منابع ارشد علوم کامپیوتر

رشته علوم کامپیوتر به عنوان پل ارتباطی ریاضی و دانش کامپیوتر شمرده می شود. مهم ترین هدف از ایجاد و راه اندازی این رشته تحصیلی در دانشگاه ها دسترسی به بهترین روش ها و راه حل های حل مسئله موجود با میزان پایین خطا، بیشترین حد دقت و زمانی کم است. در حقیقت، رشته علوم کامپیوتر در صدد تربیت افرادی کاردان و متخصص است که نگرشی منطقی و ریاضی نسبت به حل مسئله دارند. از جمله کاربردهای علوم کامپیوتر می توان به کاربرد آن در علم رایانه و خارج از علم رایانه اشاره کرد. در میان توانمندی های ضروری جهت ورود و ادامه تحصیل در این رشته تحصیلی محبوب می توان به علاقه به رشته ریاضیات اشاره کرد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع، هر شخص با قصد ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر لزوماً باید اطلاعاتی خوبی در زمینه علم ریاضی داشته باشد و از استدلال ریاضی قوی بهره مند باشد.

اگر از داوطلبان کنکور ارشد علوم کامپیوتر هستید و به دنبال شناخت منابع مورد نیاز برای شرکت در آزمون ارشد این رشته هستید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید

راجع به بازار کار رشته علوم کامپیوتر نیز باید بگوییم که افراد دانش آموخته این رشته تحصیلی شغلی مشابه با فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر در گرایش نرم افزار را در اختیار می گیرند. ولی با این حال، نقش فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر به عنوان فردی مدیر و هماهنگ کننده واقعاً قابل توجه و بسیار مهم تلقی می شود. این رشته تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی ارشد تدریس می شود. در این مقاله، به بحث در مورد منابع ارشد علوم کامپیوتر برای شما دوستان می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا به اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه منابع ارشد علوم کامپیوتر دسترسی پیدا کنید.

نام درس

نام کتاب

مؤلف

انتشارات

ریاضیات گسسته و مبانی ترکیبات

ریاضی گسسته

گراسمن-ترمبلی

 

ریاضیات گسسته

گریمالد

 

مبانی منطق و نظریه مجموعه ها

Logic in computer sciences modeling and reasoning about systems

M.Huth .M.Ryan

cambridge university press2004

 

an outline of set Theory

j.in.Helen

 

ساختمان داده ها طراحی الگوریتم ها و مبانی نظریه محاسبه

introduction to the theory of computation

M.siper

Thomson course Technology.2006

J.martin introduction to languages and the theory of computation

MC.Graw-Hill2010

Morgan kaufmann publishers in 1998

Fundamentals of the theory of computation :privciples and practice

   

مبانی احتمال

مبانی احتمال

شلزون راس

 

نظریه احتمالات و نتیجه گیری آماری

لارسول

 

مبانی آنالیز عددی

آنالیز عددی

دکتر حسین زاده

 

آنالیز عددی

اوردن و دیگران

 

محاسبات عددی

کرایه چیان

 

آنالیز عددی

اسماعیل بابلیان

 

مبانی ماتریس ها و جبر خطی

جبر خطی

اونان

 

جبر خطی

هافمن

 

مبانی علوم ریاضی

مبانی علوم ریاضی

لین ولین

 

ریاضیات عمومی

ریاضی عمومی

جورتوماس

 

ریاضی عمومی 2-1

آدامز

 

ریاضی عمومی

ایساک مارون

 

زبان تخصصی وعمومی

زبان انگلیسی عمومی

محمودعلی محمدی

 
 

زبان انگلیسی تخصصی برای دانشجویان ریاضی

   

علوم کامپیوتر ارشد

رشته علوم کامپیوتر در مقطع ارشد از هفت گرایش مهم تشکیل شده است. در میان این گرایش ها می توان به داده کاوی، نظریه سیستم ها، محاسبات علمی، محاسبات ترم و هوش مصنوعی و علوم تصمیم و دانش اشاره کرد. از جمله دروس اختصاصی ارائه شده در رشته علوم کامپوتر می توان از شبکه های عصبی، رباتیک، منطق محاسباتی، هوش مصنوعی پیشرفته، پردازش زبان های طبیعی و یادگیری نام برد که در میان درس های گرایش سیستم های هوشمند به چشم می خورند.

دروس آزمون کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر

در میان دروس آزمون کارشناسی علوم کامپیوتر می توان به دروسی همچون مبانی منطق و نظریه مجموعه ها، مبانی ماتریس ها  جبر خطی، ریاضیات عمومی، مبانی احتمال و مبانی ماتریس ها و جبر خطی اشاره کرد.
در این مقاله به تحلیل و بررسی منابع ارشد علوم کامپیوتر پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله معرفی گرایش های ارشد علوم کامپیوتر بزنید.
اگر سوالی در زمینه منابع ارشد علوم کامپیوتر ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.