محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده اتاق عمل آزاد 97

این روزها تمام داوطلبان کنکور به دنبال جمع اوری اطلاعات درباره رشته های مورد نظرشان، رتبه های قبولی در آنها و حداقل درصدهای مورد نیاز برای قبولی و همین طور دانشگاه های پذیرنده است و محل هایی است که می توانند برای تحصیل در رشته های دلخواه شان آنها را انتخاب کنند. این مطلب قرار است محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده اتاق عمل آزاد 97 را معرفی کنیم که به دلیل بازار کار مناسب و وجود زمینه مهیا  برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رشته محبوبی است.

رشته اتاق عمل فقط در مقطع کارشناسی ارائه می شود

چند نکته درباره رشته اتاق عمل آزاد 97

پیش از بررسی محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده اتاق عمل آزاد 97 ،  چند نکته درباره رشته اتاق عمل بخوانید:

 1. رشته اتاق عمل فقط در مقطع کارشناسی ارائه می شود.
 2. این رشته زیر مجموعه رشته علوم پزشکی است.
 3. اتاق عمل در زیر گروه یک گروه آزمایشی علوم تجربی قرار دارد.
 4. ضریب های درس های تخصصی زیر گروه یک به این ترتیب است: شیمی 3، زیست شناسی 4، فیزیک 2، ریاضی 2 و زمین شناسی 0

یازده واحد دانشگاه آزاد در سراسر کشور در رشته اتاق عمل جذب دانشجو دارند

کدام واحدهای دانشگاه آزاد در رشته اتاق عمل دانشجو می پذیرند؟

یازده واحد دانشگاه آزاد در سراسر کشور در رشته اتاق عمل جذب دانشجو دارند. محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده اتاق عمل آزاد 97 عبارتند از:

 • استان آذربایجان شرقی- واحد سراب
 • استان آذربایجان شرقی-واحد تبریز
 • استان آذربایجان غربی-.واحد ارومیه
 • استان اصفهان –واحد نجف آباد
 • واحد پزشکی تهران
 • استان خراسان رضوی-واحد مشهد
 • استان لرستان-واحد الیگودرز
 • استان قزوین-واحد قزوین
 • استان گلستان-واحد علی آباد کتول
 • استان یزد-واحد یزد
 • استان فارس-واحد ارسنجان

در انتخاب رشته اتاق عمل در دانشگاه آزاد چه نکته هایی را باید در نظر بگیرید؟

مهم ترین نکته ای که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به آن توجه کنید، این است که در این دانشگاه تراز یا نمره کلی که در هر زیر گروه تجربی به دست آورده اید در قبولی در رشته مورد نظرتان تعیین کننده است؛ برخلاف دانشگاه سراسری که رتبه در سهمیه اهمیت دارد. یعنی اگر خواهیم دقیق تر توضیح بدهیم به این صورت است که رشته اتاق عمل زیر مجموعه زیر گروه یک تجربی است. برای اینکه تخمین بزنید که آیا می توانید در این رشته قبول شوید باید ترازی که در این زیر گروه به دست آورده اید را با محدوده تراز آخرین رتبه های قبولی، در سال های قبل، مقایسه کنید؛ اگر تراز شما بالاتر باشد احتمال قبولی تان زیاد است. همان طور که گفتیم در دانشگاه آزاد سهمیه بندی مناطق وجود ندارد و تمام داوطلبانی که از سهمیه استفاده نمی کنند جزو سهمیه عادی محسوب می شوند، پس رتبه در سهمیه هم اهمیتی ندارد ولی از رتبه کشوری هم برای بررسی احتمال قبولی می توانید استفاده کنید؛ به این صورت که رتبه خود را با محدوده رتبه های آخرین نفرات قبولی قیاس کنید.

محدوده رتبه های قبولی در رشته اتاق عمل دانشگاه آزاد

در بخش آخر محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده اتاق عمل آزاد 97 ، اشاره کوتاهی میکنیم  به محدوده رتبه هایی که در رشته کاردانی اتاق عمل دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند. سال گذشته، داوطلبانی که در این رشته پذیرفته شده اند، رتبه های کشوری شان 29000 تا 45000 بود. برای مطالعه کامل تر پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بزنید.