عشق پایدار

هر روز میلیون ها نفر در سراسر جهان ازدواج می کنند و به امید یک عشق پایدار وارد زندگی مشترک می شوند اما همه رابطه ها پایدار نمی مانند و آمار طلاق هم روز به روز بیشتر می شود. حتی بسیاری از زندگی های مشترکی هم که به جدایی منجر نشده اند، کیفیت خوبی ندارند و ممکن است به مرحله طلاق عاطفی رسیده باشند. شاید سؤال بسیاری از ما در چنین شرایطی این باشد که آیا عشق پایدار ممکن نیست؟ آیا نمی توان ازدواج کرد و در یک زندگی مشترک امن، سالم و رضایت بخش در کنار همسر پیر شد؟
در پاسخ به این سوال می توان گفت که رابطه مثل یک نوزاد بسیار حساس و ظریف است که همواره به توجه و مراقبت نیاز دارد. اگر به دنبال یک عشق پایدار هستید نباید لحظه ای از زندگی مشترکتان غافل بشوید.

در این مقاله تلاش کرده ایم تا به راهکارهایی برای برخورداری  از یک عشق پایدار و همیشگی بپردازیم.

دچار روزمرگی نشوید

رابطه هم می تواند مثل هر چیز دیگری در زندگی ملال آور شود. اگر مدام در زندگی مشترک کارهایی تکراری انجام بدهید، عجیب نیست که بعد از مدتی دچار روزمرگی شوید. امتحان کردن چیزها و فعالیت های جدید موجب می شود که زندگی زناشویی هیجان انگیز باقی بماند و خسته کننده نشود. با هم سفر کنید، مهارتی جدید یاد بگیرید، فعالیت های تفریحی متفاوت و هیجان انگیز انجام بدهید و…
هر راهکاری را که زندگی شما را از یکنواخت شدن نجات می دهد امتحان کنید تا ازدواجتان شکست نخورد و پایداری عشق را از دست ندهید.

مستقل باشید

همچنان که در کنار هم فعالیت های جدید را امتحان می کنید، مراقب باشید که استقلالتان را از دست ندهید. اگر چه خوشحالی در زندگی مشترک اهمیت زیادی دارد، توانایی خوشحال ماندن به تنهایی هم مهارت مهمی است.

بعضی فکر می کنند که بعد از ازدواج باید علائق و سرگرمی های شخصی خودشان را کاملاً کنار بگذارند. اما این ایده کاملاً اشتباه است. هر انسانی گاهی به تنهایی نیاز دارد و باید در تنهایی فقط به نیازهای خودش بپردازد تا هم از نظر فردی رشد کند، هم فرصتی داشته باشد تا به رابطه اش فکر و برای بهبود آن تلاش کند.

به دنبال تغییر همسرتان نباشید

قبل از ازدواج زمانی را صرف شناخت همسرتان کنید تا با خصوصیات او کاملاً آشنا شوید. این را بدانید که بعد از ازدواج نمی توانید همسرتان را تغییر دهید و این اصلاً کار صحیحی نیست. هیچ انسانی به واسطه دیگری تغییر نمی کند.

تغییر فرایندی است که بر اثر کسب تجربه و فقط به صورت داوطلبانه اتفاق می افتد. به علاوه انتقاد مداوم از همسر و تلاش برای تبدیل او به انسانی دیگر، صمیمیت را کاهش می دهد و ممکن است منجر به تنش و درگیری شود. عشق پایدار در یک محیط متشنج ممکن نیست.

بدانید که ازدواج یک سفر است

آدم ها به دلایل مختلفی ازدواج می کنند و دیدگاه های متفاوتی نسبت به زندگی مشترک دارند. بعضی آن را بخشی طبیعی از زندگی می دانند و بعضی ممکن است ازدواج کنند تا تنها نمانند و احساس امنیت داشته باشند. آن چه اهمیت دارد این است که ازدواج را یک سفر ببینند.

اگر به همسرتان به چشم همسفری نگاه کنید که قرار است در طول این سفر همراهی تان کند، احتمال پایداری عشق و دوام رابطه تان بیشتر می شود و در طول مدتی که در کنار هم هستید، رشد می کنید و به شناخت بیشتری از خودتان و همسرتان دست پیدا می کنید.

در ادامه مطالعه مقاله عشق چیست؟ را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه روش های دست یابی به عشق پایدار ، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.