مدارک پروژه کسری خدمت 97

در این مقاله به موضوع مدارک پروژه کسری خدمت 97 پرداخته ایم. افرادی که قصد دارند از پروژه کسری خدمت بهره مند شوند، با مطالعه مقاله مدارک پروژه کسری خدمت 97 از مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده و … مطلع خواهند شد. همان طور که اطلاع دارید، روند طی کردن دوره سربازی در 3 دسته جای می گیرد. آموزشی، کد و ضرورت که بخش کد به تمامی سربازان تعلق نمی گیرد و در واقع دوره آموزشی تخصصی 2 ماهه بعد از آموزشی است. طبق ماده 1 خدمت وظیفه عمومی، تمامی افرادی که وارد سن مشمولیت می شوند، موظف به اجرای امر مقدس سربازی هستند. مگر به دلایل خاص که شامل معافیت و کسری خدمت می شود. بنابراین سایر افراد به هیچ عنوان نمی توانند معاف شوند. همان طور که گفته شد، افراد با شرایط خاص که در انواع کسری خدمت 97  گفته شد، می توانند کسری خدمت دریافت کنند. یکی از انواع کسری خدمت، پروژه کسری خدمت می باشد.
در مقاله “پروژه کسری خدمت 97”  افراد مجاز جهت استفاده از پروژه کسری خدمت معرفی شده اند. بعد از مطالعه مقاله گفته شده در صورتی که از شرایط اخذ پروژه کسری خدمت بهره مند شدید، بهتر است مدارک پروژه کسری خدمت 97 را آماده کنید. بنابراین به ادامه مقاله توجه کنید.

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده

بهتر است از مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده دریافت پروژه کسری خدمت مطلع شوید و با در دست داشتن مدارک کامل اقدام به اخذ پروژه کنید. همان طور که می دانید افراد نخبه و سایر افراد از شرایط کمی متفاوت تری از هم در مقابل این قانون قرار می گیرند. مدارکی که نخبگان عزیز جهت تشکیل پرونده نیاز خواهند داشت، گواهی احراز نخبگی بنیاد ملی نخبگان و نامه معرفی بنیاد نخبگان نیروی مسلح است. سایر افراد مدارک زیر را تهیه کنند:

 1. پروپوزال تأیید شده از جانب دانشکده
 2. گواهی اشتغال به تحصیل و یا گواهی اشتغال به خدمت (برای سربازان)
 3. کپی کارت ملی
 4. کپی شناسنامه
 5. یک قطعه عکس
 • مشمولان خدمت مجاز به استفاده از طرح پروژه کسری خدمت می توانند خود موضوع پروژه را پیشنهاد دهند و در صورت تأیید همان پروژه انتخاب می شود.
 • مشمولان می توانند موضوع پروژه را خارج از رشته تحصیلی خود انتخاب نمایند.
 • تمامی رشته ها به جز کشاورزی، پزشکی، بازرگانی، تمامی رشته های مورد نیاز است و در این طرح شرکت می کنند.
 • افراد در حین خدمت نیز می توانند از این طرح استفاده کنند.
 • دانشجویان کارشناسی نیز می توانند در طول تحصیل از آن استفاده کنند.
 • افراد غیر نخبه تنها با مدارک بالا نیز می توانند در طول تحصیل از آن استفاده کنند.
 • افراد غیر نخبه تنها با مدارک بالا (کارشناسی ارشد و دکتری) می توانند از این طرح استفاده کنند.
 • نخبگان می توانند با مدرک کارشناسی اقدام به اخذ پروژه کنند.

مشمولان خدمت میتوانند برای اطلاع از شرایط و و ضوابط کسری خدمت به مقاله  شرایط کسری خدمت 97 مراجعه کنند.
اگر سوالی پیرامون کسری خدمت و اخذ پروژه دارید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.