مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98

مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 ، مرحله ی بعد از سپری کردن کنکور دکتری کامپیوتر 98 و به دست آوردن رتبه قبولی در کنکور ، و همچنین به دست آوردن تراز قابل قبول در دانشگاه مورد داوطلبان دکتری کامپیوتر است. در دانشگاه های سراسری بعد از کسب نمره قبولی در تراز دانشگاه ، داوطلبان از جانب دانشگاه دعوت به مصاحبه میشوند. و هیچ محدودیتی در شرکت در مصاحبه تعداد دانشگاه های سراسری وجود ندارد و داوطلب دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم ، میتواند در یک یا چند مصاحبه که از جانب دانشگاه های مورد نظر خود دعوت شده است شرکت نماید ، مصاحبه ها به صورت مجزا و در همان دانشگاه برگزار میشود. برای اطلاع از چگونگی مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 ، نکات موثر در نتیجه ی مصاحبه دکتری کامپیوتر و سوالاتی که در مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 مطرح میشود ، این مقاله میتواند به شما کمک کند. از آنجایی که در ثبت نام دانشگاه آزاد و سراسری تغییراتی در مقایسه با سال های قبل داشته و در مقالات قبلی به طور مفصل در مورد آن صحبت کردیم ، دغدغه های فکری و سیلی از سوالات و افکار مبهم راجع به نحوه ی مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 نزد داوطلبان ایجاد شده است.

مصاحبه دکتری نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 

استرس قبل از برگزاری مصاحبه در داوطلبان دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم ، امری کاملا طبیعی تلقی میشود، اما این استرس نباید مانع موفقیت داوطلبان در مصاحبه شود ، و این امر که در روز مصاحبه استرس و نگرانی ها به اوج خود میرسد مسئله ای است که داوطلب باید قبل از روز مصاحبه به فکر رفع آن باشد تا استرس منجر به از دست رفتن فرصت مصاحبه و عدم موفقیت در مصاحبه نشود. راهکارهای مناسب قبل از مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98، که تاثیر بسزایی در نتیجه ی مصاحبه خواهد گذاشت ،

 • قبل از روز مصاحبه به محلی که برای مصاحبه تعیین شده بروید تا روز مصاحبه با مشکل رو به رو نشوید.
 • به دلیل اینکه مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 ، بر عهده اساتید همان دانشگاه می باشد ، بهتر است اطلاعاتی در مورد اساتید و علاقمندی ها و همینطور حیطه ی شغلی آنها به دست بیاورید تا هنگام مصاحبه بتوانید بهتر و بیشتر آنها را تحت تاثیر قرار دهید. برای به دست آوردن اطلاعات لازم میتوانید به سایت همان دانشگاه مراجعه کرده و سوابق علمی اساتید را مطالعه کنید.
 • یکی از سوالات مهم در مصاحبه دکتری ، پایان نامه داوطلب در دوران کارشناسی ارشد خواهد بود ، از این رو داوطلبان باید بر پایان نامه ی خود تسلط کامل پیدا کنند و بتوانند از عهده ی سوالهای علمی که در مورد پایان نامه ی وی مطرح میشود بر بیایند.

به یاد داشته باشید فرصت مصاحبه تنها یک بار به شما داده خواهد شد، با تلاش بهترین نتیجه را به دست بیاورید

مصاحبه دکتری کامپیوتر نرم افزار و الگوریتم 

نکاتی وجود دارد که برای موفقیت در مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 باید بدانید:

 • داشتن سابقه ی تدریس با موضوع مربوط به رشته مزیت محسوب میشود و تاثیر مثبت در نظر مصاحبه کنندگان میگذارد.
 • از نظر اساتید مصاحبه کننده ، داوطلب در مقطع دکتری باید به صورت تمام وقت روی رساله و مقالات و همچنین بالا بردن سطح علمی خود تلاش کند ، بالاترین مقطع در رشته کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم ، دکتری میباشد بنابراین داوطلبان این رشته در دانشگاه های سراسری که رقیب های زیادی هم خواهند داشت باید صلاحیت علمی خود را به اساتید ثابت کنند.
 • آراستگی و لباس مناسب در روز مصاحبه نباید فراموش شود.
 • داوطلبان باید مدارک خود را کامل و آماده کنند.
 • استرس نباید بر نحوه ی صحبت کردن و مواردی که ذکر میکند تاثیر منفی بگذارد  ، از نظر اساتید داوطلب در آینده به عنوان استاد دانشگاه و … فعالیت میکند و نحوه ی سخن گفتن در روز مصاحبه  و همچنین بار علمی او نکته مهم در مصاحبه تلقی میشود.
 • لازم است قبل از پاسخ گویی ابتدا فکر کنید.

همانطور که پیشتر گفتیم آزمون کتبی دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 ، 50 درصد موفقیت را تضمین میکند که مرحله بسیار مهمی محسوب میشود اما برای موفقیت صدر صد باید از مرحله ی دوم هم به خوبی عبور کنید. در مرحله ی مصاحبه ، 20 درصد مربوط به رزومه ی علمی داوطلب است که شامل :

 1. مقالات چاپ شده در زمینه ی کامپیوتر
 2. تالیف و یا ترجمه کتاب مربوط به رشته
 3. تسلط بر زبان انگلیسی
 4. گواهی ثبت اختراع
 5. برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر داخلی یا خارجی
 6. کیفیت پایان نامه 

در این مقاله به موضوع مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مشاوره دکتری بزنید. 
اگر سوالی در زمینه مصاحبه دکتری کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم سراسری 98 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.