در این مقاله شما را با مراحل امریه آشنا خواهیم کرد، اگر قصد دارید از این قانون نظام وظیفه استفاده کنید تا شرایط سربازی برای شما راحت تر باشد، لازم است از نحوه ی انجام و مراحل امریه مطلع باشید تا فرصت ویژه امریه را از دست بدهید. نکته ای که لازم است در ابتدای مقاله ذکر کنیم این است، امریه برای تحصیلات مختلف( دیپلم تا دکتری) پذیرش می شود، و حتی در سال های اخیر شاهد فراخوان های زیادی بودیم که مدارک کمتر از فوق را نیاز داشتند از این رو مشمولانی که فرصت تحصیل در مقاطع بالا را نداشتند از اخذ امریه ناامید نباشند.

قبل از بیان مراحل امریه لازم است از مدارک تحصیلی برای امریه مطلع شوید، همراه ما باشید.

مدارک قابل پذیرش در امریه

امریه برای رفع نیاز سازمان ها و ادارات دولتی به کارمند است که در مقاله ارگان های امریه دهنده ، لیست ارگان ها امریه دهنده را مشاهده کردید، حال لازم است ابتدا از این موضوع مطلع باشید که برای انجام مراحل اخذ امریه به کدام ارگان مراجعه کنید؟ توجه کنید که با توجه به نیاز هر اداره مدرک تحصیلی کارمندان وظیفه متفاوت است به طور مثال، در محیط زیست مشمولان دیپلمه می توانند امریه دریافت کنند و در آموزش و پرورش فوق دیپلم و بالاتر در برخی از ارگان ها مانند سازمان بازرسی کل کشور مدرک فوق لیسانس به بالاتر قابل پذیرش است، لازم است بدانید باید با توجه به رشته تحصیلی خود ارگان مرتبط را شناسایی کنید، معمولاً رشته های کامپیوتر و حسابداری در ارگان های مختلف مورد نیاز است.

حال که از مدارک تحصیلی مورد نیاز در ارگان ها مطلع شدید لازم است مراحل امریه را هم بدانید.

مراحل اخذ امریه سربازی

در اولین مرحله همان طور که گفته شد باید سازمان و ارگان های امریه دهنده را شناسایی کنید و با توجه به رشته تحصیلی، مدارک مورد نظر سازمان و مدرک تحصیلی خود و سایر شرایط اخذ امر به سازمان ها را بررسی و یکی از سازمان را انتخاب کنید. ورود به صورت حضوری به بخش نیروی انسانی یا همان امور مشمولان سازمان مراجعه کرده و از ظرفیت خالی مطلع شوند، در صورتی که سازمان مورد نظر ظرفیت خالی سربازی را داشت توانایی های خود را با خواسته سازمان مقایسه کنید و در صورت برعهده آمدن آن اقدامات بعدی برای دریافت را انجام دهید، چرا که بعد از تایید امریه امکان انصراف وجود نداد، بعد از تایید و قبول سازمان برای پذیرش به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید و دفترچه اعزام به خدمت را مطابق زمان اعلامی از سوی سازمان پست کنید، برگه سبز اعزام به خدمت را دریافت کنید و حداقل 60 روز قبل از اعزام به خدمت برگه را به سازمان تحویل دهید. بعد از پذیرفته شدن در امریه باید به مدت 2 ماه آموزش سربازی را طی و بعد برای انجام خدمت به سازمان مورد نظر منتقل شوید.

اگر سوالی پیرامون امریه و نحوه اخذ امریه سربازی را دارید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. همچنین پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه مقاله مراحل امریه، مقاله مدارک امریه را هم مطالعه کنید، تا هنگام انجام مراحل با کسری مدرک روبرو نشوید و خدمت ویژه ی خود را برای پذیرش امریه از دست ندهید.