لیست دانشگاه های بدون کنکور پیام نور پلیمر 98

رشته ی مهندسی پلیمر، از جدیدترین رشته های مهندسی در زیرگروه ریاضی به شمار می رود. رشته ای که در دوران پس از جنگ جهانی دوم به اوج شکوفایی خود رسیده است. به علت کاربرد فراوان پلیمر در صنایع متعدد، این رشته رشد قابل توجهی را تجربه کرده و در حال حاضر در ردیف مهم ترین رشته ها در جوامع صنعتی پیشرفته به حساب می آید. امروزه، شاهد تدریس رشته مهندسی پلیمر در بسیاری از دانشگاه ها از جمله دانشگاه پیام نور هستیم. حتی خوشبختانه این دانشگاه یکی از مجریان طرح بدون کنکور در این رشته تحصیلی به شمار می رود. در این مقاله، شما را با لیست دانشگاه های بدون کنکور پیام نور پلیمر 98 آشنا می کنیم. علاوه بر مطلب لیست دانشگاه های بدون کنکور پیام نور پلیمر 98 آشنایی مختصر با این رشته تحصیلی و دو گرایش آن، لیست کامل درسهای این رشته دانشگاهی و مهارت ها و توانمندی های ضروری برای فعالیت در بازار کار این رشته را نیز ذکر می نماییم.

آشنایی مختصر با رشته مهندسی پلیمر

رشته مهندسی پلیمر، از جمله پرکاربردترین رشته های ارائه شده در گروه ریاضی فنی محسوب می شود. در حقیقت، هدف اساسی از ورود این رشته به دانشگاه های سراسر ایران، تهیه پلاستیک، چسب ها، رنگ، لاستیک، الاستومر و رزین بوده که جزء محصولات پلیمری محسوب می شوند. بنابراین، تولید انواع الیاف مخصوص شیشه های فایبرگلاس در کامپوزیت، لوله های پلی اتیلن در صنعت پلاستیک و انواع مختلف تایر ماشین به وسیله مهندسین پلیمر صورت می گیرد. رشته مهندسی پلیمر در دو گرایش تکنولوژی و علوم رنگ و صنایع پلیمر در دانشگاه ها ارائه می شود که در زیر به بیان توضیحاتی هر چند کوتاه در مورد هر کدام می پردازیم.

معرفی گرایش تکنولوژی و علوم رنگ در رشته مهندسی پلیمر

شاید باور نکنید اما در حال حاضر شاهد صرف 4 تا 5 درصد از درآمد دولت های مختلف جهت خوردگی فلزاتی همچون لوله ها و مخازن هستیم. تنها کسانی که می توانند این مشکل را به میزان زیادی حل کنند، مهندسان پلیمر هستند. در کل، آن ها در طول دوران تحصیلات دانشگاهی نیز دروس مربوط به پوشش دهی را به عنوان یکی از راهکارهای مقابله با خوردگی مطالعه می نمایند.

معرفی گرایش صنایع پلیمر در رشته مهندسی پلیمر

در گرایش صنایع پلیمر افراد با تهیه و تولید محصولات پلیمری همچون پلاستیک، رزین، الاستومر و لاستیک آشنا می شوند. جالب است بدانید که گرایش صنایع پلیر در زمینه پزشکی نیز کاربرد داشته و لنزهای چشمی و دندان های مصنوعی همگی ساخته شده از مواد پلیمری هستند. در مجموع می توان گفت که به عمده فعالیت افراد در گرایش صنایع پلیمر آنالیز، طراحی، بررسی و شناخت ویژگی های مکانیکی و فیزیکی انواع کامپوزیت، پلاستیک و لاستیک است.

لیست کامل درس های رشته مهندسی پلیمر

بیان لیست کامل درس های رشته مهندسی پلیمر در مطلب مرتبط با لیست دانشگاه های بدون کنکور پیام نور 98 جهت آشنایی بیشتر شما با این رشته تحصیلی ضروری به نظر می رسد. پس با ما همراه باشید.
                                             دروس پایه مهندسی پلیمر
1 ریاضی 1
2 ریاضی 2
3 برنامه نویسی کامپیوتر
4 معادلات  دیفرانسیل
5 محاسبات عددی
6 فیزیک 1
7 فیزیک 2
8 آز فیزیک 1
9 شیمی عمومی
10 آز شیمی عمومی
11 شیمی آلی 1
12 آز شیمی آلی 1
13 شیمی آلی 2

 

                                             دروس اختصاصی پلیمر
شیمی و فیزیک پلیمرها خواص فیزیک و مکانیکی پلیمرها
آزشیمی و فیزیک پلیمرها آز خواص فیزیک و مکانیکی پلیمرها
شیمی و سنتیک پلیمریزاسیون تکنولوژی و خواص فیزیک الیاف
آزشیمی و سنیتیک پلیمریزاسیون مهندسی الاستومر
وسائل اندازه گیری مشخصات مولکولی پلیمرها کارگاه الاستومر
آز روشهای اندازه گیری مشخصات پلیمرها تکنولوژی کامپوزیستها
آز روش های اندازه گیری مشخصات پلیمرها کارگاه کامپوزیت ها
مهندسی پلاستیک خواص و کاربرد پلیمرهای طبیعی
کارگاه پلاستیک کارگاه
رئولوژی پلیمرها پروژه
اصول مهندسی پلیمریزاسیون

 

                                    دروس اختیاری مهندسی پلیمر
1 مدیریت صنعتی
2 زبان تخصصی
3 مطالب ویژه
4 پلیمرها و محیط زیست
5 آمار و احتمالات
6 شیمی تجزیه
7 آاز شیمی تجزیه
8 آز تکنولوژی و خواص الیاف
  یکی از اصلی ترین مهارت های لازم جهت تحصیل و کار در رشته مهندسی کامپیوتر، داشتن پشتکار و روحیه تیمی بالا است. زیرا دانشجوی این رشته باید توانایی کار در آزمایشگاه ها، کارگاه ها و سر و کار داشتن با مواد پلیمری را داشته باشند. علاوه بر این، حساس نبودن به سوی رنگ و مواد شیمیایی، نداشتن کوررنگی و بیماری خاص از دیگر موارد مهم در انتخاب و تحصیل در این رشته است. از طرف دیگر، تسلط به علومی همچون زبان انگلیسی، شیمی، کامپیوتر، ریاضیات جهت ورود به رشته پلیمر ضروری به نظر می رسد.

لیست دانشگاه های پیام نور ارائه دهنده رشته مهندسی پلیمر بدون کنکور

قسمت آخر مقاله حاضر به ارائه لیست دانشگاه های بدون کنکور پیام نور پلیمر 98 می پردازد. باشد که با آشنایی با این لیست دانشگاه های بدون کنکور پیام نور پلیمر 98 انتخاب بهتری در این زمینه داشته باشید.
                         لیست دانشگاه های پیام نور پلیمر بدون آزمون
1 دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی – مرکز تبریز
2 دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی – مرکز ارومیه
3 دانشگاه پیام نور استان تهران – تهران شمال
4 دانشگاه پیام نور استان خراسان رضوی – مرکز مشهد
5 دانشگاه پیام نور استان خراسان شمالی – مرکز بجنورد
6 دانشگاه پیام نور استان کرمان – مرکز کرمان
7 دانشگاه پیام نور استان گلستان – مرکز گرگان
8 دانشگاه پیام نور استان گیلان – مرکز رشت
  در این مطلب، به ذکر لیست دانشگاه های بدون کنکور پیام نور پلیمر 98 برای شما دوستان گرامی پرداختیم. علاوه بر این، مقاله بدون کنکور پیام نور 98 را نیز می توانید مورد مطالعه قرار دهید. مشاورین متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند . اگر سوالی در زمینه لیست دانشگاه های پیام نور بدون آزمون رشه مهندسی پلیمر دارید ، با مشاورین حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.