فلسفه جغرافیا

دکترحسین شکویی

گیتاشناسی

فلسفه جغرافیا

دکترحسین شکویی

گیتاشناسی

مبانی سیستم از راه دورو سیستم اطلاعات جغرافیایی

سیستم اطلاعات جغرافیایی در محیط سه بعدی

منیژه قهرودی تالی

جهاد دانشگاهی تربیت معلم

اصول سنجش از دور نوین

سیدکاظم علوی پناه

دانشگاه تهران

آمار و احتمالات

آمار و احتمالات

رنجبران

نشر نور علم

آمار در جغرافیا

دکترمسعود مهدوی

قومس

آب و هوا

آب و هوای ایران

دکتر مسعودیان

دانشگاه اصفهان

اقلیم شناسی

ابراهیم جعفرپور

دانشگاه تهران

ژئومورفولوژی مبانی و ایران

ژئومورفولوژی ایران

محمدجعفر زمردیان

دانشگاه فردوسی مشهد

ژئومورفولوژی ایران

دکترابراهیم مقیمی

دانشگاه تهران

ژئومورفولوژی ایران

دکترمحمود علایی طالقانی

قومس

ژئومورفولوژی ایران

دکترجمشید جداری عیوضی

پیام نور

مبانی ژئومورفولوژی ایران

دکتر مقصود خیام

مبنا

فلسفه جغرافیا

قلمرو فلسفه جغرافیا

دکتر احمدپور

دانشگاه تهران

فلسفه های محیطی و مکتب های جغرافیایی

دکتر حسین شکویی

گیتاشناسی

اندیشه های نو در فلسفه جغرافیا

دکتر حسین شکویی

گیتاشناسی

منابع ارشد ژئوموفولوژی 98

منابع ذکر شده بر طبق منابع تعیین شده برای سال گذشته نوشته شده اند. جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد منابع ارشد ژئومورفولوژی 98 با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با منابع ارشد ژئومورفولوژی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله منابع کنکور کارشناسی ارشد بزنید.

اگر سوالی در زمینه منابع ارشد ژئومورفولوژی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.