منابع ارشد علوم اقتصادی

به طور کلی می توان علم اقتصاد را علم تحلیل و مطالعه جنبه های مختف رفتار اقتصادی افراد جامعه دانست. از این جهت می توان این علم را جزء علومی همچون علوم اجتماعی در نظر گرفت. در حقیقت، به کمک علم اقتصاد و با به کارگیری آن می توان روند رشد اقتصادی جامعه ای را رقم و به طور کلی دست به تعیین سرنوشت حال و آینده آن زد. جالب است بدانید که رشته اقتصاد از جمله بهترین و شناخته شده ترین رشته های دانشگاهی در کشورهای پیشرفته دنیا محسوب می شود. شاید باور نکنید اما ارزش و اهمیت این رشته در این کشورها از رشته هایی چون پزشکی و مهندسی نیز بیشتر است. این رشته تحصیلی در ایران در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های سرتاسر ایران تدریس می گردد. که دو رشته علوم اقتصادی و اقتصاد نفت و گاز رشته های گنجانده شده در دوران کارشناسی ارشد مجموعه علوم اقتصادی را تشکیل می دهند. مورد دیگر این است که 12 گرایش مختلف نیز در این دو رشته تحصیلی دیده می شوند. از آن جایی که در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقطع ارشد به شناخت و کسب اطلاع از لیست بهترین منابع نیاز مبرمی دارید، موضوع مقاله حاضر را به ذکر منابع ارشد علوم اقتصادی اختصاص داده ایم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعاتی ضروری را در ارتباط با منابع ارشد علوم اقتصادی به دست آورید.

منابع ارشد علوم اقتصادی 98

در این قسمت به ذکر منابع ارشد علوم اقتصادی برای شما می پردازیم. اما قبل از هر چیز باید بگوییم که منابع ارشد علوم اقتصادی در تمامی رشته ها و گرایش های این مجموعه یکسان است و داوطلبان می توانند بدون درنظر گرفتن رشته و گرایش دوران کارشناسی خود در مجموعه علوم اقتصادی دست به مطالعه منابع ارشد علوم اقتصادی و شرکت در آزمون مربوطه بزنند.

 

نام درس

نام کتاب

مؤلف

مترجم

انتشارات

اقتصاد اسلامی

اقتصاد اسلامی چیست؟

محمد جابر نژاد

حسین عباسی نژاد-محبوبه مهدوی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

مبانی اقتصاد اسلامی

دفتر همکاری حوزه و دانشگاه

سمت

مبانی فقه اقتصاد اسلامی

محمد مهدی پورمند-مهدی کرمی

پول و بانکداری

اقتصاد کلان

دکتر عباس شاکری

پول و بانکداری

دکتر مجتهد

بخش عمومی

اقتصاد بخش عمومی

سیدجواد پورمقیم

نی

اقتصاد بخش عمومی

فرهاد رهبر- ناهید پوررستمی

دانشگاه تهران

اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها)

جمشید پژویان

جاودانه

مالیه بین الملل

مالیه بین الملل2- مالیه بین الملل

سید جواد پور مقیم

سمت

مالیه بین الملل

اصغر ابوالحسنی هستیانی – بیتا شایگانی

سمت

مالیه بین الملل سالواتوره

تجارت بین الملل

تجارت بین الملل

سید جواد پورمقیم

نی

تجارت بین الملل

سالواتوره

آمار

آمار و احتمال

هادی رنجبران

اثبات

آمار کاربردی

وحید ناصحی فر

ترمه

آمار و کاربردی در مدیریت

سعیدجعفری-منصورمؤمنی-دکتر عادل آذر

ریاضی

ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت (ریاضیات پایه و کاربردی)

محمدفاریابی باسمنج- اکبرعالم تبریز

اشراقی-صفار

ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت

مسعود نیکوکار

گسترش علوم پایه

اقتصاد کلان

اقتصاد کلان

دکتر عباس شاکری

اقتصاد کلان جلد 2-1

تیمور رحمانی

اقتصاد فرد

اقتصاد خرد 2

دکتر عباس شاکری

نظریه اقتصاد خرد

ریچاد بایلاس

حسین راغفر

زبان تخصصی و عمومی( انگلیسی)

TOEFL-flash Reading

ظرفیت ارشد علوم اقتصادی

با نگاهی به دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه سراسری 97 می توان از ظرفیت گرایش های مختلف مجموعه علوم اقتصادی اطلاع پیدا کرد. به عنوان نمونه در گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی بالاترین ظرفیت پذیرش مربوط به دانشگاه صنعتی شاهرود است که 23 نفر دانشجو را در این گرایش پذیرش کرده است. مورد دیگر، گرایش بانکداری اسلامی است که دانشگاه قم با ظرفیتی معادل 12 نفر (12 نفر زن و 12 نفر مرد) بالاترین ظرفیت پذیرش را در این گرایش به خود اختصاص داده است.

بهترین منابع ارشد علوم اقتصادی

در مطلب بالا، برخی از منابع ارشد مجموعه علوم اقتصادی را برای شما دوستان برشماردیم. می توانید برای دسترسی به بهترین منابع ارشد علوم اقتصادی با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

در این مقاله به معرفی منابع ارشد علوم اقتصادی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله برنامه ریزی ارشد بزنید.

اگر سوالی در زمینه منابع ارشد علوم اقتصادی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.