مدارس انگلستان

انگلستان همواره به عنوان یکی از شناخته شده ترین و برترین کشورها جهت ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی مدرسه و یا دانشگاه به شمار می رود. مدارک تحصیلی اخذ شده از مدارس و یا دانشگاه های انگلستان از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار هستند. وجود مدارس و دانشگاه هایی بسیار معتبر و قدیمی با سطح کیفی بالا خود دلیلی بر این ادعاست. در صورتی که شما نیز مانند بسیاری از افراد و خانواده های ایرانی قصد مهاجرت به انگلستان را داشته  و در جستجوی کسب اطلاعاتی بیشتر در مورد مدارس این کشور هستند، مطالعه مقاله حاضر در رابطه با موضوع مدارس انگلستان می تواند اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار دهد. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در رابطه با مدارس انگلستان به دست آورید.

انواع مدارس در انگلستان

مدارس انگلستان در چهار گروه مدارس دولتی، خصوصی، بین المللی و شبانه روزی قرار می گیرند. در زیر توضیحاتی هر چند مختصر را راجع به هر یک از آن ها خدمتتان ارائه می دهیم.

مدارس دولتی انگلستان

مدرسه های دولتی انگلستان توسط دولت این کشور اداره می شوند و ورود به آن چه برای شهروندان شهرهای مختلف انگلیس و چه خارجیانی که به شکل قانونی در این شهرها اقامت دارند، کاملاً رایگان است. بیشتر هزینه های مدارس دولتی انگلستان از طریق مالیات تأمین می شود.

کیفیت و استاندارهای تحصیل در این مدارس به میزان قابل توجهی با یکدیگر متفاوت است. تعدادی از مدارس دولتی در این کشور تدریس و امکاناتی عالی و سطح بالا را به دانش آموزان ارائه می دهند. اما نحوه عملکرد برخی دیگر از مدارس دولتی انگلستان چندان مناسب نبوده وقتی در بعضی از موارد بسیار بد است. نکته دیگر این که معیار و ملاک های ورود به هر کدام از این مدارس نیز با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال، بسیاری از مدارس انگلستان تنها از میان دانش آموزان بومی پذیرش دارند. در نتیجه مهاجران باید در زمان انتخاب یکی از شهرهای انگلیس جهت اقامت به این نکته مهم توجه نمایند. مثال دیگر این که، تعدادی از مدارس انگلستان با پذیرش دانش آموزانی که قصد اقامتی کوتاه مدت را در انگلیس دارند، کاملاً مخالف هستند، اما در مقابل بسیاری از مدارس مشکلی با این موضوع دارند.

مدارس خصوصی در انگلستان

مدارس خصوصی در انگلستان تحت عنوان مدارس مستقل نیز معروف هستند. اکثر مدارس خصوصی انگلستان فرصتی را جهت مطالعه در دوره های بین المللی کارشناسی در اختیار افراد قرار می دهند. این قبیل مدارس، سطح بالایی از تدریس را به دانش آموزان ارائه داده و تعداد دانش آموزان کلاس های مدارس خصوصی کمتر از مدارس دولتی است. اگر چه شهریه مدارس خصوصی بالاست، علاوه بر شهریه والدین باید تمهیداتی را نیز جهت تأمین موارد دیگری مانند لباس فرم بچه ها و لوازم التحریر در نظر بگیرند.

مدارس بین المللی انگلستان

مدارس بین المللی گزینه مناسبی جهت تحصیل فرزندان خانواده های مهاجری است که در انگلستان زندگی می کنند. این قبیل مدارس برنامه درسی مختلف و متنوعی را دنبال می کنند. علاوه بر کشورهایی همچون آمریکا، فرانسه، ژاپن، کانادا و استرلیا تعداد زیادی مدرسه بین المللی در انگلستان نیز دیده می شود. البته در میان شهرهای انگلستان شهر لندن بیشترین تعداد مدارس بین المللی را خود جای داده و جمعیت زیادی از مهاجران کشورهای خارجی در آن به تحصیل مشغول هستند.

مدارس شبانه روزی انگلستان

مدارس شبانه روزی انگلستان به دو شکل دولتی و خصوصی اداره می شوند. امکانات بسیار عالی و سیستم آموزشی با کیفیت این مدارس تحصیل در این مدارس را به تجربه ای فراموش نشدنی برای دانش آموزان تبدیل کرده است. همه مدارس شبانه روزی انگلستان هزینه ای را از دانش آموز جهت خوابگاه اخذ می کنند.

بهترین مدارس انگلستان

در آخرین بخش از این مقاله، اشاره ای به لیست بهترین مدارس انگلستان برای شما عزیزان داریم:

 • مدرسه وست منیستر
 • مدرسه کوئین اتمل بورگاس
 • مدرسه پسرانه هرو
 • مدرسه چارتز هوس
 • مدرسه میل هتل
 • مدرسه کنکورد
 • مدرسه هارت وو
 • مدرسه کلرمونت
 • مدرسه دخترانه مورتون حال
 • مدرسه شیپلیک
 • مدرسه فرینگتون
 • مدرسه باکسوود
 • مدرسه اسوستری
 • مدرسه ابی
 • مدرسه ای اف

در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با مدارس انگلستان پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله هزینه تحصیل در انگلستان بزنید.

اگر سوالی در زمینه مدارس انگلستان ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران حرفه ای مهاجرت و اخذ ویزا و بورسیه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.