آیدانیتو > مشاوره اعتیاد
اعتیاد, منتخب خانواده

مشاوره اعتیاد

 

 

 

 

 

مشاوره اعتیاد

اعتیاد وضعیتی است که در آن فرد به مصرف یک ماده مخدر، الکل یا انجام یک رفتار وابسته می شود. این وابستگی آنقدر شدید و عمیق است که حتی اگر خودش خواهان ترک باشد هم به سختی می تواند عامل اعتیاد را کنار بگذارد.
مواد اعتیاد آور شامل الکل، مواد قابل استنشاق، مخدرها، نیکوتین، داروهای آرام بخش و … هستند. همچنین بعضی افراد به رفتارهایی مثل رابطه جنسی، قمار کردن، ورزش کردن، استفاده از اینترنت، کارکردن، خرید کردن و … معتاد هستند.
اعتیاد یک معضل و آسیب اجتماعی جدی است. شاید جمله «اعتیاد یک بلای خانمان سوز است» به نظر کلیشه ای و تکراری بیاید. اما تکراری شدن این جمله از میزان جدی بودن و هولناک بودن آن کم نمی کند. انسان های معتاد نه تنها از نظر جسمی و روانی شدیداً آسیب می بینند و عملکرد مثبت شان در تحصیل و کار کاهش می یابد بلکه به اعضای خانواده و اطرافیانشان هم آسیب می رسانند.
یکی از مراحل ترک اعتیاد می تواند استفاده از خدمات مشاوره اعتیاد باشد.

مشاور چه کسی است؟

مشاوره به معنای مشورت کردن و دریافت اطلاعات و راهکار درباره یک موضوع و مشکل است. مشاور کسی است که به واسطه مدرک تحصیلی، تخصص، تجربیات و مهارت های منحصر به فردش در زمینه های مختلف به مراجعانش کمک می کند.
مشاوران با توجه به گرایش های تحصیلی شان می توانند در حوزه های مختلف خانواده، ازدواج، طلاق، تحصیلی، شغلی، کودک و نوجوان، ترک اعتیاد و … فعالیت کنند.

چرا مشاوره اعتیاد اهمیت دارد؟

با توجه به گسترش آسیب اجتماعی اعتیاد در جامعه ما، نیاز به یک همیاری و همکاری اجتماعی برای حل این مشکل روز به روز بیشتر می شود.
افراد معتاد در حال رنج کشیدن هستند و به همان میزان یا بیشتر اعضای خانواده شان را رنج می دهند. اگر کسی به معنای واقعی کلمه قصد ترک کردن داشته باشد، یا در صورتی که اعضای خانواده یک فرد معتاد نگران او باشند و بخواهند برای نجاتش قدمی بردارند، می توانند با استفاده از مشاوره اعتیاد در مسیر درست ترک اعتیاد حرکت کنند.

 

 

 

 

مشاوره اعتیاد تلفنی

مشاوره تلفنی نوعی از مشاوره و در عصر حاضر بسیار مفید و کار آمد است. انسان های این عصر بیشتر از همیشه مشغله دارند و زندگی بسیاری از ما به سبکی است که مشاوره های غیرحضوری را به مشاوره های حضوری ترجیح می دهیم.
به عبارتی می توان گفت که دلیل استقبال بالای شهروندان جامعه از مشاوره تلفنی، مزایای فراوان آن است. مزایایی مثل:
  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن نسبت به مشاوره حضوری
  • صرف زمان کمتر و مناسب بودن برای افرادی که مشغله های فراوانی دارند
  • پاسخگو بودن در مواقع بحرانی که فرصتی برای مراجعه به مراکز مشاوره حضوری نیست
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی

مشاوره اعتیاد در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. در این فضا مخاطبان می توانند در زمینه های مختلفی مثل اعتیاد، خانواده، مشکلات رابطه ای، طلاق، خیانت، اختلالات روانی، روانشناسی کودک، مسائل جوانان و نوجوانان، مشکلات جنسی، مسائل سالمندان و … اطلاعات کسب کنند.

چنانچه از اعتیاد رنج می برید و قصد ترک دارید یا یکی از اعضای خانواده شما معتاد است و نیازمند کمک هستید، کافی است با ما تماس بگیرید. آیدانیتو در زمینه مواردی که در ادامه می آیند، خدمات مشاوره ترک اعتیاد را در اختیار شما قرار خواهد داد:

شناخت اعتیاد

شما با توضیح در مورد نوع ماده ای که خودتان یا دیگری به آن وابسته هستید، می توانید در مورد آن ماده، ویژگی ها و عوارضش اطلاعات کسب کنید.

علل اعتیاد

اگر اطلاعاتی را در مورد زمان شروع مصرف، مدت مصرف، ویژگی های روانشناختی و محیط زندگی تان  در اختیار مشاور قرار بدهید، او در فرایند مشاوره ترک اعتیاد به شما برای درک علل و عوامل اعتیاد کمک می کند.

روش های ترک اعتیاد

مشاوره ترک اعتیاد ، با توجه به نوع ماده ای که مصرف می شود، مدت زمان مصرف و ویژگی های مصرف کننده می تواند به روش های مختلفی اتفاق بی افتد.
مشاورین آیدانیتو این توانایی را دارند که در مورد انواع روش های ترک اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهند. شاید شما پدر، مادر یا یکی نزدیکان یک فرد معتاد باشید و ندانید که باید از کجا شروع کنید. با ما تماس بگیرید تا در این مسیر در کنار شما باشیم.

آموزش خانواده

خانواده یک فرد معتاد کسانی هستند که با رفتار صحیح می توانند فرایند ترک را تسهیل و با رفتار غلط این روند را دشوار کنند.

مشاوران ما می توانند راهکارهایی را برای ایجاد یک جو خانوادگی سالم و آرام و برقراری روابطی که به نفع همه اعضای خانواده مرد یا زن معتاد است در اختیار شما قرار بدهند.

پس از ترک

مشاوره اعتیاد فقط به فرایند ترک ختم نمی شود. احتمال عود اعتیاد و بازگشت دوباره فرد معتاد به سمت مصرف مواد مخدر بسیار زیاد است. اگر به مراقبت های پس از ترک توجه نشود، امکان دارد که فرد معتاد دوباره مصرف را شروع کند.

اطرافیان فردی که به تازگی ترک کرده است، می توانند در تماس با مشاورین آیدانیتو در مورد مراقبت های پس از ترک اطلاعات کسب کنند.

در ادامه مطالعه مقاله اعتیاد را بشناسیم را به شما پیشنهاد می کنیم.

در صورتی که نگران اعتیاد یکی از نزدیکانتان هستید و می خواهید هر چه زودتر به شیوه ای صحیح او را وارد فرایند ترک کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *