لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد ایلام

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد ایلام در 4 مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را در این مقاله آورده ایم. هدف از معرفی این رشته ها، راهنمایی داوطلبانیست که تمایل دارند در نزدیک ترین محل به محل زندگی خود و در رشته ی مورد علاقه ی خود تحصیل کنند.

معرفی دانشگاه آزاد واحد ایلام

دانشگاه آزاد واحد ایلام از زمان تأسیس تاکنون بیش از 18.000 فارغ التحصیل داشته است. این واحد دانشگاهی از لحاظ امکانات آموزشی در حد خوبی قرار گرفته و 44 واحد آزمایشگاه و 18 واحد کارگاه در این دانشگاه دایر می باشد. از دیگر افتخارات این واحد دانشگاه آزاد می توان به تألیف و ترجمه 70 جلد کتاب اشاره کرد. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر کافیست به سایت دانشگاه آزاد ایلام به آدرس ilam-iau.ac.ir مراجعه کنید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد ایلام دوره ی کاردانی پیوسته

دانشگاه آزاد ایلام در دوره کاردانی پیوسته بدون کنکور خود تنها 3 رشته ارائه کرده است که درواقع لیست ضعیفی است اما باید به این نکته دقت کنید که این دوره مختص داوطلبانیست که از هنرستان های فنی حرفه ای و کار و دانش فارغ التحصیل شده اند از این رو پایین بودن تنوع رشته ها احتمالا ناشی از ظرفیت های تحصیلی استان ایلام می باشد.

ردیف رشته
1 حسابداری
2 ساختمان – کارهای عمومی ساختمان
3 مکانیک خودرو – مکانیک خودرو

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد ایلام دوره ی کاردانی ناپیوسته

در لیست رشته های بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ایلام 15 رشته قرار گرفته است که در مقایسه با دوره کاردانی پیوسته لیست قابل توجهی است و رشته های پرمخاطبی نیز در آن به چشم میخورد.

ردیف رشته
1 کاردانی آموزش زبان انگلیسی
2 مردم شناسی
3 کاردانی حسابداری
4 کاردانی مدیریت بازرگانی
5 کاردانی باستان شناسی
6 کاردانی علوم ورزشی
7 صنایع – ایمنی صنعتی
8 کاردان فنی کارهای عمومی ساختمان
9 کاردانی تکنولوزی تولیدات دامی
10 کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی
11 کاردانی تکنولوژی جنگلداری
12 کارانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی
13 کاردانی معماری
14 کاردانی معماری سنتی
15 کاردانی نرم افزار کامپیوتر

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد ایلام دوره ی کارشناسی پیوسته

در لیست رشته های دوره کارشناسی پیوسته این دانشگاه 25 رشته وجود دارد که با توجه به ظرفیت های دانشگاهی لیست قابل توجهی است و رشته های سطح یک مانند روانشناسی ، حقوق ، مهندسی عمران و مهندسی کامپیوتر در این میان جای گرفته اند. دقت داشته باشید که برای ثبت نام در هر یک از این رشته ها ملزم به داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی هستید.

ردیف رشته
1 زبان و ادبیات فارسی
2 زبان و ادبیات عربی
3 زبان و ادبیات انگلیسی
4 پژوهشگری اجتماعی
5 مردم شناسی
6 روانشناسی
7 حقوق
8 علوم سیاسی
9 مدیریت بازرگانی
10 حسابداری
11 علوم ورزشی
12 فیزیک
13 شیمی کاربردی
14 شیمی محض
15 مهندسی برق
16 مهندسی شیمی
17 مهندسی صنایع
18 مهندسی عمران
19 مهندسی کامپیوتر
20 مهندسی علوم دامی
21 مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
22 علوم و مهندسی خاک
23 ترویج و آموزش کشاورزی پایدار
24 علوم مهندسی جنگل
25 باستان شناسی

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد ایلام دوره ی کارشناسی ناپیوسته

در لیست زیر 16 رشته میبینید که مختص به فارغ التحصیلان دوره کاردانی است و از مقایسه آن با لیست رشته های بدون کنکور دوره کاردانی همین دانشگاه متوجه می شوید رشته ها هم نام و متجانس هستند از این رو فضایی فراهم آمده است تا فارغ التحصیلان دوره کاردانی دانشگاه آزاد ایلام بتوانند بلافاصله وارد دوره بعد شده و ادامه تحصیل دهند.

ردیف رشته
1 آموزش زبان انگلیسی
2 آموزش و پرورش ابتدایی
3 مدیریت بازرگانی
4 حسابداری
5 تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی
6 مهندسی تکنولوژی الکترونیک
7 مهندسی تکنولوژی برق – قدرت
8 ایمنی صنعتی و محیط کار
9 مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو
10 مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
11 مهندسی تولیدات گیاهی
12 مهندسی تولیدات دامی
13 پرورش طیور
14 مهندسی منابع طبیعی – جنگلداری
15 معماری
16 مهندس اجرای عمران

در مقاله فوق در مورد لیست رشته های دانشگاه آزاد ایلام خواندید خالی از لطف نیست اگر به جنبه های دیگر تحصیل در این دانشگاه دقت کنیم. با توجه به اینکه تقریبا تمامی واحد های دانشگاه آزاد در دوره های کاردانی و کارشناسی بدون کنکور دانشجو میپذیرند تحصیل در نزدیک ترین واحد دانشگاه به محل زندگی خود عملی هوشمندانه است. لذا پیشنهاد میکنیم باتوجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی و … داوطلبان ساکن استان ایلام و استان های اطراف مانند کرمانشاه ، خوزستان و لرستان این واحد دانشگاهی را به عنوان یک گزینه در نظر داشته باشند.
در این مقاله به بررسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد ایلام پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله لیست رشته های بدون کنکور سراسری بزنید. 
اگر سوالی در زمینه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد ایلام ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.