مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی که به آن زوج درمانی هم می گویند نوعی از مهم ترین خدمات مشاوره ای است. این مشاوره به زوج ها کمک می کند تا درگیری ها و کشمکش هایشان را بشناسند و برای ارتقای کیفیت زندگی مشترک تلاش کنند. در این نوع مشاوره زوج ها می توانند تصمیم های هوشمندانه بگیرند و به روش های مختلفی روابطشان را مستحکم کنند.

مشاوره خانواده زناشویی معمولاً توسط کسی ارائه می شود که در زمینه ازدواج و خانواده تخصص دارد. در چنین مشاوره ای گاهی هر دو همسر حضور دارند و گاهی تنها یکی از آن ها برای بهبود زندگی زناشویی مشاوره می گیرد.

فواید مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی به زوج ها کمک می کند تا درک بهتری از رابطه شان داشته باشند و برای بهبود زندگی زناشویی برنامه ریزی کنند. کشمکش در هر زندگی مشترکی وجود دارد. مهم این است که همسران مهارت های ارتباطی را یاد بگیرند و بتوانند حل مسئله انجام دهند.

از سویی دیگر مشاوره خانواده زناشویی در این حوزه ها راهکار ارائه می دهد:

  • مشکلات رابطه ای
  • مسائل جنسی
  • مشکلات خانوادگی
  • خشونت
  • طلاق عاطفی
  • اعتیاد

مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی

در دنیای امروز از مشاوره تلفنی استقبال زیادی می شود. سبک زندگی مردمان حاضر گاهی آنقدر شلوغ و سرشار از مسئولیت است که فرصت حضور در جلسات مشاوره حضوری را ندارند و ترجیح می دهند که از طریق تلفن مشاوره بگیرند.

در مورد اختلافات و مشکلات زناشویی، گاهی یکی از همسران نسبت به مشاوره و روانشناسی نظر مثبتی ندارد و به همین دلیل فرایند مشاوره حضوری بی معنی می شود. در این موقعیت مشاوره تلفنی می تواند انتخاب بهتری باشد.

برای مشاوره در زمینه انواع مشکلات و اختلافات زناشویی و خانوادگی می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

در ضمن مشاوره تلفنی از مشاوره حضوری کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر است. همچنین در مواقعی که بحران هایی در زندگی مشترک اتفاق می افتند و در آن لحظه فرد امکان وقت گرفتن از یک روانشناس یا مشاور را ندارد می تواند تنها با برداشتن گوشی و تماس با یکی از مراکز مشاوره تلفنی از نظر روانی آرام شود و راهکاری برای حل مشکلش پیدا کند.

به عنوان مثال فردی که در یک اتفاق ناگهانی متوجه خیانت همسرش می شود، با یک مشاوره تلفنی می تواند ثبات روانی را به دست بیاورد و عاقلانه تصمیم بگیرد.

 

مشاوره زناشویی تلفنی برای افراد خجالتی و کسانی که تمایلی به افشای هویت شان ندارند هم انتخاب مناسبی است.

مشاوره خانواده زناشویی در آیدانیتو

آیا در زندگی زناشویی دچار مشکل شده اید؟ آیا یک معضل جسمی یا عاطفی کیفیت زندگی مشترک شما را کاهش داده است؟ سر در گم هستید و به دنبال راهکار می گردید؟

آیدانیتو یک فضای هوشمند آموزش و مشاوره است و مشاوران با تجربه و حرفه ای ما در زمینه حل اختلافات و مشکلات زناشویی به شما مشاوره تأثیرگذاری ارائه خواهند داد. کافی است که تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید.

در ادامه مطالعه مقاله مشاوره خانواده تلفنی در آیدانیتو را به شما پیشنهاد می کنیم.