دفترچه فنی

در عصر حاضر تربیت نیروی متخصص و ماهر از عوامل انکارپذیر و کلیدی در توسعه اجتماعی و اقتصادی در هر جامعه ای محسوب می شود و هر نوع سرمایه گذاری کلانی در بخش های مختلف اقتصادی نیاز به سرمایه گذاری و برنامه ریزی در بخش نیروی انسانی و همچنین توسعه منابع این نیرو دارد. دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان تنها تحت عنوان تنها دانشگاه ارائه دهنده آموزش عالی فنی و حرفه ای در ایران از سال 1390 کار خود را با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت رسمی آغاز کرد. این دانشگاه با هدف اساسی و مهم تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در جامعه جهت به کار گیری در بخش های مختلف اقتصادی تأسیس شد و اقدام به جذب دانشجویانی در مقطع کاردانی کرد. انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای در ماه خرداد سال 97 صورت گرفت و تمامی داوطلبان شرکت کننده بر اساس سوابق تحصیلی خود دست به انتخاب رشته فنی زدند. در این مقاله، به بحث در مورد دفترچه فنی برای شما می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری را در رابطه با دفترچه فنی به دست آورید.

خواندن دفترچه زمان بر است! برای آگاهی از مهم ترین نکات دفترچه با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

بخش اول دفترچه انتخاب رشته فنی

در بخش اول دفترچه فنی نکات مهمی را پیرامون انتخاب رشته بدون آزمون فنی و حرفه ای مشاهده می کنید. در میان این نکات مهم ذکر شده در این بخش می توان از احراز شرایط دانش آموختگی در یکی از رشته های دو شاخه کار دانش و فنی و حرفه ای تا اواخر شهریور ماه هر سال، گواهی نامه اتمام تحصیلات دوران متوسطه نظام جدید و یا دیپلم چهار ساله فنی و حرفه ای جهت شرکت در انتخاب رشته فنی اشاره کرد. علاوه بر این، مواردی همچون زمان انتخاب رشته و ثبت نام و رعایت مواردی قبل از مراجعه به کافی نت ها جهت انجام انتخاب رشته و ثبت نام و حفظ و نگهداری کد رهگیری و شماره پرونده تا زمان ثبت نام در دانشگاه محل قبولی نیز در این قسمت ذکر شده است.

بخش دوم دفترچه انتخاب رشته فنی

در قسمت دوم دفترچه فنی حرفه ای با ذکر شرایط اختصاصی و عمومی شرکت در انتخاب رشته بدون آزمون فنی حرفه ای مواجه هستیم. در میان شرایط عمومی ذکر شده می توان به عدم وجود هر گونه فساد اخلاقی در داوطلب، نداشتن هیچ گونه عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران و همین طور باور قلبی به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی اشاره کرد. اما در مورد شرایط اختصاصی باید اشاره کنیم که مواردی همچون عدم امکان شرکت داوطلبان دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی رشته های نظری در این دوره و داشتن توانایی متناسب جهانی در فرد شرکت کننده بر اساس رشته انتخابی اشاره کرد. علاوه بر این موارد مقررات وظیفه عمومی و نکات مهم جهت شرایط ادامه تحصیل و صادر شدن معافیت تحصیلی برای مشمولان نیز در این بخش به تفصیل توضیح داده شده اند.
مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با دفترچه انتخاب رشته فنی در اختیار شما دوستان گرامی قرار دهند. پس حتماٌ با آن ها تماس بگیرید.


بخش سوم دفترچه انتخاب رشته فنی

در بخش بعدی دفترچه فنی حرفه ای با ذکر سهمیه بومی، نحوه گزینش و همین طور ظرفیت پذیرش در رشته های فنی روبرو هستیم. علاوه بر این موارد دیگری همچون مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و انتخاب رشته فنی همچون عکس اسکن شده در اندازه 4*6 یا 4*3 که در اندازه حداقل 300*200 و حداکثر 400*300 پیکسل گرفته شده باشد نیز در این بخش به صورت کامل توضیح داده شده است.

بخش چهارم دفترچه انتخاب رشته فنی

در آخرین بخش از دفترچه انتخاب رشته فنی با مواردی همچون مهلت ثبت نام و انتخاب رشته و نحوه تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی انتخاب رشته و ثبت نام توصیه های مهم برای ثبت نام و نحوه پذیرش در رشته های مختلف تحصیلی مواجه هستیم. در انتهای این بخش، جداول لیست رشته ها و گرایش ها و جنس پذیرش در انواع رشته های تحصیلی ذکر شده اند که پیش از هرگونه اقدامی برای انتخاب رشته باید مورد مطالعه قرار بگیرند.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی دفترچه انتخاب رشته فنی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله پذیرش کاردانی فنی حرفه ای بزنید.
مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با دفترچه انتخاب رشته فنی را در اختیار شما قرار دهند. پس حتماٌ با آن ها تماس بگیرید.