دفترچه انسانی

هر ساله در این زمان از سال تب و تاب ثبت نام در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی در بین فارغ التحصیلان و یا واجدین شرایط شرکت در این آزمون بسیار بالاست. در بهمن ماه امسال یعنی سال 97 نیز کلیه متقاضیان و داوطلبان شرکت در این آزمون مهم و سرنوشت ساز در انتظار انتشار دفترچه کنکوری مشابه دفترچه های منتشر شده در طی سال های قبل در سایت شناخته شده سازمان سنجش بودند. ولی در کمال تعجب دفترچه منتشر شده با تغییرات بسیاری مهمی همراه بود و این موضوع واقعاً داوطلبان را گیج و سردرگم کرد. آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله شناخته شده تر آزمون هایی است که هر ساله شمار زیادی از افراد در  گروه های سنی و آزمایشی مختلف در آن شرکت می کنند. بنابراین، به وجود آمدن تغییری هر چند کوچک در رابطه با آن می تواند سؤالات و ابهام های زیادی را برای هر داوطلب ایجاد نماید.
بر طبق اخبار منتشر شده ورود متقاضیان ورود به مراکز دانشگاهی مختلف از جمله روزانه، شبانه و غیرانتفاعی بسیار آسان تر از سال های گذشته شده است و ادامه تحصیل در حدود 85 درصد از رشته های دانشگاهی بدون شرکت و حضور در هیچ آزمونی انجام می پذیرد.

کی حوصله داره دفترچه انتخاب رشته رو بخونه؟ برای آگاهی از مهم ترین نکات دفترچه با آیدانیتو تماس بگیر!


در حقیقت، انتخاب دانشجویان در رشته های اعلام شده توسط سازمان سنجش تنها بر طبق سوابق تحصیلی دانش آموز انجام می گیرد. از جمله گروه های آزمایشی مورد توجه محبوب داوطلبان گروه آزمایشی انسانی است. گروه آزمایشی که هر ساله تعداد بی شماری از داوطلبان به قصد قبولی و ادامه تحصیل در رشته های سطح بالا و عالی و همچون حقوق و روانشناسی در آزمون مربوط به آن شرکت و یا به شکل بدون کنکور اقدام می کنند. در این مقاله، به بحث در مورد دفترچه انسانی برای شما دوستان می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری را در رابطه با دفترچه انسانی به دست آورید. باید اشاره کنیم که این مقاله با توجه به انتشار دفترچه انتخاب رشته سراسری انسانی بر طبق سوابق تحصیلی نوشته شده است.

مندرجات دفترچه انتخاب رشته انسانی

باید عرض کنیم که دفترچه انسانی از سه فصل مختلف تشکیل شده است در فصل اول دفترچه انتخاب رشته انسانی تحت عنوان ثبت نام توضیحات مفصلی در رابطه با شرایط اختصاصی عمومی داوطلبان، مراحل پذیرش،  مقررات وظیفه عمومی مخصوص برادران و ضوابط و شرایط انتخاب رشته های مختلف تحصیلی گروه انسانی را مشاهده می کنید. اما در مورد فصل دوم دفترچه انتخاب رشته انسانی با عنوان انتخاب رشته باید اشاره کنیم که در این فصل امکان مطالعه مواردی همچون روش گزینش دانشجو، ضوابط و شرایط گزینش دانشجو، ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیل با توجه به گروه آزمایشی و نوع دیپلم فرد و همین طور جدول های رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های مختلفی از جمله روزانه و شبانه نیز قابل ملاحظه هستند. در فصل سوم یعنی آخرین فصل از دفترچه انتخاب رشته علوم انسانی با فرم های مختلفی از جمله فرم انصراف برای دانشجویان شاغل به تحصیل و یا جدول کارایی اعضاء و شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مواجه می شوید. در زیر به ذکر توضیحات بیشتری در رابطه با هر بخش از دفترچه انتخاب رشته انسانی برای شما می پردازیم.

فصل اول دفترچه انتخاب رشته انسانی

در فصل اول دفترچه انتخاب رشته انسانی داوطلب با فرایند اجرایی سنجش و گزینش دانشجو به طور کامل آشنا می شود. در میان اقدامات لازم ذکر شده در این دفترچه جهت اخذ پذیرش رشته های علوم انسانی مطابق سوابق تحصیل می توان به مواردی از جمله مطالعه دفترچه به طور کامل و آماده کردن مدارک درخواستی جهت ثبت نام در این طرح اشاره کرد. در بخش دیگری از اولین فصل دفترچه انتخاب رشته انسانی می توانید تمامی شرایط اختصاصی پذیرش داوطلب در این رشته تحصیلی از جمله انصراف از تحصیل دانشجویان روزانه از تحصیل تا تاریخ 3 شهریور ماه سال 98 جهت شرکت مجدد از کنکور را مطالعه بفرمایید. جهت کسب اطلاعات دقیق تر و بهتر در رابطه با لیست کامل این شرایط اختصاصی و همین طور شرایط عمومی مندرج در اولین بخش از دفترچه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. علاوه بر این ها، توضیحات بسیار کامل و جامعی نیز در رابطه با نحوه انتخاب رشته در گروه علوم انسانی و سهمیه های در نظر گرفته شده برای داوطلبان نیز در این بخش دیده می شود.
در صورتی که شما دوستان عزیز نیز قصد انتخاب رشته های علوم انسانی در دوره بدون آزمون این رشته تحصیلی را دارید می توانید جهت شناخت و کسب آگاهی بیشتر در مورد مندرجات دفترچه انتخاب رشته انسانی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

بخش دوم دفترچه انتخاب رشته انسانی

از جمله مهم ترین موارد ذکر شده در دومین بخش از دفترچه انتخاب رشته انسانی می توان به شرایط ادامه تحصیل در دوره های مختلف شبانه و روزانه اشاره کرد علاوه بر این، توضیح بسیار مفصلی در مورد ملاک های انتخاب رشته نیز در این بخش از دفترچه قابل مشاهده است. در ادامه این دفترچه لیست کامل رشته ها و دانشگاه های پذیرنده دانشجو به صورت بدون آزمون را ملاحظه می کنید.

فصل سوم دفترچه انتخاب رشته انسانی

در ابتدای فصل سوم از دفترچه انتخاب رشته انسانی موضوع حداقل کارایی اعضا در رشته های تحصیلی گروه علوم انسانی رشته های علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی و رشته های مشاوره و راهنمایی مطرح شده است. جهت آشنایی بیشتر با این بخش می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند. در بخش بعدی از این فصل اشاره ای به ضوابط اختصاصی و عمومی دانشگاه ها از جمله شرایط خوابگاه ها، امکانات رفاهی، وام تحصیلی و سایر موارد شده است. در انتخاب فصل سوم از دفترچه علوم انسانی لیست تمامی دانشگاه های پذیرنده همراه با آدرس کامل، شماره تماس و آدرس الکترونیکی آن ها را ملاحظه می کنید.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی دفترچه انتخاب رشته انسانی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله انتخاب رشته کنکور انسانی بزنید.
مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با دفترچه انتخاب رشته انسانی در اختیار شما قرار دهند. پس حتماٌ با آن ها تماس بگیرید.