دکتری

دکتری بازرگانی

دکتری بازرگانی

دکتری بازرگانی

رشته مدیریت بازرگانی از جمله رشته های تحصیلی است که هر یک از داوطلبان گروه تجربی، انسانی و ریاضی امکان ادامه تحصیل در آن را در شمار زیادی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به آسانی دارند. بازرگانی را می توان از جمله کارآمدترین رشته ها در میان رشته های تحصیلی هر یک از گروه های آزمایشی انسانی، ریاضی و تجربی دانست که ورود به آن می تواند آینده درخشان و پردرآمدی را برای فرد به همراه داشته باشد.

مؤفقیت در رشته مدیریت بازرگانی علاوه بر مطالعه دقیق و صحیح دروس دانشگاهی در هر یک از ترم های تحصیلی مستلزم کسب تجربیاتی به صورت عملی و آشنایی با نرم افزارهای تخصصی مورد نیاز برای فعالیت در این زمینه است. رشته مدیریت بازرگانی در مقطع دکتری تحت عنوان مدیریت بازرگانی و راهبردی شناخته می شود. به جهت آشنایی هر چه بیشتر شما با دکتری بازرگانی در این مقاله قصد ارائه توضیحات در رابطه با دکتری بازرگانی را برای شما عزیزان داریم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات جامع و کاملی را در ارتباط با دکتری بازرگانی به دست آورید.

آشنایی با گرایش های دکتری بازرگانی

مجموعه مدیریت بازرگانی و راهبردی دو رشته مدیریت راهبردی و مدیریت بازرگانی را شامل می شود و سه گرایش مختلف رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی، مدیریت سیاست گذاری بازرگانی و مدیریت بازاریابی را در بر می گیرد که این گرایش ها به عنوان گرایش های رشته مدیریت بازرگانی مطرح شده اند. در ادامه به معرفی دو مورد از گرایش های مدیریت بازرگانی برای شما عزیزان می پردازیم. برای آشنایی کامل با گرایش های دکتری بازرگانی با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

گرایش رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی وظایف مختلفی از جمله نظارت و هدایت عملیات مختلف استخدامی، سازماندهی، به کارگیری و نگهداری کردن از نیروهای انسانی، بهسازی و آموزش، ایجاد هماهنگی در فعالیت ها و وظایف منابع انسانی را شامل می گردد. البته این وظایف و مسئولیت ها برای برآورده کردن و تأمین هدف های جامعه، سازمان و همین طور پرسنل یک اداره یا شرکت طرح ریزی شده اند هدف اساسی از جذب و پذیرش دانشجو در این گرایش از دکتری بازرگانی مواردی همچون کسب علم و دانش در رابطه با رفتار سازمانی و توانمندی و مهارت در پاسخ دهی به انواع نیازهای اساسی کارمندان و پرسنل یک سازمان، انجام تحقیق و پژوهش، تدریس در حوزه های مربوط به مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی و همین طور کسب اطلاع و آشنایی با مدیریت رفتار سازمانی در این سطح بین الملل است.

گرایش مدیریت سیاست گذاری بازرگانی

دانشجویان مشغول به تحصیل در این گرایش از دکتری بازرگانی در طول دوره تحصیل خود آشنایی کافی را با موارد و مباحث مهمی همچون سیاست گذاری و مدیریت در سطوح ملی، انواع استراتژی های بازرگانی، پیدا می کنند. علاوه بر این ها، انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی نیز از دیگر مواردی است که دانشجویان گرایش مدیریت سیاست گذاری بازرگانی در طول مدت تحصیل خود بسیار به آن ها می پردازند.

منابع دکتری بازرگانی

به طور مسلم هر فرد داوطلب ادامه تحصیل در دکتری بازرگانی باید از منابع مورد آزمون اطلاعات کافی را داشته باشد. در این قسمت به ذکر شماری از منابع دکتری بازرگانی برای شما می پردازیم. جهت اطلاع از لیست کامل منابع دکتری بازرگانی با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

نام درسمنبعنویسندهناشر
مدیریت استراتژیکمدیریت استراتژیک پیشرفتهاکرم هادی زاده مقدم- علی صالحی- رضا رسولیدانشگاه پیام نور
بازاریابی و مدیریت بازارمبانی مدیریت بازاریابیحسن الوداریدانشگاه پیام نور
قضایایی در بازاریابی و مدیریت بازارداور ونوسسمت
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلاممدیریت اسلامی، رویکردهاحسن عابدی جعفری- علی نقی امیریسمت
اصول مدیریت اسلامی و الگوهای آنولی الله نقی پورفرمرکز آموزش مدیریت دولتی
مبانی سازمان و مدیریتتجزیه و تحلیل سیستم هاعلی رضاییان
آمار و کاربرد آن در مدیریتسعیدجعفری، منصور مؤمنی-دکترعادل دل آذر
استعداد تحصیلیاستعداد تحصیلیصداقتنگاه دانش
زبان انگلیسی1100لغت ضروری

در ادامه مقاله دکتری بازرگانی مطالعه مقاله کارنامه و رتبه قبولی دکتری مدیریت بازرگانی را به شما پیشنهاد می کنیم.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه دکتری بازرگانی و جزئیات مربوط به آن می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *