مشاوره خانواده

avatar image نویسنده : دهقان پور
stopwatch image ۲۲ اردیبهشت ۹۹ view image ۴۸۲۵ blogging image ۸
مشاوره خانواده
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " انواع خدمات مشاوره خانواده " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

مشاوره خانواده

مشاوره واژه ای عربی و به معنای مشورت کردن و تشکیل شورا برای تصمیم گیری است. برای اینکه کسی بتواند در موقعیت یک مشاور قرار بگیرد باید در این حوزه تخصص داشته باشد و از مهارت های ویژه ای برخوردار باشد. رشته دانشگاهی مشاوره یکی از زیرمجموعه های رشته روانشناسی است. آدم هایی که در دانشگاه  درس های تخصصی و عمومی این رشته را می خوانند و با اتمام تحصیلات، مدرک این رشته را اخذ می کنند، می توانند با توجه به گرایش تحصیلی شان در زمینه های خانواده، تحصیلی، توانبخشی، شغلی و ... به مراجعانشان خدمات مشاوره ای بدهند. مشاوره خانواده یکی از شاخه های تخصصی مشاوره است و همان طور که از نامش مشخص است، بر خانواده تمرکز دارد، همچنین برای دریافت مشاوره تلفنی نیز میتوانید با مشاوران با تجربه آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. افرادی که به مشاورین خانواده مراجعه می کنند در حقیقت به دنبال حل مشکلاتی هستند که بر خودشان، اعضای خانواده و روابط و مناسبات خانوادگی شان اثر گذاشته است.
شما نباید همه ی مشکلات را به تنهایی حل کنید! شما نیاز به کسی دارید که بهترین راه را به شما نشان بدهد! با مشاوران ما تماس بگیرید.
 

وظایف یک مشاور خانواده

یک مشاور خانواده با توجه به مهارت هایی که در دوران تحصیل، کارورزی و تجربه های کاری اش به دست آورده، می تواند با ارزیابی یک  فرد و خانواده اش در حوزه های زوج درمانی، خانواده درمانی، روانشناسی کودک، مشاوره به سالمندان، مشاوره طلاق، مسائل مربوط به زندگی مشترک، مشکلات جوانان و نوجوانان، اختلالات جنسی زوج ها و ... مشاوره بدهد.

خدمات مشاوره خانواده در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. مخاطبانی که در زمینه مسائل و مشکلات خانوادگی نیاز به مشورت و راهکار دارند، می توانند با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرند. در ادامه به خدمات مشاوره ای آیدانیتو در حوزه مشاوره خانواده می پردازیم:

اگر مشکلی فردی یا خانوادگی عملکرد شما را در ابعاد مختلفی مختل کرده و کیفیت زندگی شما را به نحو قابل توجهی کاهش داده است، برای دریافت خدمات مشاوره خانواده ، در تماس با ما تعلل نکنید.

اعتیاد

اگر از اعتیاد رنج می برید یا اعتیاد یکی از اعضای خانواده موجب از هم گسیختگی خانواده تان شده است با ما تماس بگیرد. مشاوران ما می توانند به شما کمک کنند تا در زمینه روش های ترک اعتیاد، نشانه ها و علل اعتیاد، مراقبت های بعد از ترک و آموزش های لازم برای اعضای خانواده ای که معضل اعتیاد به آن آسیب زده است اطلاعات کسب کنید.
به ماده ی مخدری اعتیاد دارید؟ یکی از عزیزانتان اعتیاد دارد و نگرانش هستید؟ نشانه های اعتیاد را مشاهده کرده اید؟ نمی دانید باید چه کنید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مسائل جنسی

بدون شک یکی از مهم ترین نیازهای هر انسانی نیاز جنسی است و همسران انتظار دارند که با ازدواج و ورود به زندگی مشترک این نیاز را به شکلی صحیح و سالم برطرف کنند. اما متأسفانه بسیاری از زوج ها بعد از ازدواج به رضایت جنسی نمی رسند و گاهی مشکلات جنسی شان به طلاق عاطفی یا طلاق رسمی ختم می شود. شما می توانید با تماس با مشاورین آیدانیتو در مورد روش های درمان انواع مشکلات جنسی مثل اختلال نعوظ، دیرانزالی، زودانزالی، سردمزاجی، ناتوانی جنسی و ... اطلاعات کسب کنید. همچنین آگاهی در مورد سلامت جنسی، بهداشت جنسی، بیماری های مقاربتی، روش های جلوگیری از بارداری، انحرافات جنسی و ... لازمه یک زندگی مشترک سالم است. مشاوره خانواده می تواند آگاهی لازم در این زمینه ها را در اختیار شما قرار دهند.
از پرسیدن سوالات جنسی خجالت می کشید؟ دچار مشکلاتی شده اید که نمی دانید باید چه کار کنید؟ حس می کنید زندگی مشترکتان به بن بست رسیده است؟ مواردی را در فرزندانتان مشاهده کرده اید که ذهنتان را به خود مشغول کرده است؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

اختلالات روانی و عصبی

انسان ها فقط از بیماری های جسمی رنج نمی کشند و اختلالات روانی هم از آزاردهنده ترین و آسیب زاترین بیماری های انسانی هستند. در صورتی که شاهد نشانه های اختلالاتی مثل افسردگی، اضطراب، اختلالات خواب، اختلالات خوردن، اختلالات شخصیت و ... در خودتان هستید، ما می توانیم برای آگاهی از نشانه ها، علل و روش درمان این بیماری های روانی به شما کمک کنیم.
حس می کنید افسرده شده اید؟ خوابتان نمی برد؟ اشتها ندارید؟ ذهنتان درگیر است؟ حوصله ندارید؟ شکست خورده اید؟ رها شده اید؟ مورد آزار قرار گرفته اید؟ تا چه زمانی می خواهید به این روش زندگی ادامه دهید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

رشد و توسعه فردی

همه ما برای اینکه بتوانیم به خودشکوفایی برسیم، حداکثر استفاده را از استعدادها و توانمندی هایمان بکنیم و به اهدافمان برسیم به مهارت هایی نیاز داریم. این مهارت ها شامل مهارت های ارتباطی ای مثل هوش هیجانی، فن بیان، مذاکره، آداب معاشرت و ... و مهارت های زندگی مثل تصمیم گیری، توانایی حل مسئله، ارتباط مؤثر، مدیریت استرس، همدلی و ... هستند. ممکن است بعضی از ما به این نتیجه برسیم که در یکی یا تعدادی از مهارت هایی که به رشد و توسعه می انجامند، ضعف داریم. شما می توانید جهت اطلاع از راهکارهایی برای تقویت مهارت های زندگی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. 
به روزهای بهتر فکر می کنید؟ متوجه ضعفی در خود شده اید؟ حس می کنید که می توانید خوشحال تر زندگی کنید؟ دوست دارید تاثیرگذار تر باشید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " انواع خدمات مشاوره خانواده " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

ازدواج سالم و زندگی مشترک

آدم ها با ازدواج و آغاز زندگی مشترک وارد مرحله ای جدید در زندگی می شوند. زندگی زناشویی با زندگی دوران مجردی کاملاً متفاوت است و شیرینی ها، لذت ها، تلخی ها، آرامش، تعارضات و مشکلات خاص خودش را دارد. تصمیم به ازدواج یعنی تصمیم به ورود به مسیری جدید و همسفر شدن با کسی که قرار است یار همیشگی ما باشد. امروزه مشاوره قبل از ازدواج در همه کشورهای توسعه یافته به امری بدیهی تبدیل شده است. شما می توانید جهت اطلاع از معیارهای ازدواج، شیوه صحیح انتخاب همسر، سؤالات قبل از ازدواج، سن مناسب ازدواج، ویژگی های دوران نامزدی و عقد، شیوه های همسرداری و .. با ما تماس بگیرید.
تصمیم گرفته اید ازدواج کنید؟ با کسی آشنا شده اید؟ دو دل هستید؟ نمی دانید آیا او فرد مناسبی برای شماست یا نه؟ در دوران نامزدی دچار مشکلاتی شده اید؟ عقد کرده اید؟ بعد از ازدواجتان خیلی چیزها تغییر کرده است؟ او دیگر همان آدم سابق نیست؟ از علاقه تان کم شده؟ دچار مشکل در روابط جنسی شده اید؟ با خانواده ی همسرتان دچار مشکل شده اید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشکلات زناشویی

اگر در زندگی مشترک با همسرتان تعارضاتی را تجربه می کنید و برای حل این تعارضات به هم فکری نیاز دارید، مشاوران ما می توانند اطلاعات مناسبی را در زمینه مسائل عاطفی، جنسی، ارتباطی، مشکلات خانوادگی و روش های حل این مسائل در اختیار شما قرار بدهند.
سرد شده اید؟ دیگر علاقه ی سابق را ندارید؟ حس می کنید اشتباه تصمیم گرفته اید؟ هرچند که مشکلات زناشویی یکی از مهم ترین دلایل طلاق است، اما به نظرتان طلاق پاک کردن صورت مسئله نیست؟ مشکلات زناشویی نباید باعث طلاق شوند! با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
طلاق بهترین راه نیست! طلاق آخرین راه است! مشکلات زناشویی نباید باعث طلاق شوند! مشکلات زناشویی حل شدنی اند! با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
 

طلاق و جدایی

طلاق اتفاق ناگواری است که هیچ فردی در آغاز زندگی مشترک به آن  فکر نمی کند. همسران به امید یک همراهی شیرین، آرامش بخش و همیشگی با هم ازدواج می کنند. اما گاهی اوقات طلاق اجتناب ناپذیر می شود و بعضی مواقع می توان با رعایت نکاتی، یادگیری مهارت هایی و انجام  فعالیت هایی از طلاق جلوگیری کرد. مشاوره خانواده در زمینه طلاق برای زوج هایی که قصد جدایی دارند، راهگشا است.
به طلاق فکر می کنید؟ فکر می کنید راه دیگری ندارید؟ جانتان به لبتان رسیده است؟ به زور ازدواج کرده اید؟ با عشق ازدواج کرده اید ولی دیگر هیچ علاقه ای به او ندارید؟ فکر می کنید به شما خیانت شده است؟ وضعیت مالی خوبی ندارید؟ خانواده همسرتان در زندگی تان دخالت می کنند؟ واقعا به طلاق فکر می کنید؟ به روزهای بعد از طلاق فکر کردید؟ ممکن است پشیمان شوید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

خیانت

شاید در یک زندگی زناشویی هیچ چیز هولناک تر از خیانت نباشد. کسی با خیانت همسرش مواجه می شود آسیب روانی شدیدی می بیند و گیج و درمانده می شود. مشاوران آیدانیتو می توانند آگاهی شما را در زمینه راهکارهای مقابله با خیانت، نشانه های خیانت، علل و عوامل خیانت و شرایط بخشش خیانت آگاه کنند.
فکر می کنید به شما خیانت شده است؟ هنوز در شوک هستید! چرا که فکر می کنید همسرتان بسیار دوستتان دارد؟ نشانه هایی از خیانت را مشاهده کرده اید؟ اصلا به این فکر می کنید که شاید اشتباه کرده باشید و سوء تفاهم شده باشد؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

کودک و نوجوان

روانشناسان معتقدند که شخصیت هر انسانی در کودکی شکل می گیرد. به همین دلیل درمان هر چه سریع تر اختلالاتی مثل اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز، اختلال یادگیری، اضطراب، افسردگی، اختلالات خواب، وسواس، اختلالات خوردن در کودکان و... از مشکلات و معضلات در دوران بزرگسالی جلوگیری می کند. با مشاوره خانواده روانشناسی کودکان در آیدانیتو آشنا شوید در صورتی که شاهد مشکلات روانی، رفتاری، تحصیلی و ... در فرزند کوچکتان هستید یا فرزندی دارید که از مشکلاتی مثل بیماری های خاص یا انواع معلولیت های ذهنی و جسمی رنج می برد، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
فرزندتان ارزشمندترین دارایی شماست؟ نگران تربیت او هستید؟ نشانه هایی در کودکتان شما را نگران کرده است؟ حس می کنید به کمک یک روانشناس نیاز دارید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

جوانان و نوجوانان

جوانان تأثیرگذارترین قشر جامعه هستند. اگر جوانی در خانواده شما از اعتیاد رنج می برد، مبتلا به نوعی از اختلالات روانی است، با رفتارهایش موجب ایجاد تشنج و تنش در خانواده می شود و روابط مختل و ناسالم مانع رسیدن او به اهدافش شده اند، با ما تماس بگیرید. نوجوانان به علت ورود به دوران بلوغ تغییرات زیاد جسمی و روانی را تجربه می کنند. آن ها بیش از حد حساس می شوند، در معرض انواع خطرها قرار می گیرند و ممکن است افت تحصیلی شدید را تجربه کنند. این وظیفه والدین است که با آگاهی از ویژگی های منحصر به فرد دوران نوجوانی و بلوغ، فرزندشان را در این مرحله حساس زندگی بیشتر درک کنند. ما می توانیم در جهت کسب این اطلاعات به شما کمک کنیم.
می خواهید بهترین پدر و مادر دنیا باشید؟ کتاب های بسیاری در زمینه تربیت فرزند خوانده اید ولی از برخی از رفتارهای فرزندتان تعجب می کنید و نمی دانید باید چه کنید؟ حس می کنید فرزندتان به شما دروغ می گوید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.


سالمندان

شاید سالمندان ارزشمندترین قشر جامعه باشند اما متأسفانه در کشورهای توسعه نیافته و کشورهای در حال توسعه توجه کمتری به آن ها می شود. مشاوران ما در آیدانیتو در زمینه انواع اختلالات سالمندان مثل افسردگی، اضطراب، مشکلات جنسی و...، روش های صحیح مراقبت از سالمندان، مسائل اجتماعی این قشر و بهترین روش های تعامل و هم زیستی با سالمندان اطلاعات مفیدی دارند.


در ادامه مطالعه مقاله «خانواده و سلامت روانی» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
اگر مشکلی فردی یا خانوادگی عملکرد شما را در ابعاد مختلفی مختل کرده و کیفیت زندگی شما را به نحو قابل توجهی کاهش داده است، برای دریافت خدمات مشاوره خانواده ، در تماس با ما تعلل نکنید.  
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " انواع خدمات مشاوره خانواده " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.0 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۸ دیدگاه
 • user_default_pic بنیامین
  توسط بنیامین در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام ، من افسردگی دارم چه طور میتونم با مشاوره ی خانواده شما به صورت حضوری ارتباط برقرار کنم ؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، آیدانیتو فضای هوشمند آموزش و مشاوره پاسخگو به تمامی سوالات شما در زمینه افسردگی و راه های درمان آن است. پیشنهاد می کنیم اگر در زمینه مشاوره خانواده سوالی دارید، آن را با مشاوران آیدانیتو در میان بگذارید.

 • user_default_pic niki
  توسط niki در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام... مشاوره خانواده شما از چه ساعتی شروع به کار میکنن؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، شما در هر ساعتی از شبانه روز می توانید سوالات خود را در مبحث مشاوره خانواده از آیدانیتو بپرسید.

 • user_default_pic مهناز
  توسط مهناز در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷ reply-button
  من مشکلاتم پیچیده اس خیلی مشاوره خانواده تلفنی به دردم میخوره یا باید حتما حضوری بیام؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، شما می توانید مشاوره خانواده تلفنی آیدانیتو را امتحان کنید و در صورت رضایت به روند مشاوره ای خود ادامه دهید.

 • user_default_pic رضا
  توسط رضا در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام.من مشاوره خانواده تو زمینه طلاق میخواستم..خواستم بیینم چه راههایی وجود داره که بتونم همسرم رو منصرف کنم از طلاق؟ :(
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۷ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، مشاوره طلاق از جمله مهم ترین بخش های مشاوره خانواده است. آیدانیتو فضای هوشمند آموزش و مشاوره پاسخگو به تمامی سوالات شما در زمینه مشاوره ازدواج ، مشاوره جنسی و زناشویی ، مشاوره طلاق ، مشاوره حقوقی و سایر مباحث مرتبط با مشاوره خانواده است.