محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده برق آزاد 98

در این مقاله به موضوع محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده برق آزاد 98 خواهیم پرداخت. داوطلبانی که قصد دارند در رشته مهندسی برق انتخاب رشته انجام دهند، ابتدا باید در محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده برق آزاد 98 اطلاع داشته باشند. در این مقاله قصد داریم شما را با دانشگاه های پذیرنده برق (دانشگاه آزاد) و محل قبولی داوطلبان سال های گذشته آشنا کنیم.

معرفی رشته مهندسی برق

رشته برق یکی از رشته های پر طرفدار در بین داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی است که اصولاً انتخاب اول داوطلبان را شامل می شود. رشته مهندسی برق از رشته های زیر گروه 1 ریاضی و فنی است که در ادامه با مواد و ضرایب دروس آشنا خواهید شد:
دروس عمومی
نام درس ضریب
زبان و ادبیات فارسی 4
عربی 2
معارف 3
زبان های خارجی 2

 

دروس تخصصی
نام درس ضریب
ریاضی 4
فیزیک 3
شیمی 2
  در جدول فوق با ضرایب دروس عمومی و تخصصی آشنا شدید. اما آیا اهمیت درسی زبان و ادبیات فارسی و درس ریاضی در رشته مهندسی برق به یک اندازه است؟ قطعاً جواب منفی است. ضرایب دروس تخصصی در عدد 3 ضرب خواهد شد که میزان تأثیرگذاری دروس تخصصی 3 برابر و منطقی تر خواهد شد. بنابراین داوطلبی که قصد دارد در رشته مهندسی برق شرکت کند، باید در دروسی مانند ریاضی و فیزیک مهارت کسب کند و درصدهای این دروس را بالا بزند، همان طور که می دانید سطح علمی داوطلبان در سال 98 افزایش داشته است و بنابراین افرادی که قصد دارند در رشته برق دانشگاه آزاد شرکت کنند. باید سطح علمی بالاتری نسبت به داوطلبانی که سال گذشته پذیرفته شده اند، داشته باشند.

استان های ارائه دهنده رشته برق آزاد

داوطلبان عزیز، همان طور که مطلع هستید، در حال حاضر دفترچه انتخاب رشته آزاد 98 منتشر نشده است و این مبحث بر اساس دفترچه سال گذشته تکمیل خواهد شد. با توجه به اینکه رشته برق از رشته هایی است که اکثر داوطلبان تمایل به شرکت در آن را دارند، در این قسمت استان هایی را که رشته برق را در دانشگاه آزاد ارائه می کنند، معرفی خواهیم کرد. آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، فارس از استان هایی هستند که داوطلبان در واحدهای مختلف می توانند در رشته برق به تحصیل بپردازند، همانطور که مشاهده میکنید تعداد استان هایی که رشته یرق را ارائه میکنند انگشت شمار است بنابراین داوطلبان برای قبولی در این رشته در دانشگاه آزاد به تراز بالایی نیاز خواهند داشت.

دانشگاه های پذیرنده برق آزاد

نام دانشگاه
واحد تبریز واحد فیروزکوه
واحد اصفهان (خوراسگان) واحد فیروز کوه
واحد نجف آباد واحد مشهد
واحد کرج واحد اهواز
واحد تهران جنوب واحد شیراز
واحد تهران شمال واحد علوم تحقیقات
واحد تهران غرب واحد تهران مرکزی

 

محل قبولی برق آزاد

در این مبحث به رتبه های قابل قبول برخی از دانشگاه های ارائه دهنده برق پرداخته ایم.
نام دانشگاه رتبه کشوری
واحد تهران – مرکزی 55100
واحد تهران جنوب 38300
واحد نجف آباد 98000
واحد کرج 115000
اصفهان – واحد خوراسگان 125100
 

  به داوطلبان عزیز پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده برق آزاد 98 مقاله نحوه انتخاب رشته آزاد 98 را مطالعه کنند.