دکتری مدیریت

مدیریت تحت عنوان فرایندی شناخته می شود که فعالیت های مهمی همچون نظارت، هدایت، فرماندهی و برنامه ریزی در رابطه با فعالیت های افراد مشغول به کار در یک سازمان و استفاده بهینه از منابع به جهت دستیابی به اهداف هر سازمان را شامل می شود. مفهوم مدیریت برای نخستین بار به وسیله یک مهندس مکانیک اهل آمریکا به نام فردریک تیلور که به عنوان پدر مدیریت علمی معروف است مطرح شد. به جرأت می توان گفت که مدیریت اساس و بنیاد همه موفقیت ها و پیشرفت های بشر است و می توان هدف اصلی از ایجاد و راه اندازی آن را در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بهبود و ارتقاء کارایی و بهره وری هر مؤسسه و یا سازمان دانست. رشته مدیریت در گرایش های مختلفی در مقطع دکتری نیز در دانشگاه ها مورد تدریس قرار می گیرد. در این مقاله، قصد ارائه توضیحاتی در رابطه با دکتری مدیریت را برای شما داریم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات کافی را در ارتباط با دکتری مدیریت به دست آورید.

در صورت تمایل به انتخاب رشته مدیریت در مقطع دکتری و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از مشاوران برجسته آیدانیتو کمک بگیرید

آشنایی با گرایش های دکتری مدیریت

رشته مدیریت در دوره دکتری رشته های مختلفی از جمله مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی و راهبری و مدیریت صنعتی را شامل می شود. در این بخش شماری از رشته های دکتری مدیریت را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم. برای آشنایی با سایر رشته ها و گرایش های مدیریت در مقطع دکتری با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

رشته دکتری مدیریت صنعتی

دکتری مدیریت صنعتی شماری از فعالیت های علمی و تحقیقاتی را در بر می گیرد که دو زمینه رفتاری و مالی صنایع را شامل می شود. هدف اصلی تعیین شده برای ایجاد و شکل گیری رشته مدیریت صنعتی در انواع مراکز دانشگاهی آموزش و تربیت نیرویی با داشتن مهارت بالا در نظریه پردازی، آموزش و تحقیق در زمینه صنعت است. دکتری مدیریت صنعتی 5 گرایش مالی، استراتژی صنعتی، مدیریت سیستم ها، تحقیق در عملیات و تولید و عملیات را در بر می گیرد.

رشته دکتری مدیریت دولتی

افراد شرکت کننده در دوره دکتری مدیریت دولتی با روش های استفاده و کاربردهای رشته مدیریت دولتی در کنار اطلاع از مسائل و موضوعات نظری علم مدیریت نیز آشنایی پیدا می کنند. مجموعه دکتری مدیریت دولتی از سه رشته تشکیل شده است که هر کدام از این رشته ها گرایش هایی را نیز در بر می گیرند که در زیر به ذکر این رشته ها و گرایش ها برای شما می پردازیم.

رشته ها و گرایش های مدیریت دولتی

مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی

 

مدیریت سازمان های دولتی ایران

-رفتاری

-سیاستگذاری دولتی ( خیط مشی گذاری عمومی)

مدیریت دولتی

-مدیریت منابع انسانی

-رفتار سازمانی

-مدیریت تطبیقی و توسعه

-تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی

رشته مدیریت رسانه و اطلاعات

در دوران گذشته صنعت رسانه تنها محدود به سینما، کتاب، مجله ها، روزنامه، رادیو و تلویزیون بود. اما با راه یابی فناوری های جدید مانند انواع بازی های دیجیتالی، اپلیکیشن و کلان داده ها با گستردگی بیشتری در حوزه مدیریت رسانه ها مواجه هستیم و تمرکز مدیریت رسانه بر رسانه های شکل گرفته بر بستر موبایل و اینترنت قرار گرفته است. هدف اساسی از ایجاد و راه اندازی دکتری مدیریت رسانه و اطلاعات انجام مطالعه و تحقیق در رابطه با آخرین دستاوردها و پیشرفت ها در زمینه ارتباطات و اطلاعات است. مجموعه مدیریت رسانه و اطلاعات دو رشته مدیریت اطلاعات و مدیریت رسانه ای را شامل می شود.
به داوطلبان ارشد توصیه میکنیم پس از مطالعه دکتری مدیریت به مقاله گرایش های دکتری مدیریت مراجعه کنند.
اگر سؤالی در رابطه با دکتری مدیریت ذهن شما را به خود مشغول کرده است با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید