مصاحبه دکتری مدیریت دولتی 98

با توجه به اهمیت مصاحبه دکتری در سال 98، در این مقاله با عنوان مصاحبه دکتری مدیریت دولتی 98 در خدمت شما عزیزان هستیم. هدف از درج این مقاله، موفقیت هر چه بیشتر داوطلبان دکتری مدیریت دولتی 98 در مصاحبه و پذیرش در دانشگاه ها می باشد. جهت اطلاع از نحوه برگزاری مصاحبه دکتری مدیریت دولتی 98، زمان مصاحبه دکتری مدیریت دولتی 98، شرایط دعوت به مصاحبه و نکات ضروری جهت موفقیت در مصاحبه دکتری مدیریت دولتی 98 تا انتهای این مقاله با آیدانیتو همراه باشید.

نقش مصاحبه دکتری مدیریت دولتی 98 در پذیرش دانشگاه ها

از سال 96 به بعد، تأثیر و نقش مصاحبه دکتری مدیریت دولتی 98 با نقش آزمون کتبی دکتری برابر می باشد. از این امر می توان به این موضوع اشاره کرد، داوطلبان برای ورود به دانشگاه در مقطع دکتری نیاز به موفقیت در دو مرحله را دارند، مرحله آژمون کتبی دکتری و مصاحبه دکتری مدیریت دولتی 98

تراز و رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری و آزاد 98

معیار اصلی دعوت به مصاحبه دکتری، تراز کسب شده داوطلبان در آزمون کتبی می باشد

بهتر است تعریفی از رتبه و تراز داشته باشیم تا با تفاوت این دو بیشتر آشنا شوید. تراز: سطح علمی داوطلبان دکتری می باشد که از طریق پاسخ های صحیح و ضریب هر پاسخ محاسبه می گردد. رتبه: جایگاه و تربیت قرارگیری داوطلبان بر اساس ترازهای کسب شده می باشد. همان طور که گفته شد، معیار پذیرش دکتری تراز علمی است و نه رتبه ی کسب شده در آزمون دکتری. بنابراین داوطلبان در این مقطع با سطح علمی خود آینده تحصیلی را رقم خواهند زد. دانشگاه ها تراز قابل قبول مشخصی دارند. در صورتی که داوطلبان تراز قابل قبول را کسب کنند، به مصاحبه دعوت می شوند. در ضمن لازم به ذکر است تعداد داوطلبان دعوت شده به مصاحبه معمولاً چند برابر ظرفیت دانشگاه ها می باشد، از این رو داوطلبان دعوت شده برای موفقیت در مصاحبه باید امتیازات لازم را کسب کنند به مصاحبه دعوت می شوند. در ضمن لازم به ذکر است تعداد داوطلبان دعوت شده به مصاحبه معمولاً چند برابر ظرفیت دانشگاه ها می باشد، کنند. در ادامه با امتیازات مصاحبه دکتری آشنا خواهید شد.

امتیازات مصاحبه دکتری مدیریت دولتی 98

 

امتیازات مصاحبه دکتری

مصاحبه و سنجش علمی

سوابق پژوهشی و آموزشی

30%

20%

 

همان طور که مشاهده می کنید، 30% از نقش مصاحبه به مبحث مصاحبه و سنجش علمی تعلق گرفته است که نظر اساتید در این بین بیشترین امتیاز را خواهد داشت.

در صورتی که آزمون ورودی در دانشگاه ها وجود داشته باشد، در این بخش محاسبه می گردد.

فعالیت هایی که در بخش پژوهش و آموزش مورد بررسی قرار می گیرد را در ادامه مشاهده خواهید کرد:

 • مقالات علمی معتبر (داخلی – خارجی) مرتبط با رشته
 • گواهی ثبت اختراع مورد تأیید وزارت پژوهش های علمی و صنعتی ایران
 • برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر
 • مقالات علمی ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی
 • مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر
 • تألیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی
 • کیفیت پایان نامه
 • معدل و کیفیت دانشگاه دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی
 • مدرک زبان معتبر

در نهایت پیشنهاد می کنیم در مورد مصاحبه دکتری 98 بیشتر بخوانید