لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد یزد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد یزد را در این مقاله برای متقاضیان تحصیل در این واحد دانشگاهی گرد آورده ایم. لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد یزد، در 4 مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بدون کنکور دانشجو می پذیرد. داوطبان کافیست پس از مشاهده و بررسی لیست رشته ها،  رشته هایی را که بیش از دیگر رشته ها با علایق شخصی و توانایی های فردی آنها مطابقت دارد را در لیست 20 کد رشته / محل انتخابی قرار داده با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org نسبت به تکمیل ثبت نام اقدام کنند.

معرفی دانشگاه آزاد یزد

دانشگاه آزاد اسلامی یزد، قدیمی ترین و بزرگ ترین واحد دانشگاهی در کل استان یزد است و جایگاه ویژه ای در بین مردم استان یزد و هم چنین دیگر استان ها یافته است. این جایگاه سبب گشته است که اکنون بیش از 15000 دانشجو در 26 رشته ی دوره ی دکتری، 85 رشته ی کارشناسی ارشد و بیش از 60 رشته کارشناسی، در این مرکز مشغول به تحصیل باشند.

برای مشاهده ی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد خرم آباد کلیک کنید.

هم چنین این دانشگاه دارای 7 دانشکده به شرح زیر می باشد:
  1.  دانشکده هنر و معماری
  2.  دانشکده پزشکی علوم انسانی
  3.  دانشکده پزشکی علی ابن ابیطالب
  4.  دانشکده فنی مهندسی
  5.  دانشکده علوم پایه
  6.  دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی
  7.  دانشکده نساجی و پلیمر

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد یزد دوره ی کاردانی پیوسته

دانشگاه آزاد یزد در دوره کاردانی پیوسته 6 رشته بدون کنکور ارائه کرده است که تمامی این رشته ها در حوزه صنعت و فناوری قرار دارند. معمولا داوطلبان این رشته ها دانش آموزان فارغ التحصیل از هنرستان های فنی و حرفه ای و کارودانش می باشند.
ردیف رشته
1 الکتروتکنیک – الکترونیک عمومی
2 الکتروتکنیک – برق صنعتی
3 الکتروتکنیک – تأسیسات الکتریکی
4 معدن – استخراج معدن
5 متالوژی – ریخته گری
6 صنایع نساجی – صنایع صنایع نساجی

 لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد یزد دوره ی کاردانی ناپیوسته

همانطور که میدانید تحصیل در دوره کاردانی ناپیوسته نیازمند فارغ التحصیل شدن از مقطع پیش دانشگاهی می باشد . لذا اکثر داوطلبان آن  فارغ التحصیلان رشته های نظری هستند. از میان رشته های بدون کنکور برای این دوره دانشگاه آزاد یزد 10 رشته در زمینه صنعت و آموزش را در لیست خود گنجانده است.
ردیف رشته
1 کاردانی آموزش زبان و ادبیات فارسی
2 کاردانی آموزش دینی و عربی
3 کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی
4 کاردانی حسابداری
5 تربیت معلم آموزش علوم تجربی
6 کاردانی فنی قدرت
7 کاردانی فنی کارهای عمومی ساختمان
8 کاردانی فنی عمران
9 کاردانی فنی نساجی
10 کاردانی نرم افزار کامپیوتر

 لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد یزد دوره کارشناسی پیوسته

دانشگاه آزاد واحد یزد در دوره کارشناسی پیوسته 16 رشته از زیر شاخه های علوم نظری را ارائه داده است که رشته های سطح بالایی چون مهندسی برق و عمران نیز در این میان به چشم میخورد .
ردیف رشته
1 زبان و ادبیات فارسی
2 آموزش زبان و ادبیات فارسی
3 فقه و مبانی حقوق اسلامی
4 علوم اقتصادی
5 مدیریت صنعتی
6 حسابداری
7 شیمی کاربردی
8 شیمی محض
9 مهندسی برق
10 مهندسی عمران
11 مهندسی مواد و متالورژی
12 مهندسی نساجی – مهندسی شیمی نساجی
13 مهندسی نساجی
14 گیاهپزشکی
15 طراحی پارچه و لباس – طراحی لباس
16 طراحی پارچه و لباس – طراحی بافت پارچه

 لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد یزد دوره ی کارشناسی ناپیوسته

رشته های دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد یزد تقریبا با رشته های دوره کاردانی ناپیوسته یکسان است و بیشتر شامل رشته هایی در زمینه صنعت و آموزش می باشد. البته بهتر است بدانید که اگر تمایل ندارید در رشته قبلی خود ادامه تحصیل دهید دانشگاه آزاد این امکان را برای شما فراهم آورده است.
ردیف رشته
1 آموزش دینی و عربی
2 آموزش و پرورش ابتدایی
33 حسابداری
4 آموزش علوم تجربی
5 مهندسی تکنولوژی الکترونیک
6 مهندسی تکنولوژی برق -قدرت
7 مهندسی تکنولوژی جوشکاری
8 مهندسی فناوری متالورژی – ذوب فلزات
9 مهدسی تکنولوژی صنایع نساجی
10 مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
11 ارتباط تصویری
12 گرافیک
13 طراحی و تکنولوژی دوخت
14 مهندسی اجرایی عمران
پس از بررسی موارد فوق خالی از لطف نیست اگر به جنبه های دیگر تحصیل در این دانشگاه نیز دقت کنیم . تحصیل در دانشگاه آزاد با وجود پذیرش بدون کنکور التزام به پرداخت هزینه را دربردارد. هزینه تحصیل در دوره کاردانی چه پیوسته و چه ناپیوسته حدود 700.000 تومان به ازای هر ترم تحصیلی و بین900.000 الی 1.200.000 تومان به ازای هر ترم تحصیلی در دوره های کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) می باشد. از دیگر مواردی که بهتر است به آن دقت کنید فاصله دانشگاه با محل زندگیست، از آنجایی که تحصیل در هر واحد دانشگاه آزاد، بدون کنکور و بدون هیچ پیش شرط اولیه است  بهتر است دانشگاهی را برگزینید که ادامه تحصیل را برایتان دشوار نسازد. به طور مثال شهر یزد بهترین مکان تحصیل برای ساکنان استان یزد و حتی استان فارس می باشد اما با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی شاید گزینه مناسبی مثلا برای متقاضی ساکن استان اردبیل نباشد. لذا پیشنهاد می کنیم پیش از انتخاب رشته به تمامی موارد تاثیرگذار در ادامه تحصیل خود دقت کنید.
در این مقاله به بررسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد یزدپرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله کارشناسی ارشد بدون کنکور بزنید. 

اگر سوالی در زمینه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد یزد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.