قانون کسری خدمت ایثارگران ۹۷

نویسنده : مهربان
۲۸ خرداد ۹۷ ۱۶۲ ۰

قانون کسری خدمت ایثارگران 97

 

جهت اطلاع از قانون کسری خدمت ایثارگران می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

در این مقاله به موضوع قانون کسری خدمت ایثارگران 97 خواهیم پرداخت.

خدمت عمومی (سربازی اجباری) در بسیاری از کشورها همانند ایران می باشد. در ایران خدمت سربازی به افرادی (مردان) که به 18 سال تمام می رسند اجبار می شود و مشمولان خدمت موظف به انجام دوره سربازی (21 ماه) هستند. منظور از مشمولان خدمت، افرادی هستند که به سن قانونی (18 تا 50 سالگی) جهت شرکت در خدمت عمومی رسیده اند، می باشد.

بنابراین گذراندن دوره سربازی برای تمامی مشمولین اجباری است. به استثنای کسانی که به دلایل خاص (جسمی، روانی، خانوادگی و ...) مجاز به معافیت یا کسری از خدمت خواهند شد.

با توجه تغییرات و تحولات ایجاد شده در حیطه ی قوانین کسری خدمت ایثارگران به مشمولانی که مجاز به کسری خدمت ایثارگری می شوند، پیشنهاد می کنیم در مقاله قانون کسری خدمت ایثارگران 97  با ما همراه باشند. یکی از شرایط جهت معافیت و کسری خدمت، کسری خدمت ایثارگران است.

شرایط استفاده از کسری خدمت ایثارگران

  1. مهم ترین شرط برای بهره مندی افرادی که پدر (یا مادر) آنها در جبهه حضور داشته است، نداشتن غیبت می باشد.
  2. با توجه به اینکه سالانه 20 هزار نفر از این طرح استفاده می کنند، اولویت با امتیازات بالا (بیشترین درصد جانبازی، آزادگی، رزمندگی) با جمع سابقه ایثارگری می باشد.

اولویت بندی بهره مندی از کسری خدمت

  1. اولویت اول کارکنان وظیفه در حال خدمت
  2. مشمولانی که غیبت ندارند و دارای برگ اعزام هستند.
  3. اگر ظرفیت 20 هزار نفر تکمیل نگردد مشمولانی که دارای معافیت موقت اعم از کفالت، پزشکی و تحصیلی هستند، نیز شامل این طرح خواهند شد.

قانون قدیم کسری خدمت فرزندان ایثارگران

این قانون تا قبل 96/09/19 قابل اجرا بود و طبق این قانون اگر سابقه حضور پدر در جبهه از 30 ماه و یا درصد جانبازی از 25 درصد و یا مدت اسارت از 29 ماه کمتر باشد، مشمولان خدمت می توانند به شروط زیر از کسری خدمت استفاده کنند.

  • عدم وجود غیبت
  • متولدین 72 به قبل
  • به از ای حضور پدر در منطقه عملیان 9 روز کسری تعلق خواهد گرفت.
  • به ازای هر 12 ماه اسارت، 6 ماه کسری تعلق می گیرد.
  • میزان درصد جانبازی و کسری خدمت را در جدول زیر ببینید:

درصد جانبازی قانون قدیم
درصد جانبازیکسری خدمت
10-5 درصد2 ماه
15-11 درصد4 ماه
20-16 درصد5 ماه
24-21 درصد8 ماه

 

کسری خدمت ایثارگران

با توجه به تغییرات ایجاد شده در قانون نظام وظیفه لازم است از نحوه کسری خدمت مشمولین دارای سهمیه ایثارگری مطلع شوید، قانون کسری خدمت سربازی ایثارگران که چند روزی است به تصویب رسیده و در حال اجرا است خبر خوشی برای تمامی ایثارگران است ، طبق این قانون فرزندان تمامی ایثارگران می توانند از قانون کسری خدمت ایثارگران بهره مند شوند و بر این اساس هر 1 ماه سابقه ایثارگری ، 12 روز کسری خدمت برای مشمولین به همراه خواهد داشت و آن دسته از ایثارگرانی 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری دارند میتوانند معافیت از سربازی را کسب کنند.

غیبت در خدمت

این طرح برای افرادی قابل اجرا می باشد که شامل غیبت در خدمت سربازی نشوند و در صورت غیبت این نوع کسری خدمت برای آنان بررسی نخواهد شد.

هر ساله در زمانی که از جانب نظام وظیفه اعلام می شود، افراد برای اولویت بندی ثبت نام می کنند و بر اساس اولویت تنها 20 هزار نفر از این قانون جهت کسری خدمت استفاده خواهند کرد. در سال گذشته تاریخ ثبت نام افراد 97/09/19 الی 96/10/18 بود که بعد از اعلام نتایج افرادی که امتیاز آنان 28 و 29 ماه بوده است، از این طرح استفاده کردند.

به مشمولین خدمت توصیه می کنیس از مطالعه قانون کسری خدمت ایثارگران 97 برای اطلاع از جزئیات بیشتر به مقاله شرایط کسری خدمت ایثارگران مراجعه کنند.

در صورتی که بعد از مطالعه مقاله پیش رو  سوالی پیرامون قانون کسری خدمت ایثارگران 97 و  تغییرات جدید  کسری خدمت ایثارگران داشتید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

جهت اطلاع از قانون کسری خدمت ایثارگران می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید