ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور

نویسنده : مهربان
۱۷ تیر ۹۷ ۵۳۵ ۱

جهت اطلاع از ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور 97

در این مقاله به موضوع ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور 97 خواهیم پرداخت. داوطلبان می توانند برای اطلاع از ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور 97 با ماه همراه باشید. داوطلبانی که قصد دارند در رشته دندانپزشکی بدون کنکور به تحصیل بپردازند، ابتدا باید با مقاله ی "شرایط ثبت نام دندانپزشکی بدون کنکور 97" را مطالعه کنند تا از شرایط و نحوه ثبت نام رشته دندانپزشکی بدون کنکور مطلع شوند. در مقاله ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور 97، شما از ظرفیت پذیرش در دانشگاه های دندانپزشکی مطلع کنیم. با توجه به رقابت زیادی که در آزمون سراسری وجود دارد، پذیرش بدون کنکور دندانپزشکی کمی دشوار است. اما توجه کنید که پذیرش بدون کنکور پزشکی و دندانپزشکی هم دست کمی از آزمون ندارد و به نوعی رقابت بین داوطلبان کشورهای مختلف است. داوطلبانی که در گذشته به قصد تحصیلی در دانشگاه خارج از کشور و انتقالی گرفتن به دانشگاه های داخل کشور اقدام می کردند علاوه بر سوابق تحصیلی (معدل دیپلم و پیش دانشگاهی) مورد تأیید، باید از شرایط دیگری که گذراندن 72 واحد درسی (مورد تأیید وزارت بهداشت) با معدل بالای 15 در یکی از کشورهای خارجی برخوردار می شدند. در سال چند ظرفیت برای انتقالی دانشجویان پزشکی مورد قبول واقع می شود. چند دانشجو می توانند برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به خارج از کشور بروند. دانشگاه های پذیرنده با آزمون ورودی یا بدون آزمون دانشجو دندانپزشکی جذب می کنند؟ اگر سوالی در زمینه ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور 97 ، انتخاب رشته بدون کنکور ، شرایط ثبت نام بدون کنکور دندانپزشکی ، شهریه بدون کنکور دندانپزشکی ، دانشگاه های پذیرنده بدون کنور دندانپزشکی و ... دارید ، با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.

ظرفیت پذیرش بدون کنکور دندانپزشکی

اگر مقاله معرفی شده در ابتدای مطلب را مشاهده کرده باشید دیگر امکان انتقالی به داخل کشور وجود ندارد،  دانشگاه و کشوری که در گذشته در آن 72 واحد درسی خود را گذرانده می شد و یا در آن دانشگاه فارغ التحصیل میشوند، باید مورد تأیید وزارت بهداشت ایران باشد. برخی از این دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو آزمون ورودی برگزار می کنند. مانند کشور ایتالیا. برخی دیگر بدون آزمون ورودی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل) دانشجو می پذیرند. مانند کشور ترکیه که برخی از دانشگاه ها با آزمون و برخی بدون آزمون هستند. البته توجه کنید که تعداد افرادی که پذیرش می شوند، کمتر از افرادی است که درخواست پذیرش می دهند. بنابراین شانس قبولی در سال های اخیر برای ایرانیان کمتر شده است. در صورتی که داوطلبان از تمامی شرایط گفته شده برخوردار بودند. ابتدا به یکی از دانشگاه های مادر (پذیرنده دندانپزشکی) درخواست خود را ارسال می کردند و در صورتی که موافقت میشد، با توجه، به رنکینگ و معدل کسب شده به یکی از دانشگاه های ارائه دهنده دندانپزشکی معرفی می شدند. برای یک انتخاب رشته حرفه ای ، آگاهی از ظرفیت پذیرش بدون کنکور دندانپزشکی الزامی است ، برای اطلاع از ظرفیت پذیرش بدون کنکور دندانپزشکی ، لیست دانشگاه های پذیرنده بدون کنکور دندانپزشکی و ... با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

دانشگاه های ارائه دهنده دندانپزشکی بدون کنکور

دانشجویان قبل از تغییرات ایجاد شده تنها می توانند در پردیس خودگردان های دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند. داوطلبان می توانند درخواست خود را به یکی از دانشگاه های زیر ارسال کنند:

 • دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • دانشگاه علوم پزشکی تبریز
 • دانشگاه علوم پزشکی مشهد
 • دانشگاه علوم پزشکی شیراز
 • دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

وقتی داوطلبان درخواست خود را به یکی از دانشگاه های گفته شده ارسال می کردند، همان طور که گفته شد، اکثرا به یکی از پردیس های خودگردان دانشگاه های زیر معرفی میشدند:

 • دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
 • دانشگاه علوم پزشکی بابل
 • دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس
 • دانشگاه علوم پزشکی تبریز
 • دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
 • دانشگاهعلوم پزشکی زاهدان
 • دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
 • دانشگاه علوم پزشکی گلستان
 • دانشگاه علوم پزشکی مشهد
 • دانشگاه علوم پزشکی همدان
 • دانشگاه علوم پزشکی یزد
 • دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

برای اطلاع از لیست تمامی دانشگاه های پذیرنده بدون کنکور دندانپزشکی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

شرایط جدید انتقالی دانشجویان پزشکی خارج از کشور

با توجه به تغییرات ایجاد شده در قوانین آموزشی وزارت بهداشت امکان انتقالی بعد از گذراندن 72 واحد در درسی در خارج از کشور برای دانشجویان وجود نخواهد داشت برای کسب اطلاعات بیشتر تغییرات به وجود امده و اطلاع از شرایط و نحوه تحصیل به روش بدون کنکور با قوانین جدید با ما تماس بگیرید. 

شهریه دانشگاه های ارائه دهنده دندانپزشکی بدون کنکور

آگاهی از شهریه دانشگاه هایی که اقدام به پذیرش بدون کنکور دندانپزشکی می کنند ، بسیار حائز اهمیت است زیرا شما برای چند دقیقه آینده برنامه ریزی نمی کنید بلکه بایستی چند سال آینده را در نظر بگیرید. با توجه به اینکه شهریه دانشگاه ها در هر سال با سال دیگر متفاوت است ، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از شهریه دانشگاه های ارائه دهنده دندانپزشکی بدون کنکور با مشاورین متخصص آیدانیتو تماس بگیرید. جهت آگاهی از شهریه دوره دندانپزشکی بدون کنکور با مشاورین متخصص آیدانیتو تماس بگیرید.

جهت اطلاع از ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

دانشگاه های با احتمال قبولی بالا

حال که تصمیم خود را مبنی بر ادامه تحصیل بدون کنکور دندانپزشکی گرفته اید ، باید دانشگاه ها را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال اینکه در کدام دانشگاه شانس قبولی بیشتری دارید و یا فاصله کدام دانشگاه از محل زندگی تان کمتر است از مهم ترین مواردی است که باید به آن ها دقت کنید. پیشنهاد می کنیم برای آنالیز شرایط و ارائه بهترین گزینه ها با مشاوران متخصص آیدانیتو تماس بگیرید. اگر نمی دانید که احتمال قبولی تان در کدام دانشگاه ها بیشتر است و یا اطلاع جامعی از دانشگاه ها ندارید ، با مشاوران حرفه ای تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

انتخاب رشته حرفه ای ، ضامن قبولی شما

هرچند که هنوز داوطلبان بسیاری ، انتخاب رشته را به عنوان یکی از مهم ترین عوامل در قبولی ، به حساب نمی آورند ، بایستی به یاد داشته باشید، یک انتخاب رشته حرفه ای شما را چندین گام از رقیبانتان به پیش خواهد برد. یک انتخاب رشته منطبق با اصول و تجربه ، با حذف گزینه های ناکارآمد ، بهترین گزینه ها را بر اساس موقعیت های شخصی شما ، پیشنهاد می دهد. پیشنهاد می کنیم انتخاب رشته خود را به مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو بسپارید. جهت انتخاب رشته بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. به داوطلبان عزیز پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از جزئیات بیشتر رشته دندانپزشکی بدون کنکور به مقاله ثبت نام بدون کنکور دندانپزشکی 97 مراجعه کنند.

جهت اطلاع از ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۱ دیدگاه
 • user_default_pic ارمیا افشاریان
  توسط ارمیا افشاریان در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ reply_comment like_comment 0
  پیشنهاد شما برای پذیرش رشته دندان پزشکی از کدام کشور است که شهریه آن خیلی کم باشد