رشته های بدون کنکور تجربی

بر طبق مصوبه جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش و در راستای هر چه کم رنگ کردن اثر کنکور سراسری جهت ورود به دانشگاه های ایران سازمان سنجش آموزش کشور وظیفه دارد که 85 درصد پذیرش دانشجوهای ایران را بر طبق سوابق تحصیلی فرد دانش آموز صورت دهد. از همین رو، سازمان سنجش آموزش کشور طی اقدامی دست به انتشار دفترچه ثبت نام بدون آزمون کنکور سراسری برای پذیرش بدون آزمون انواع گروه های آزمایشی در سال تحصیلی 98 زد.

از داوطلبان گروه تجربی و به دنبال شناخت رشته های بدون کنکور تجربی هستید؟ برای آگاهی از لیست این رشته ها با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید

در این دفترچه، به جز لیست کامل رشته های بدون کنکور 98 در تمامی دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه های نوبت دوم یا شبانه، روزانه، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس های خودگردان اشاره ای نیز به شرایط ثبت نام بدون آزمون سراسری نیز شده است. تمامی داوطلبان می توانند بدون در نظر گرفتن مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم خود از بین لیست رشته های تمامی گروه های آزمایشی موجود در دفترچه انتخاب رشته کنند. بر طبق میزان اعمال سوابق تحصیلی خود پذیرش شوند. با توجه به علاقه مندی تعداد زیادی از داوطلبان به اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور تجربی بر آن شدیم تا بحث مقاله حاضر را به ارائه لیست رشته های بدون کنکور تجربی اختصاص دهیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات کاملی را در ارتباط با رشته های بدون کنکور تجربی به دست آورید.

لیست رشته های بدون کنکور تجربی

بر طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبان باید در زمان ثبت نام بر طبق سوابق تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ایران به شکل حضوری به مؤسسه مورد نظر خود مراجعه نمایند و دست به ثبت نام حضوری در رشته دلخواه خود کنند. با توجه به تنوع رشته دانشگاهی و دانشگاه های پذیرنده رشته های بدون کنکور تجربی در ادامه این مقاله به ذکر برخی از این رشته ها می پردازیم.

رشته های بدون کنکور تجربی

علوم دامی

مهندسی صنایع چوب و فراورده های سلولوزی

علوم و مهندسی شیلات

زمین شناسی

فیزیک

مهندسی فضای سبز

علوم و مهندسی خاک

علوم و مهندسی محیط زیست

شیمی محض

مهندسی مکانیک بیوسیستم( کشاورزی)

شیمی محض

 

زیست شناسی جانوری

گیاه پزشکی

شیمی کاربردی

 

باید عرض کنیم که لیست رشته های بدون کنکور تجربی آورده شده در بالا تنها بخشی از این رشته ها ارائه شده در دفترچه آزمون سراسری بود. برای آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور تجربی به طور کامل با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.
همچنینی می‌توانید مقاله شرایط جدید ثبت نام کنکور ۹۸ و لیست رشته های بدون کنکور و با کنکور را مطالعه نمایید.

رشته های پر در آمد بدون کنکور تجربی 98

بحث آینده شغلی از جمله معیارهایی است که هر یک از داوطلبان در زمان انتخاب رشته خود باید لحاظ نمایند. بدون شک بازار کار رشته ها در تمامی شهرهای ایران یکسان نیست و صرفاً انجام تحقیقات در رابطه با پردرآمدترین ها نمی تواند کافی باشد. جهت رسیدن به جوابی قاطع و تصمیم نهایی، نقش مشاور در ارائه اطلاعاتی حائز اهمیت و پررنگ و تصمیم گیری در این رابطه بسیار مهم است. جهت اطلاع از آینده کاری رشته ی مورد علاقه تان و یا معدل و رتبه لازم جهت پذیرش می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.
پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله تجربی بدون کنکور بزنید.
اگر سوالی در زمینه انتخاب رشته تجربی ذهن تان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.