زمان و شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون  کنکور آزاد عمران 98

رشته جذاب مهندسی عمران از جمله رشته های دارای اهمیت زیاد در بین داوطلبان بوده که مختص دانش آموزان گروه علوم ریاضی و فنی است. باید بگوییم که جامعه کنونی جهت توسعه و ترقی نیاز مبرمی به اجرای طرح های عمرانی دارد. طرح هایی که تنها با دستان ماهر مهندسین عمران به مرحله اجرا در می آید. اینجاست که ضرورت وجود این رشته تحصیلی در دانشگاه های مختلف ایران به اثبات می رسد. در مقاله حاضر، به بررسی و تحلیل زمان و شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد عمران 98 پرداخته می شود. آشنایی اجمالی و مختصر با رشته مهندسی عمران و لیست جامع تمامی درس های تخصصی گنجانده شده در دوره کارشناسی این رشته نیز در کنار مسئله زمان و شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد عمران 98 نیز به چالش کشیده می شوند.

آشنایی اجمالی و مختصر با رشته مهندسی عمران

مهندسی عمران به عنوان یک علم وظیفه ایجاد عمران، سازندگی و آبادانی را در جوامع بر عهده دارد. راه سازی، پل سازی، دفع و جمع آوری فاضلاب، احداث سازه های مختلف و ساختن برج های بلند از جمله مسئولیت های دانش آموختگان این رشته محسوب می شود. از دیگر موارد قرار گرفته در حیطه شغلی یک مهندس عمران می توان از احداث مواردی همچون ساختمان هایی با مقاومت بالا در مقابل آتش، سیل و زلزله، دکل های مخابراتی، فرودگاه ها، نیروگاه های برق و برج های بلند مرتبه را نام برد.

لیست تمامی درس های تخصصی گنجانده شده در دوره کارشناسی رشته مهندسی عمران

برحسب نیاز شما به آگاهی از اسامی درس های تخصصی گنجانده در مقطع کارشناسی رشته مهندسی عمران، صلاح را بر آن دانستیم که در این بخش از مطلب زمان و شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد عمران 98 اسامی این دروس را خدمتتان برشماریم:
                                           دروس مهندسی عمران
آزمایشگاه داروسازی اصول مهندسی زلزله
آزمایشگاه  فیزیک 1 اقتصاد مهندسی
آزمایشگاه مکانیک خاک برنامه نویسی کامپیوتر
آب های زیرزمینی اصول مهندسی ژئوتکنیک
آزمایشگاه داروسازی پروژه تخصصی
آلودگی هوا و روش های کنترل پروژه سازه های فولادی
استاتیک تحلیل سازه ها 1
اصول مدیریت ساخت تحلیل قابلیت اعتماد سازه ها
اصول مهندسی پل ترسیم ساختمان ها
آزمایشگاه مکانیک خاک دینامیک
آزمایشگاه مقاومت مصالح پروژه راه سازی
آزمایشگاه مکانیک سیالات ریاضی عمومی 2
اصول مهندسی بندر پروژه بتن آرمه
آمار و احتمالات مهندسی روسازی راه
اصول مهندسی ترافیک ریاضی عمومی 1
بارگذاری روش های اجرایی ساختمان
بناهای آبی زمین شناسی مهندسی
اصول مهندسی سد سازه های فولادی 1
روسازی راه سازه های بنایی
شیمی عمومی زبان تخصصی
سدهای کوتاه رسم فنی و نقشه کشی ساختمان
فاضلاب صنعتی تأسیسات مکانیکی و برقی
مهندسی پی تحلیل قابلیت اعتماد سازه ها
مبانی GIS و کاربرد آن در منابع آب سازه های بتن آرمه 1
معادلات دیفرانسیل سازه های چوبی
مکانیک سیالات سازه های مدفون
کارآموزی فیزیک 2
کاربرد کامپیوتر در مهندسی عمران شیمی و میکروبیولوژی آب و فاضلاب
طراحی معماری مترو و برآورد پروژه
سازه های چوبی مقاومت مصالح 2
ماشین آلات راهسازی مااشین آلات ساختمانی
محاسبات عددیی مهندسی سیستم ها
مهندسی ترابری مکانیک خاک
هیدرولوژی مهندسی مکانیک خاک 2
مهندسی زهکشی هیدرولوژی آماری و پروژه
معادلات دیفرانسیل اصول مهندسی فرودگاه
اصول مهندسی تصفیه آب و فاضلاب

 

تاریخ و شروط اساسی و لازم جهت ثبت نام در دوره کاردانی به کارشناسی بدون آزمون رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی در سال 98

دانش آموزان مایل به تحصیل بدون کنکور رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد باید آگاهی لازم را در مورد زمان و شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد عمران 98 را داشته باشند. تاریخ تعیین شده جهت انجام ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد عمران 98 ماه های مرداد و دی بوده که چیزی تا اولین مرحله ثبت نام این دوره نمانده است. باید بگوییم که گزینش تمامی دانشجویان پذیرفته در این پروسه کاملاً بر اساس سابقه تحصیلی آن ها در دوران سوم متوسطه بوده و اخذ مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی تا پیش از اقدام به ثبت نام نهایی در سایت باید انجام گرفته باشد. داشتن این دو مدرک تحصیلی شرط بسیار مهم در زمان ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی رشته عمران محسوب می شوند. در این مقاله، مبحث زمان و شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد عمران 98 را با جزئیات کامل شرح دادیم. شما عزیزان می توانید علاوه بر مقاله حاضر مطلب مربوط به دفترچه انتخاب رشته آزاد بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 98 را نیز مطالعه کنید. مشاورین متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند . اگر سوالی در زمینه زمان و شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی رشته های دانشگاه آزاد داشته و یا جهت کسب اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته عمران در این دانشگاه دارید، با مشاورین حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.