مدارس استرالیا

استرالیا از جمله بهترین و محبوب ترین مناطق جهت علاقه مندان به ادامه تحصیل در خارج از کشور بوده و بالا رفتن تعداد دانشجویان در هر سال تحصیلی خود دلیلی بر این ادعاست. مطابق آخرین آمارهای منتشر شده در هر سال بیشتر از 500000 دانشجوی بین المللی از دویست کشور مختلف در دنیا استرالیا را به عنوان مناسب ترین کشور برای تحصیل بر می گزینند. شاید باور نکنید اما در حدود 1100 دانشگاه و کالج و تعداد نسبتاٌ زیادی رشته تحصیلی در استرالیا وجود دارد. علاوه بر دانشگاه ها مدارس استرالیا نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و تحصیل در آن ها می تواند تجربه ای به یاد ماندنی را برای فرزندان شما به جا بگذارد. در این مقاله، به بحث در مورد مدارس استرالیا برای شما دوستان می پردازیم، پس با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی را در رابطه با مدارس استرالیا به دست آورید.

انواع مدرسه های استرالیا

باید بگوییم که مدارس استرالیا در دو دسته مدارس خصوصی و دولتی قرار می گیرند. در زیر توضیحاتی را پیرامون این دو نوع مدرسه جهت آشنایی بیشتر شما دوستان خدمتتان بیان می کنیم.

مدارس خصوصی در استرالیا

مدارس خصوصی استرالیا به وسیله سازمان خصوصی مورد تأیید سازمان نظارت بر مؤسسات آموزشی اداره می شود. در صورت تمایل به تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا و نداشتن ویزای اقامت مجبور به پرداخت مبلغ بالاتری در مقایسه با افراد مقیم در این کشور هستید. ثبت نام این نوع از مدارس در استرالیا به وسیله مراجعه حضوری به مدرسه و به شکل مستقیم انجام می گیرد. دقت داشته باشید که در زمان ثبت نام در مدارس خصوصی استرالیا گواهی سند منزل و یا قرارداد اجاره خانه خود را به همراه داشته باشید. زیرا هر دانش آموز باید در مدرسه موجود در محله خود ثبت نام کند و امکان ثبت نام وی در مدارس سایر محله ها وجود ندارد. به جهت تمرکز بیشتر برخی از مدارس خصوصی بر روی فرهنگ، مذهب و یا آیینی مشخص به کار گرفتن دقت و توجه لازم در زمان انتخاب مدارس جهت تحصیل ضرورت پیدا می کند.

مدارس دولتی در استرالیا

اداره مدارس دولتی استرالیا بر عهده ایالت ها بوده و افراد دارای اقامت استرالیا و یا شهروندان، امکان تحصیل در آن ها را بدون پرداخت هیچ هزینه ای، دارند. در صورت داشتن ویزای دانشجویی، فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی استرالیا به ادامه تحصیل بپردازند. ذکر این نکته ضرورت دارد که صدور تأییدیه از جانب ایالت، جهت ثبت نام بچه ها در مدارس دولتی استرالیا الزامی است.

ساختار مدارس در استرالیا

تمامی دانش آموزان استرالیا موظف به حضور و تحصیل در مدرسه تا سن 16 سالگی بوده و ساختار مدارس در این کشور به چهار گروه متوسط، ابتدایی، پیش دبستانی و آمادگی تقسیم بندی می گردد.

معیارهای مهم انتخاب مدرسه در استرالیا

تمامی والدین در زمان تصمیم به اقامت در استرالیا نگران انتخاب مدرسه ای مناسب و با کیفیت برای فرزندان خود هستند. در این قسمت تمامی معیارهای مهم انتخاب مدرسه در استرالیا و نکات ضروری در این رابطه را خدمتتان عنوان می کنیم. در زمان انتخاب مدرسه برای فرزندتان مسائلی همچون علایق و نیازها و همین طور نقاط قوت و ویژگی های شخصیتی وی را مد نظر قرار دهید. علاوه بر این، نزدیکی مدرسه به منزل و وجود امکاناتی همچون زمین بازی، باشگاه، موسیقی و کتابخانه نیز اهمیتی اساسی دارد. نکته مهم این که بهتر است عملکرد مدرسه را در زمینه های مختلف همچون فعالیت های ورزشی و هنری و نتایج آموزشی آن در طی سال های گذشته را نیز در نظر بگیرید.

در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با مدارس استرالیا پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله هزینه تحصیل در استرالیا بزنید.

اگر سوالی در زمینه مدارس استرالیا ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران حرفه ای مهاجرت و اخذ ویزا و بورسیه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.