آیدانیتو > شرایط امریه
امریه, امریه و پذیرش

شرایط امریه

 

شرایط امریه

در مقاله پیش رو قصد داریم شرایط امریه را به طور کامل بیان کنیم تا داوطلبانی که تمایل به استفاده از این  قانون دارند، به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند. بنابراین توصیه می کنیم با مقاله شرایط امریه همراه ما باشید.

در کشور ایران سربازی امری ضروری و 21 ماهه است که مشمولین خدمت موظف هستند، دین خود را به نظام  جمهوری اسلامی ایران به این صورت ادا کنند، با توجه به عقیده و شرایط افراد ذکور که به سن مشمولیت می رسند، برخی از آن ها سربازی را مانع پیشرفت و امری طاقت فرسا می دانند و برخی دیگر، سربازی را امری مقدس و وظیفه خود می داند، در هر صورت تمامی مشمولین و افراد که وارد سن 19 سالگی (18 سالگی تمام) می رسند موظف هستند تکلیف نظام وظیفه خود را مشخص کنند، اعزام به خدمت، معافیت دائم، موقت، کسری امریه، پذیرش از جمله راه های انتخاب مشمولین عزیز با توجه به شرایطشان است. در این مقاله سعی داریم شما را با امریه بیشتر آشنا کنیم تا با انجام سربازی شرایط کاری و… شما از بین نرود.

امریه چیست و برای چه برخی از مشمولین به دنبال اخذ آن هستند؟

همان طور که اطلاع دارید سربازان در نیروهای مسلح خدمت می کنند مانند ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، اما در قوانین جمهوری اسلامیی ایران در صورتی که ادارات و ارگان های دولتی نیاز به کارمند داشته باشند می توانند بخشی از کارمندان مورد نیاز را از بین مشمولین انتخاب کنند تا هم نیاز آن ها به کارمند و هم شرایط بهتر و سختی کمتر در سربازی برای مشمولین انجام شود، برخی از مشمولین که از شرایط کاری خود رضایت دارند و با رفتن به سربازی و غیبت 21 ماهه شغل خود را از دست می دهند می توانند از این روش بهره مند شوند، اما آیا تمام مشمولین شرایط اخذ امریه را دارند، برای اطلاع از این موضوع باید از شرایط امریه که در ادامه به آن پرداخته ایم مطلع شوید.

شرایط پذیرش امریه

مشمولین عزیزی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند می توانند از امریه سربازی استفاده کنند، مشمولین توجه کنند که تنها داشتن یک شرط کافی است

 • تاهل مشمول
 • معافیت رزمی
 • تحت پوشش بودن مشمول در کمیته امداد یا بهزیستی
 • بستگان درجه یک خانواده ایثارگران( شهدا، مفقودالاثران، جانبازان، آزادگان) آموزش و پرورش- محیط زیست و جهاد دانشگاهی از این امر مستثنی هستند، الویت پذیرش امریه مشمولانی که از شرایط گفته شده برخوردار هستند در الویت قرار می گیرند.

اما به قبل از اقدام نیاز از نکات قابل توجه در زمینه امریه مطلع شوید، با ادامه این مقاله همراه باشید.

امریه سربازی

 • حداقل 3 ماه قبل از تاریخ اعزام به سربازی باید برای امریه اقدام کنید.
 • کسری خدمت پذیرفته نمی شود ( مدت امریه 24 ماه است )
 • مدت زمان حضور و شرکت در سازمان امریه، سابقه کاری محسوب می شود.
 • امکان انصراف از امریه وجود نخواهد داشت.
 • حقوق دریافتی این دسته از مشمولین مانند سایر سربازها است.
 • ساعات کاری مشمولین و سربازان امریه مانند کارمندهای اداره و ارگان است.
 • مشمولان با مدارک مختلف( از دیپلم تا دکتری ) می توانند از این طرح استفاده کنند و به عبارتی امریه تنها برای مشمولین با تحصیلات بالا نیست.

پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه کامل مقاله شرایط امریه از  ارگان های امریه دهنده مطلع شوید.

در صورتی که با سوالی پیرامون امریه و شرایط امریه برخورد کردید آن را با مشاوران آیدانیتو در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *