اعزام به خدمت, دفترچه اعزام به خدمت

مدارک اعزام به خدمت

 


مدارک اعزام به خدمت

در این مقاله به موضوع مدارک اعزام به خدمت سربازی خواهیم پرداخت، با توجه به این که هر فرد ذکور ایرانی از اولین ماهی که سن آن به سن 18 سالگی تمام می رسد و شامل مقررات خدمت وظیفه عمومی می شود، موظفت است تکلیف نظام وظیفه ی خود را مشخص کند. اما قبل از اقدامات لازم برای آن دسته از مشمولین که قصد اعزام به سربازی دارند اطلاع از مدارک اعزام به خدمت ضروری است. بنابراین توصیه می کنیم با مقاله مدارک اعزام به خدمت همراه باشید.

سربازی امری ضروری و مهم به شمار می آید که انجام آن بر تمامی افراد واجب است. اما در برخی از شرایط افراد از معافیت های مختلف برخوردار می شوند، در ادامه می توانید مدارک و نحوه ی اعزام به خدمت را مشاهده کنید.

مدارک مورد نیاز اعزام به خدمت

برای اعزام به خدمت مشمولین باید مدارکی را به نظام وظیفه ارائه کنند که در ادامه با آن مدارک آشنا خواهید شد.

برگ وضعیت مشمولین ( برگ شماره 1) به صورت تکمیل شده، برگ معاینه اولیه و واکسیناسیون مشمولین ( برگ شماره 2 )، اصل و کپی شناسنامه از کلیه صفحات، اصل و تصویر کارت ملی یا کارت موقت ملی مشمول، اصل و کپی گواهی آخرین مدرک تحصیلی که توسط مرجع صادر کننده یا دفتر اسناد برابر با اصل شده باشد، یک قطعه عکس 4*3 تمام رخ مشمول ( علاوه بر عکس های الصاقی برگه ها)، و مشمولانی که دارای گواهی کسر خدمت جبهه، جانبازی والدین و بسیج هستند، باید گواهی مذکور را همراه با سایر مدارک نام برده شده به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس +10 ) ارایه نمایند.

راهنمای برگ شماره 2

برگ شماره 2 مربوط به معاینه اولیه و واکسیناسیون است که در کادر اول مشخصات فردی مشمول به طور کامل درج می شود.

الف) این قسمت توسط مراکز واکسیناسیون تکمیل می شود.

توجه داشته باشید که قسمت علامت دار با دایره قرمز باید توسط مشمولین امضا شود..

معاینه پزشکی توسط پزشک معالج تکمیل و قسمت های مشخص شده توسط مشمول امضا می شود، مشمولین ساکن استان های تهران، البرز، قم، قزوین باید به پزشکان معتمد سازمان های وظیفه عمومی که از جانب دفاتر پلیس +10 اعلام می شود مراجعه کنند.

راهنمای تکمیل فرم درخواست

در این بند باید مشخصات کامل فردی خود را درج کنید( از حذف صفرها خودداری و شماره شناسنامه بدون خط تیره درج شود )

دین خود را با علامت گذاری یکی از خانه مشخص کنید همچنین مشخص کردن وضعیت تحصیلی و تاریخ آن را درج کنید، توجه داشته باشید که در این برگ نوع درخواست، تاریخ پیشنهادی و یکی از سازمان های پیشنهادی را انتخاب خواهید کرد اما الزاماً تاریخ و سازمان مشخص شده برای انجام خدمت سربازی شما همان تاریخ پیشنهادی شما نیست.

پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه مقاله ی مدارک اعزام به خدمت مقاله ی تاریخ های اعزام به خدمت را مشاهده کنید.
اگر سوالی پیرامون اعزام به خدمت و مدارک اعزام به خدمت دارید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

 

1 دیدگاه در “مدارک اعزام به خدمت

  1. ایمان گفت:

    با سلام. اگر مشمولی دو تقاضای معافیت پزشکی مثل بیماری چشم و قلب دهد آیا در یک روز در بیمارستان معاینه می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *