دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸

نویسنده : زینب بابایی
۲۷ دی ۹۶ ۶۳۱ ۱

با توجه به اینکه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد با هم ادغام شده اند، دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 98 برای هر دو دانشگاه یکسان است. افرادی که قصد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 را دارند، می بایست دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 98 را مطالعه نمایند تا از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 مطلع شوند. علاوه بر موارد فوق، مقررات نظام وظیفه، سهمیه ها و تسهیلات، شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی و ... را می توانید در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 98 مطالعه نمایید.

در این مقاله قصد داریم، زمان، نحوه و شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 و مقررات نظام وظیفه عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 98 را مورد بررسی قرار دهیم.

زمان آزمون کارشناسی ارشد 98 احتمالا در نیمه ی دوم آذرماه 97

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

1- افرادی که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشند و یا دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی باشند، می توانند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 را انجام دهند.

2- دانشجویان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد که تا تاریخ 31/06/98 فارغ التحصیل نمی شوند، اگر قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 98 را دارند، می بایست تا پایان مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 98 از تحصیل انصراف دهند.

3- دانشجویانی که در دوره های روزانه کارشناسی ارشد 97 پذیرفته شده باشند، حتی در صورت عدم ثبت نام و انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 جهت انتخاب رشته دوره روزانه نخواهند بود.

4- فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های دبیری می بایست قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط آموزش و پرورش را مبنی بر ادامه تحصیل به دانشگاه قبولی خود ارائه دهند.

5- فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی، می بایست قبل از اقدام به ثبت نام، وضعیت خود را از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشخص نمایند و از نظر وزارت مذکور منعی برای ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد نداشته باشند.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور ارشد 98

با توجه به اینکه زمان آزمون کارشناسی ارشد 97 از 16 تا 22 آذر بوده است، احتمال می دهیم زمان آزمون کارشناسی ارشد 98 هم در نیمه ی دوم آذرماه 97 باشد. نحوه ثبت نام کنکور ارشد 98 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش انجام می شود. داوطلبان قبل از ثبت نام می بایست دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 را مطالعه نمایند. هر داوطلب می تواند در یک کد رشته اصلی و یک کد رشته امتحانی شناور ثبت نام نماید.

و برای هر کد رشته نیز یک کارت اعتباری خرید نمایند. سپس اطلاعات فردی و تحصیلی خود را به همراه گروه آزمایشی مورد نظر در فرم ثبت نام وارد کند.

اگر داوطلبی قصد شرکت در دانشگاه های پیام نور و مؤسسات آموزشی غیر انتفاعی و غیر دولتی را داشته باشد، می بایست سریال اعتباری جداگانه تهیه نماید.

با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد، کلیه داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 98 شرکت کرده اند، در صورتیکه مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد را هم انجام دهند.

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مشمول، مجاز به ثبت نام نمی باشند

مقررات وظیفه عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 98

1- فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مشمول، مجاز به ثبت نام نمی باشند.

2- مشمولان غایب حق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 98 را ندارند، در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه، معافیت تحصیلی برای آنها صادر نمی گردد و دانشگاهها مجاز به ثبت نام آنها نمی باشند.

3- سنوات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 3 سال می باشد.

4- دانشجویان اخراجی، تا پایان خدمت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

جهت دریافت دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 98 کلیک کنید.


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید