مصاحبه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان از جمله شناخته شده ترین مراکز دانشگاهی در ایران محسوب می شود که وظیفه خطیر و مهم توانمندسازی و آموزش نیروی انسانی متعهد و متخصصی را جهت فعالیت در آموزش و پرورش را عهده دار است. این دانشگاه مشهور طبق روال بسیاری از  دانشگاه ها جذب و پذیرش دانشجو را از طریق کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها انجام می دهد. در نتیجه کلیه داوطلبانی که مایل به گذراندن تحصیلات دانشگاهی خود در دانشگاه فرهنگیان هستند لزوماً باید در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها ثبت نام نمایند و سپس دست به انتخاب رشته های تحصیلی معرفی شده در دانشگاه فرهنگیان بزنند.

از داوطلبان کنکور سراسری و نگران شرکت در مصاحبه فرهنگیان هستید؟ برای آگاهی از نحوه و شرایط شرکت در مصاحبه با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید

البته نکته حائز اهمیت این که در صورتی که بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری شخص داوطلب رتبه مورد نیاز جهت پذیرش در مراکز دانشگاهی فرهنگیان را کسب کرده اند از او جهت شرکت در مصاحبه فرهنگیان دعوت به عمل می آید. به دلیل اهمیت زیاد مصاحبه فرهنگیان موضوع مقاله حاضر را به این مسئله اختصاص داده ایم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات مورد نیاز خود را در ارتباط با مصاحبه فرهنگیان به دست آورید.

شرایط مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

در رابطه با شرایط مصاحبه دانشگاه فرهنگیان باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که کلیه داوطلبانی که اسامی آن ها جهت شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اعلام گردیده است باید به این موضوع مهم توجه لازم را مبذول دارند که در زمان گزینش نهایی در هر کدام از رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان فقط اشخاصی پذیرفته و جذب می شوند که مطابق زمان بندی اعلام شده برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در این مرحله شرکت نمایند و از طرف صلاحیت عمومی آن ها نیز به وسیله هیئت مرکزی گزینش مورد تأیید قرار بگیرد و حد نصاب نمره علمی نهایی را برای هر کدام از رشته های تحصیلی دانشگاهی را نیز به دست آورند.

زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

زمان مصاحبه فرهنگیان به طور معمول در شهریور ماه است. برای اطلاع از زمان دقیق مصاحبه دانشگاه فرهنگیان با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

مدارک مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

هر فرد برای شرکت و حضور در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان نیاز به تهیه مدارکی چند نیز  دارد. در زیر شماری از مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را خدمت شما ذکر می کنیم. برای اطلاع از لیست کلیه مدارک، مصاحبه دانشگاه فرهنگیان با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

  • ارائه تصویری از گواهی نامه اتمام تحصیلات مقطع متوسطه برای فرد متقاضی شرکت در مصاحبه فرهنگیان
  • ارائه فیش واریزی که میزان آن چند روز پیش از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به اطلاع داوطلب می رسد.
  • پوشه مقوایی ساده آبی رنگ جهت گذاشتن مدارک آقایان
  • پوشه مقوایی ساده به رنگ قرمز جهت قرار دادن مدارک مصاحبه خانم ها

سؤالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

سؤالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در چند دسته معاینه پزشکی، سؤالات احکام و عقیدتی و سؤال های مصاحبه علمی تخصصی قرار می گیرند. در بخش معاینه پزشکی وضعیت بینایی، شنوایی، تناسب اندام و قد و وزن داوطلب مورد بررسی قرار می گیرند. حتی گاهی دیده شده است که متن و یا روزنامه ای در اختیار فرد قرار می گیرد تا از لکنت زبان نداشتن وی اطمینان حاصل کنند. در صورتی که فرد در این مرحله مشکلی داشته باشد با دادن نامه ای از وی درخواست می شود که به درمانگاه فرهنگیان مراجعه کند. در رابطه با سؤالات مصاحبه علمی تخصصی و سؤالات عقیدتی و احکام هم باید اشاره کنیم که باید انتظار پرسیدن سؤالاتی در زمینه های سیاسی، روانشناسی و مذهنی را از مصاحبه کنندگان داشته باشید. از جمله سؤالات مطرح شده در این دو مرحله می توان از علت علاقه شما به شغل معلمی، رتبه شما در کنکور، علت انتخاب دانشگاه فرهنگیان، مشکلات شغل معلمی از دیدگاه شما، ارکان نماز، مرجع تقلید شما، مراحل نماز، انواع غسل، نحوه انتخاب رهبری نام برد. برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تری در رابطه با سؤالات مصاحبه فرهنگیان با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
در این مقاله به تحلیل و بررسی مصاحبه فرهنگیان پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله شرایط تحصیل در دانشگاه فرهنگیان بزنید.
اگر سوالی در زمینه مصاحبه فرهنگیان ذهن تان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.