معافیت ایثارگران

معافیت ایثارگران

معافیت ایثارگران

در این مقاله قصد داریم به موضوع معافیت ایثارگران بپردازیم. داوطلبانی که شامل سهمیه ایثارگران هستند با مطالعه مقاله معافیت ایثارگران، از آخرین اخبار و جزئیات این نوع معافیت مطلع خواهند شد. فرزندان ایثارگران (شهید، مفقودالاثر، جانباز، اسیر، آزاده و رزمنده) می توانند معافیت ایثارگران برخوردار شوند اما برخورداری از این طرح با شرایط ویژه همراه است. معمولاً در طرح ثبت نام معافیت ایثارگران 20 هزار نفر که  28 و یا 29 ماه سابقه ایثارگری دارند، معاف می شوند. در صورتی که تعداد متقاضیان بیش از 20 هزار نفر باشد، با توجه به اولویت معافیت آنها صادر می شود.همانطور که می دانید تغییراتی در معافیت و کسری خدمت سربازی ایثارگران به وجود آمده است ، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
ابتدا لازم است از انواع معافیت های ایثارگران مطلع شوید، چه افرادی مجاز هستند تا از معافیت ایثارگران استفاده کنند؟ در ادامه مقاله معافیت ایثارگران شما را با پاسخ به این مسئله رو به رو خواهیم کرد.

انواع معافیت سربازی ایثارگران

  1. معافیت فرزندان شهداء و جاویدالاثران
  2. معافیت یکی از برادران شهداء، جاویدالاثران، آزادگان و جانبازان در صورتی که فاقد فرزند باشند (فرزند ذکور)
  3. معافیت جانبازان 10 درصد و بالاتر از آن
  4. معافیت فرزندخوانده قانونی جانبازان
  5. معافیت مشمولانی که با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر از آن ازدواج کنند.

شرایط معافیت هر یک از موارد گفته شده با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در معافیت جانبازان 10 درصد و بالاتر در صورتی که جانباز از معافیت مورد نظر استفاده کند، مانعی برای معافیت فرزند نیست و در صورتی که جانباز در بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان جانباز 10 درصد و بالاتر شناخته شود، می توانند از این طرح استفاده کنند. در خصوص معافیت فرزند خوانده قانونی جانبازان باید توجه داشته باشید که این معافیت درصورت برخورداری از شرایط زیر امکان پذیر است.

  • جانباز فاقد فرزند باشد و بنابر تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل قطع نخاع ناشی از جانبازی، امکان داشتن فرزند وجود ندارد.
  • فرزندخواندگی باید توسط مراجع صلاح قضایی تأیید شود.
  • در صورتی که جانباز چند فرزند را به عنوان فرزند خوانده پذیرفته باشند، تنها یکی از آن ها معافیت ایثارگر صادر می شود.

برای کسب اطلاع بیشتر از شرایط هر یک از موارد گفته شده، به مقاله شرایط معافیت ایثارگران مراجعه کنید.

روند اقدام معافیت ایثارگران

مشمولان بعد از دریافت برگه شماره 1 ایثارگران از بنیاد شهید و امور ایثارگران به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10) مراجعه  کنند و بعد از دریافت دفترچه، فرم های مربوطه را تکمیل و به مراکز پلیس + 10 تحویل دهند. توصیه می کنیم با مراجعه به مقالات مربوط، از مراحل معافیت ایثارگران به طور دقیق تر مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز معافیت ایثارگران

مشمولین خدمت در مراحل اقدام معافیت ایثارگران باید از تمامی مدارک مورد نیاز برخوردار باشند. لازم است برای کسب اطلاع بیشتر از مدارک هر نوع معافیت به مقالات مربوطه مراجعه کنید. پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه معافیت ایثارگران مقاله خرید خدمت ایثارگران 97 را نیز مورد مطالعه قرار دهید. در صورتی که بعد از مطالعه مقاله معافیت ایثارگران با سؤالی مواجه شدید آن را با مشاوران آیدانیتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *