شرایط کسری خدمت بسیج ۹۷

نویسنده : مهربان
۳۰ خرداد ۹۷ ۳۲۱ ۰

شرایط کسری خدمت بسیج 97

 

جهت اطلاع از شرایط کسری خدمت بسیج می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

در این مقاله به موضوع شرایط کسری خدمت بسیج 97 خواهیم پرداخت. همان طور که می دانید کشور ایران نیز مانند 21 کشور دیگر از جمله اسرائیل، ارمنستان، سنگاپور، سوریه، قرقیزستان، لیبی، مصر، ویتنام، موزامبیک، کره جنوبی و شمالی، کنگو، سائوتوم و پرنسیب و ... بیش از 18 ماه خدمت وظیفه درنظر گرفته است. در ایران سن مشمولیت خدمت از 18 سالگی تمام (آغاز 19 سالگی) می باشد.

همان طور که گفته شد از سن 18 سالگی خدمت سربازی برای افراد (مردان) اجبار می شود. مگر افرادی که از شرایط خاص برخوردار شوند که در این صورت با معافیت و یا کسری از خدمت مواجه شوند.

در این مقاله قصد داریم راجع به یکی از شرایط کسری خدمت یعنی شرایط کسری خدمت بسیج 97 صحبت کنیم. افراد در چه صورت می توانند از این نوع شرط برای کسری خدمت سربازی استفاده کنند و میزان کسری خدمت این نوع فعالیت چقدر است؟ در این مقاله شرایط کسری خدمت بسیج به پاسخ این سؤالات خواهید رسید. پیشنهاد می کنیم با مراجعه به این مقاله مندرج در آیدانیتو با عنوان فرایند اقدام کسری بسیج از مراحل و روند بررسی کسری بسیج مطلع شوید.

ابتدا لازم می دانیم تعریفی از مشمولیت و سن مشمولیت داشته باشیم تا در طول مواجه با این کلمه در مقاله سردرگم نشوید.

مشمولیت: تمام افراد که به سن 18 سالگی تمام می رسند تا 50 سالگی می رسند، وارد مرحله ی مشخص کرده وضعیت نظام وظیفه هستند.

همان طور که اطلاع دارید از سال 1391 به بعد مدت زمان سربازی 3 ماه کاهش یافت و از 24 ماه به 21 ماه رسید.

شرایط دریافت کسری خدمت بسیج

  • اولین و مهم ترین شرط جهت دریافت و بررسی کسری خدمت، عدم وجود غیبت در خدمت سربازی است. افرادی که به سن مشمولیت می رسند، می بایست تکلیف خود را جهت خدمت سربازی مشخص نمایند. در صورتی که مشمولین به ادامه تحصیل بپردازند تا زمانی که فارغ التحصیل شوند، به دوران غیبت وارد نمی شوند و در صورت انصراف و یا اخراج از تحصیل می بایست سریعاً جهت اعزام به خدمت سربازی اقدام نمایند.

توجه کنید که فارغ التصحیلان دانشگاهی بعد از فراغت از تحصیل 6 ماه و پس از اخراج و با ترک تحصیل 4 ماه فرصت خواهند داشت تا درخواست خود را جهت اعزام به خدمت سربازی ارسال نمایند.

  • افراد بسیجی مشمول خدمت سربازی که مسئولیت فرماندهی حوزه، عضو شورای حوزه، فرمانده واحد را برعهده دارند، در صورت داشتن 6 ساعت فعالیت هفتگی در راستای مسئولیت محوله (یعنی 3 ماه حداقل 60 ساعت فعالیت) به ازای هر سال فعالیت مستمر حداکثر 3 ماه کسری خدمت به آنها تعلق می گیرد.
  • به مشمولان خدمتی که سابقه مسئولیت فرماندهی پایگاه، عضو شورای پایگاه و یا فرماندهی واحد دارند با داشتن  ساعت فعالیت هفتگی در راستای محوله (3 ماه حداقل 60 ساعت فعالیت) به ازای هر سال فعالیت مستمر 2.5 ماه کسری خدمت به آنها تعلق خواهد گرفت.
  • بسیجیان فعال مشمول خدمت در رده های مقاومت بسیج، با داشتن 4 ساعت فعالیت هفتگی (سه ماه حداقل 40 ساعت فعالیت) به ازای هر سال فعالیت مستمر 1.5 ماه کسری خدمت به آنها تعلق می گیرد.

به مشمولان خدمت توصیه می کنیم پس از مطالعه شرایط کسری خدمت بسیج 97 جهت اطلاع از فرایند اقدام کسری بسیج 97 به مقاله درج شده در آیدانیتو مراجعه کنند.

 

جهت اطلاع از شرایط کسری خدمت بسیج می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید