برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071973
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

شرایط تحصیل در دانشگاه مجازی

شرایط تحصیل در دانشگاه مجازی

آموزش در دانشگاه مجازی با استفاده از سیستم های الکترونیکی مانند کامپیوتر، اینترنت، نشریه های الکترونیکی، خبرنامه های مجازی، دیسکهای چند رسانه ای و غیره صورت می گیرد که هدف از تشکیل این دانشگاه ها این است که در وقت و هزینه صرفه جویی شود، از رفت و آمدها کاسته شود و یادگیری و آموزش هم بهتر و راحت تر انجام شود. از اصلی ترین شرایط تحصیل در دانشگاه مجازی داشتن اینترنت است. در دانشگاه های مجازی دروس و برنامه های آموزشی به صورت اینترنتی به دانشجویان آموزش داده می شود و نیازی به تشکیل کلاسهای حضوری نیست.

در دانشگاه های مجازی که نوعی آموزش از راه دور است، از تکنولوژی وب و اینترنت برای آموزش و ارزیابی دانشجو استفاده می شود. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه مجازی که شامل شرایط ثبت نام در دانشگاه مجازی، لیست دانشگاه های مجازی ایران، لیست رشته های دانشگاه های مجازی، شهریه دانشگاه مجازی، دانشگاه مجازی بدون کنکور کارشناسی می پردازیم.

استفاده از تکنولوژی وب و اینترنت برای آموزش در دانشگاه مجازی

شرایط ثبت نام در دانشگاه مجازی

یکی از شرایط تحصیل در دانشگاه مجازی ،شرایط ثبت نام در دانشگاه مجازی است. در سال های اولیه تشکیل دانشگاه های مجازی، این دانشگاه ها با هماهنگی وزارت علوم، اقدام به جذب دانشجو می نمودند. اما در حال حاضر پذیرش دانشجو در دوره ی مجازی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. این آزمون با آزمون سراسری برگزار نمی شود و به صورت جداگانه از طریق سازمان سنجش انجام می شود. دروسی که در دوره های مجازی ارائه می شود، مانند دوره های حضوری است. کتابهای آموزشی آن هم در اینترنت قرار داده می شود. درس های آزمایشگاهی و امتحان پایان ترم این دروس به صورت حضوری انجام می شود.

شرایط ثبت نام در دانشگاه مجازی به صورت زیر می باشد:

1- کلاسهای مجازی با توجه به رشته تحصیلی، 12 تا 16 جلسه در هر ترم می باشد.

2- کلاسها به صورت آنلاین برگزار می شوند، حضور دانشجو در ساعت مشخص و آنلاین الزامی است.

3- غیبت در کلاسهای آنلاین بیشتر از 3 بار مجاز نمی باشد و موجب حذف دانشجو می شود.

4- در طول تحصیل، دانشجویان مجاز به استفاده از مرخصی به مدت 6 ماه می باشند.

5- در بعضی از دانشگاه ها امتحان میان ترم به صورت مجازی و امتحان پایان ترم به صورت حضوری برگزار می شود.

6- در دانشگاه های مجازی دانشجویان مجاز به تغییر رشته و انتقالی نمی باشند.

7- داشتن لپ تاپ و اینترنت با سرعت حداقل 256 و امکان دانلود 4GB در ماه الزامی است.

8- اعتبار مدرک دانشگاه های مجازی همانند اعتبار مدارک دانشگاه های حضوری می باشد و درجه ی علمی فارغ التحصیلان این دانشگاه ها تفاوتی با فارغ التحصیلان بقیه دانشگاه ها ندارد.

9) دانشجویان دانشگاه های مجازی امکان تحصیل همزمان دو رشته مجازی یا یک رشته مجازی و حضوری را ندارند.

لیست دانشگاه های مجازی ایران

لیست دانشگاه های مجازی ایران به شرح ذیل می باشد:

دانشگاه تهران – دانشکده آموزشهای الکترونیکی شیراز، دانشگاه مجازی امیرکبیر، دانشگاه علم و صنعت ایران، مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه اصفهان، دانشگاه مجازی المصطفی، دانشگاه مجازی مهر البرز، دانشگاه مجازی امام خمینی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه قم، دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات و …

لیست رشته های دانشگاه های مجازی

در حال حاضر 10 رشته در دوره ی کارشناسی تدریس می شود که شامل رشته های حقوق، زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه شیراز، علوم حدیث در دانشگاه غیر انتفاعی  علوم حدیث، رشته های مهندسی صنایع و کامپیوتر در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر است، در دوره ی کارشناسی ارشد هم رشته های مهندس فن آوری اطلاعات و حقوقی در دانشگاه شیراز، معماری کامپیوتر، مخابرات و مهندسی فن آوری اطلاعات در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تدریس می شود. در حال حاضر دانشگاه های مجازی در دوره ی دکتری پذیرش دانشجو ندارند.

در حال حاضر دانشگاه های مجازی در دوره ی دکتری پذیرش دانشجو ندارند

شهریه دانشگاه مجازی

یکی دیگر از شرایط تحصیل در دانشگاه مجازی ،اطلاع از شهریه دانشگاه مجازی می باشد. در حال حاضر شهریه دانشگاه مجازی توسط هیئت امنای هر دانشگاه تعیین می شود. البته وزارت علوم قصد سامان دهی شهریه های دانشگاه های مجازی را در آینده دارد.

شهریه دوره مجازی دانشگاه تهران سال 96 در مقطع کارشناسی ارشد را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

گروه آموزشی شهریه ثابت شهریه متغیر نظری شهریه متغیر عملی
علوم انسانی و علوم رفتاری 7.248.500 ریال 2.071.872 ریال 2.071.872 ریال
سایر گروهها 8.033.300 2.589.840 ریال 2.589.840 ریال

 

شهریه دانشگاه مجازی ایرانیان در مقطع کارشناسی ارشد سال 96 به شرح ذیل می باشد:

گروه آموزشی شهریه ثابت شهریه متغیر پایان نامه
علوم انسانی و علوم رفتاری 7.700.000 ریال 1.413.000 ریال 3.850.000 ریال
سایر گروهها 8.83.000 ریال 1.540.000 ریال 5.133.000 ریال

 

شهریه دانشگاه مجازی ایرانیان در مقطع کارشناسی سال 96 به شرح ذیل می باشد:

گروه آموزشی شهریه ثابت شهریه متغیر واحد عملی پروژه
علوم انسانی 3.881.000 ریال 234.000 ریال 272.000 ریال 330.000 ریال 583.000 ریال 583.000 ریال
سایر گروههای آموزشی 4.658.000 ریال 234.000 ریال 330.000 ریال 388.000 ریال 700.000 ریال 972.000 ریال

 

دانشگاه مجازی بدون کنکور کارشناسی

برخی از دانشگاه های سراسری، آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی مجازی اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور می نمایند. یکی از این دانشگاهها، مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث است که ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کارشناسی بدون کنکور و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی به شیوه ی مجازی در رشته های علوم قرآن، حدیث، فقه و حقوق اسلامی انجام می شود. افرادی که دارای مدرک پیش دانشگاهی باشند و یا دارای مدرک دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی باشند، می توانند ثبت نام دانشگاه مجازی بدون کنکور کارشناسی را در این مرکز آموزشی انجام دهند. زمان ثبت نام دانشگاه مجازی بدون کنکور قرآن و حدیث احتمالاً اواخر شهریورماه 97 خواهد بود.

لیست دانشگاه های سراسری، غیر انتفاعی، پیام نور که به صورت مجازی پذیرش دانشجو دارند را می توانید در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری و لیست دانشگاه های آزاد مجازی را در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مشاهده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.