مدارس شبانه تهران

با توجه به اهمیت ادامه تحصیل در هر سن و سالی، این مقاله را به مدارس شبانه تهران اختصاص داده ایم. در جامعه امروزی نداشتن سواد و یا مدرک تحصیلی افراد را با سختی ها و مشکلات بسیاری روبرو می کند. برخی از افراد بنا به دلایلی نتوانسته اند تحصیل خود را در مدرسه به پایان برسانند و ترک تحصیل کرده اند.

خوشبختانه مدارس شبانه تهران و آموزش از راه دور امکان تحصیل این عزیزان را فراهم کرده است. در حال حاضر تعداد مدارس بزرگسالان در تهران به 48 مدرسه رسیده است و افراد بزرگسالان که ترک تحصیل کرده اند می توانند مجدداً به تحصیل بپردازند.

 

مدارس شبانه (بزرگسالان) را با مدارس شبانه روزی اشتباه نگیرید

علاوه بر افرادی که ترک تحصیل کرده اند، برخی از دانش آموزان بسته به شرایط خود مانند: بیماری، ازدواج، عدم دسترسی به مدرسه و…می توانند از مدارس شبانه تهران به صورت غیرحضوری و آموزش از راه دور استفاده کنند و تحصیل دوران مدرسه خود را به پایان برسانند. در ضمن مدارس شبانه روزی را با مدارس شبانه (بزرگسالان) اشتباه نگیرید!

مدارس شبانه روزی، آموزشگاه هایی هستند که تحصیل و زندگی را با هم پیوند می زنند. در این مدارس شبانه روزی دانش آموزان با همکلاسی های خود درس می خوانند و زندگی می کنند. گاهی معلمان و کارکنان مدارس نیز با دانش آموزان زندگی می کنند.

شاید در ایران واژه مدارس شبانه روزی کمتر به گوش برسد. مدارس شبانه روزی در ایران با هدف ایجاد امکان تحصیل برای دانش آموزان روستایی که امکان دسترسی به مدارس دوره متوسطه را ندارند ایجاد شده است. در این مدارس شبانه روزی علاوه بر خدمات آموزشی سرویس ایاب و ذهاب نیز برای دانش آموزان فراهم می شود.

دقت کنید که مدارس شبانه روزی در شهر تهران و برخی از استان های دیگر وجود ندارند ولی مدارس شبانه که در آن افراد بزرگسال تحصیل می کنند در تمامی شهرها از جمله تهران وجود دارد. اگر قصد ادامه تحصیل دارید، چرا برنامه ریزی درسی خود را به یک مشاور درسی نمی سپارید؟

لیست مدارس شبانه تهران

آیا مدارس بزرگسالان در تهران وجود دارد؟

مدارس شبانه تهران نیز به مانند مدارس عادی در هر منطقه وجود دارد. شما می توانید برای ادامه تحصیل خود یکی از بزرگسالان را انتخاب کنید و با گذراندن امتحانات دوران تحصیل را به پایان برسانید و مدرک دیپلم خود را دریافت کنید. در حال حاضر 48 مدرسه شبانه در تهران وجود دارد. در جدول زیر برخی از مدارس بزرگسالان را معرفی کرده ایم.

برای اطلاع از نام و آدرس مدارس (بزرگسالان) نزدیک به محل زندگی تان میتوانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

نام مدزسه منطقه جنسیت نام مدرسه منطقه جنسیت
الغدیر 1 پسرانه غزال 5 دخترانه
پارسیان 2 پسرانه خواجه نصیر 5 پسرانه
پارسیان 2 دخترانه به آفرین 6 دخترانه
فرهنگ مبین 4 پسرانه نیکان 6 پسرانه
نیایش 4 دخترانه دانش 7 دخترانه
ایرانیان 4 پسرانه امیرکبیر 7 پسرانه
هدایت 8 پسرانه نورعلم 12 دخترانه
دانشمند 9 پسرانه بصیرت 12 پسرانه
جوادالائمه 9 پسرانه ره پویان 14 دخترانه
زهره 10 دخترانه تهران 14 پسرانه
تربیت 11 پسرانه اخلاص 17 دخترانه

شما دانش آموزان گرامی که تمایل دارید در مدارس شبانه (بزرگسالان) به تحصیل بپردازید می توانید لیست مدارس شبانه تهران (بزرگسالان) نزدیک به محل سکونتتان و شرایط ثبت نام را از مشاوران آیدانیتو جویا شوید. مشاوران آیدانیتو در تلاش اند تا به تمام سؤالات شما پاسخ دهند و شما را در جهت رسیدن به خواسته خود یاری کنند.

پیش نهاد می کنیم سری به مقاله مشاوره تحصیلی تلفنی بزنید.

سوالات متداول :

1- آیا امکان تحصیل در مدارس غیرانتفاعی شبانه تهران برای داوطلبان در شهرستان ها وجود دارد ؟

برای ثبت نام مدرسه معمولاً قولنامه خانه احتیاج است ولی برای مدارس شبانه تهران این ملاک کم رنگتر ميشود.

2- آیا در تهران مدرسه ابتدایی پسرانه شبانه روزی غیر انتفاعی وجود دارد ؟

مدارس ابتدایی پسرانه شبانه غیرانتفاعی در شهر تهران در قالب مدارس بزرگسالان وجود دارد. اصلا در تهران مدارس شبانه روزی وجود ندارند.

3- آیا فردی که شاغل است می تواند برای دوره پیش دانشگاهی ثبت نام کند ؟

بله میتوانید در مدارس بزرگسالان تحصیل کنید.