لیست دانشگاه های کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک

داوطلبان تمام رشته ها در مقاطع مختلف تحصیلی در جست و جوی لیست دانشگاه ها هستند تا بتوانند دانشگاه مطلوب خود را انتخاب کنند. در این مقاله لیست دانشگاه های کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک را معرفی می کنیم تا داوطلبان کاردانی بدون کنکور مکانیک آزاد، پیش از ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی بدون کنکور آزاد با لیست دانشگاه های کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک آشنا شده و واحدهای موردنظر خود را انتخاب کنند.

کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک

دانشگاه آزاد هم در مقطع کاردانی پیوسته و هم کاردانی ناپیوسته در رشته مکانیک دانشجو می پذیرد. پذیرش کاردانی بدون کنکور آزاد بر مبنای سوابق تحصیلی است و معدل دیپلم داوطلبان ملاک پذیرش قرار می گیرد. برای پذیرش کاردانی پیوسته دپیلم سه ساله دبیرستان یا هنرستان نظام جدید یا دیپلم هنرستان نظام قدیم لازم است و برای پذیرش کاردانی ناپیوسته مدرک پیش دانشگاهی یا دپیلم کامل چهار ساله نظام قدیم لازم است.

از آنجا که ملاک پذیرش معدل دیپلم متقاضیان است، معدل در پذیرش، تأثیر دارد. ضرایب تأثیر معدل این گونه محاسبه می شود که اگر دیپلم داوطلب و گروه آزمایشی از یک نوع باشند، ضریب تأثیر معدل 100% و اگر از یک نوع نباشند، ضریب تأثیر معدل بسته به نوع دیپلم و گروه آزمایشی بین 40 تا 80% در نظر گرفته می شود.

در ادامه مقاله لیست دانشگاه های کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک را بررسی می کنیم.

لیست دانشگاه های بدون کنکور کاردانی مکانیک آزاد

در جدول زیر لیست دانشگاه های کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک درج شده است. براساس لیست دانشگاه های کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک

می توانید ببینید که تقریبا در تمام استان ها دانشگاه آزاد در کاردانی مکانیک بدون کنکور جذب دانشجو دارد.

دانشگاه های پذیرنده کاردانی مکانیک بدون کنکور آزاد
 نام استان واحدهای پذیرنده
آذربایجان شرقی آذرشهر، سردرود، جلفا
اردبیل گرمی
اصفهان  شاهین شهر، شهر مجلسی، مبارکه
ایلام شیروان و چرداول
بوشهر کنگان
تهران اسلام شهر، قرچک ورامین
چهارمحال و بختیاری شهرکرد
خراسان جنوبی بیرجند
خراسان رضوی نیشابور
خراسان شمالی اسفراین، جاجرم، شیروان
خوزستان امیدیه، ایذه، شوشتر، ماهشهر
زنجان  ابهر، خدابنده، زنجان، هیدج
سمنان دامغان
فارس مرودشت، نی ریز، بیرم، داریون، اوز
قزوین بوئین زهرا، تاکستان، اسفروین
کردستان بیجار، سقز
کرمان بردسیر، بم، سیرجان، شهربابک
کرمانشاه روانسر
گیلان فومن و شفت، لنگرود
لرستان الیگودرز، خرم آباد، دورود
مازندران  جویبار، سوادکوه، نور
مرکزی آستانه، ساوه، محلات، نراق
هرمزگان  بندرلنگه
همدان همدان، بهار
یزد بافق

 

ظرفیت پذیرش بدون کنکور کاردانی مکانیک آزاد بدون کنکور

اصولاً ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد در رشته های مختلف نامعلوم است. اما با تکیه بر آمارهای پذیرش سال های گذشته می توان حدس زد که در مقطع کاردانی، ظرفیت پذیرش کمتر از 60 دانشجو نیست. اما در عین حال از 80 دانشجو بیشتر، در هر واحد دانشگاهی ،در هر رشته پذیرش نمی شوند.

به داوطلبان پذیرش بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد پیشنهاد می کنیم پس از مطالعه مقاله لیست دانشگاه های کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک به مقاله زمان و شرایط ثبت نام کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک  97 هم سر بزنند.

مشاورین متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند . اگر سوالی در زمینه کاردانی بدون کنکور آزاد مکانیک دارید ، با مشاوران حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.