محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده روانشناسی آزاد 98

در این مقاله به موضوع محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده روانشناسی آزاد 98 پرداخته ایم. داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در گروه آزمایشی انسانی را دارند، با مقاله محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده روانشناسی آزاد 98 همراه باشند تا از دانشگاه های پذیرنده و رتبه های قبولی هر یک مطلع شوند. از مهم ترین مراحل ورود به دانشگاه انتخاب رشته است. انتخاب رشته آخرین مرحله ای است که داوطلبان باید در آن با اطلاعات و دقت کامل عمل کنند. یکی از اطلاعات مورد نیاز قبل از انتخاب رشته، اطلاع از محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده روانشناسی آزاد 98 است.

معرفی رشته روانشناسی

رشته روانشناسی از رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی است که در زیرگروه 5 این گروه قرار گرفته است. روان شناسی علمی کاربردی مطاله بر فرایند رفتاری و ذهنی بر اساس نتایج علمی و تحقیقات انجام شده است. روانشناسی در گرایش های مختلف ارائه می شود که در ایران برخی از رشته ها به طور کامل جا افتاده اند. رشته روانشناسی تقریباً از پرطرفدارترین رشته های گروه انسانی است و می توان گفت بعد از رشته حقوق انتخاب داوطلبان به این رشته تعلق می گیرد. در ادامه با مواد و ضرایب دروس عمومی و اختصاصی رشته روانشناسی در آزمون آزاد 98 آشنا خواهید شد.
دروس عمومی آزمون آزاد روانشناسی
درس ضریب
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3
زبان های خارجی 2
دروس تخصصی آزمون روانشناسی
درس ضریب
ریاضی 3
اقتصاد 2
زبان و ادبیات فارسی 2
زبان عربی 1
تاریخ و جغرافیا 1
علوم اجتماعی 3
فلسفه و منطق 2
روانشناسی 3

 

دانشگاه های پذیرنده روان شناسی آزاد

در این مبحث به دانشگاه های پذیرنده روان شناسی آزاد سال گذشته خواهیم پرداخت.
نام دانشگاه محل
واحد کرج انتهای رجائی شهر
واحد تهران جنوب خیابان کریم خان زند
واحد پزشکی تهران خیابان دکتر شریعتی
واحد تهران شرق جاده خاوران
واحد تهران مرکزی خیابان آزادی
واحد علوم و تحقیقات میدان پونک
واحد آباده بلوار شهید چمران
  همان طور که مشاهده کردید تنها 5 واحد دانشگاه آزاد در استان های تهران، البرز، فارس رشته روانشناسی را ارائه کرده اند اما داوطلبان سایر استان ها نگران نباشند. به این دلیل که نوع گزینش دانشگاه آزاد استانی است. تمامی داوطلبان علاقه مند به این رشته در سایر استان ها می توانند بدون کم شدن احتمال قبولی در این رشته، انتخاب رشته کنند. برخی از دانشگاه های آزاد علاوه بر ظرفیت های مشخص شده می توانند مازاد بر ظرفیت پذیرش داشته باشند. به عنوان مثال دانشگاه آزاد واحد کرج، پزشکی تهران، علوم و تحقیقات ، بنابراین تعداد داوطلبان بیشتری در این رشته پذیرفته خواهند شد. با توجه به اینکه محدودیت در تعداد دانشگاه ها وجود دارد، رقابت برای پذیرفته شدن در این رشته بیشتر خواهد شد و در نتیجه داوطلبان نیاز به کسب تراز بالا خواهند داشت. در دانشگاه آزاد اسلامی ملاک پذیرش دانشجو، تراز کسب شده در آزمون است و داوطلبان می توانند از رتبه کشوری قابل قبول و تراز قبولی دانشگاه های پذیرنده روان شناسی که در مطالب فوق ذکر شده، مطلع شوند و با توجه به رتبه و تراز خود انتخاب رشته را انجام دهند. در ادامه به رتبه قبولی (کشوری) دانشگاه های نام برده شده خواهیم پرداخت.
نام دانشگاه محدوده رتبه قبولی کشوری
واحد تهران جنوب 50.000-56233
واحد تهران شرق 80.000-85483
واحد کرج 91000-99303
واحد تهران مرکزی 30.000-31599
واحد پزشکی تهران 12000-15930
  به داوطلبان عزیز پیشنهاد میکنیم بعد از مطالعه محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده روانشناسی آزاد 98 به مقاله حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی روانشناسی آزاد 98 مراجعه کنند.