لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد قزوین

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد قزوین در 4 مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را در ادامه ی این مقاله آورده ایم. برای ثبت نام کافیست پس از مشاهده ی لیست رشته ها، رشته های مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه آزاد به آدرس Azmoon.org ثبت نام خود را تکمیل کنید.

معرفی دانشگاه آزاد واحد قزوین

شاید شما نیز بارها نام دانشگاه آزاد واحد قزوین را شنیده باشید! این شهرت از کجا نشأت می گیرد؟! دانشگاه آزاد قزوین موفق به کسب رتبه ی 328 جهان و رتبه ی دوم کشوری در حوزه ی نو آوری و شاخص تأثیر فناورانه شده است. این دانشگاه به گفته ی رئیس سابق دانشگاه آزاد در سطح علمی برابر با دانشگاه صنعتی شریف قرار دارد و از بسیاری از دانشگاه های منطقه بالاتر است.

این واحد دانشگاهی دارای 6 دانشکده به شرح زیر می باشد:

  1.  دانشکده مهندسی پزشکی و برق و کامپیوتر و فناوری اطلاعات
  2.  دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی
  3.  دانشکده مهندسی صنایع و مکانیک
  4. دانشکده پزشکی و پیراپزشکی
  5.  دانشکده علوم و تحقیقات قزوین

این دانشگاه دارای رتبه ی جامع می باشد و بیش از 28 هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. از دیگر افتخارات این دانشگاه می توان به برگزاری مسابقات روبوکاپ اشاره کرد در واقع این دانشگاه را می توان از قطب های رباتیک منطقه به شمار آورد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد قزوین دوره ی کاردانی پیوسته

دانشگاه آزاد واحد قزوین در دوره کارانی پیوسته تنها در 6 رشته ، بدون کنکور دانشجو می پذیرد. البته در میان این 6 رشته گزینه های قابل توجهی به چشم میخورد . به طورمثال رشته حسابداری یکی از بهرین رشته های بازار کار و رشته گرافیک از جمله رشته های پرطرفدار در میان متقاضیان ورود به دانشگاه می باشد.

ردیف رشته
1 حسابداری
2 تربیت بدنی – تربیت بدنی
3 الکترونیک – الکترونیک عمومی
4 نقشه کشی معماری – معماری
5 نرم افزار کامپیوتر
6 گرافیک – گرافیک

 لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد قزوین دوره ی کاردانی ناپیوسته

در لیست رشته های دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد قزوین هم تنوع بالایی از رشته ها به چشم نمیخورد. 8 رشته در حوزه صنعت و فناوری نشان دنده پذیرش پایین دوره کاردانی در این دانشگاه می باشد. ضمنا دواطلبان این دوره ها باید مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده باشند.

ردیف رشته
1 کاردانی امور بانکی
2 کاردانی حسابداری
3 کاردانی فنی کارهای عمومی ساختمان
4 کاردانی فنی برق – الکترونیک
5 کاردانی نقشه برداری
6 کاردانی معماری
7 کاردانی نرم افزار کامپیوتر
8 کاردانی سخت افزار کامپیوتر

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قزوین دوره ی کارشناسی پیوسته

20 رشته در لیست رشته های دوره کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد قزوین به چشم میخورد که به نسبت دانشگاه های دیگر از تنوع و تعدد کمتری برخوردار است . البته این کمبود را می توان جزو سیاست های آموزشی دانشگاه با توجه به رتبه بالای دانشگاه در نظر گرفت.

ردیف رشته
1 آموزش  زبان انگلیسی
2 تربیت مترجم زبان انگلیسی
3 حقوق
4 علوم اقتصادی
5 مدیریت بازرگانی
6 مدیریت بیمه
7 مدیریت دولتی
8 مدیریت صنعتی
9 مدیریت امور بانکی
10 حسابداری
11 علوم ورزشی
12 علوم مهندسی
13 مهندسی پزشکی
14 مهندسی برق
15 مهندسی نقشه برداری
16 مهندسی مکانیک
17 مهندسی رباتیک
18 مهندسی کامپیوتر
19 علوم و مهندسی صنایع غذایی
20 مهندسی شهرسازی

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد قزوین دوره ی کارشناسی ناپیوسته

همانطور که در لیست های بالا مشاهده کردید تنوع رشته در دوره های بدون کنکور دانشگاه قزوین خیلی به چشم نمی اید. البته به نسبت دوره های کاردانی پیوسته و ناپیوسته می توان ادعا کرد لیست پرباری را در دوره کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) در اختیار مخاطب قرار داده است.

ردیف رشته
1 حسابداری
2 تربیت بدنی و علوم ورزشی – مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی
3 ترببیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی
4 مهندسی تکنولوژی الکترونیک
5 ایمنی صنعتی و محیط کار
6 مهندسی تکنولوژی نقشه برداری
7 مهندسی تکنولوژی طراحی و نقشه کشی صنعتی
8 مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید قالبسازی
9 مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
10 مهندسی تکنولوژی سیستم های سخت افزاری رایانه
11 ارتباط تصویری
12 معماری
13 مهندسی اجرایی عمران


 
همانطور که در مقدمه فوق گفتیم دانشگاه آزاد قزوین یکی از واحد های معتبر دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان زیادی را به خود مجذوب کرده است . این اعتبار سبب می شود که داوطلبان ورود به دانشگاه از شهر های بسیار دور نیز نسبت به ثبت نام در این رشته اقدام کنند از این رو خالی از لطف نیست اگر اطلاعاتی چند از شهر قزوین پیش از انتخاب رشته کسب کنید. شهر قزوین همجوار با استان های البرز، همدان، زنجان و گیلان است، لذا پیشنهاد ما انتخاب رشته داوطلبان ساکن استان قزوین و یا استان های همجوار ذکر شده در این واحد دانشگاهیست.
در این مقاله به بررسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد قزوین پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله رشته های پیام نور بدون کنکور بزنید. 
اگر سوالی در زمینه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد قزوین ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.