آیدانیتو > دفترچه انتخاب رشته دکتری 98
انتخاب رشته دکتری

دفترچه انتخاب رشته دکتری 98

دفترچه انتخاب رشته دکتری

در این مقاله با موضوع دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 همراه داوطلبان دکتری 98 هستیم. مقطع دکتری بالاترین مقطع تحصیلی می باشد و داوطلبانی وارد دانشگاه های دکتری خواهند شد که از سطح علمی بالایی برخوردار باشند. اولین قدم برای انتخاب رشته دکتری 98، مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 می باشد.

   

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری 98

دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 ، در تاریخ اواخر فروردین منتشر خواهد شد. داوطلبان عزیز با مشخص شدن نتایج آزمون دکتری می توانند دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 را مطالعه کنند.
اگر سؤالی درباره مندرجات دفترچه انتخاب رشته دکتری ذهن شما را به خود مشغول کرده است می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

اطلاعات دفترچه انتخاب رشته دکتری 98

در دفترچه انتخاب رشته دکتری سه بخش وجود دارد.

 1. بخش اول کلیات
 2. بخش دوم رویه های ثبت نام و اجرای آزمون
 3. بخش سوم جداول و فرم ها

بخش اول دفترچه انتخاب رشته دکتری 

بخش اول دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 شامل اطلاعات زیر است: مقدمه، هدف و سیاست ها، تعاریف و مفاهیم برخی اصطلاحات بکار رفته در دفترچه، شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان، مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی، شرایط اختصاصی ویژه بورس خارج از کشور، سهمیه ها

بخش دوم دفترچه انتخاب رشته دکتری 

در بخش دوم دفترچه به رویه های ثبت نام و اجرای آزمون پرداخته شده است. از جمله اطلاعات این بخش، مراحل آزون، مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون، تکالیف داوطلبان برای شرکت در آزمون و نحوه تکمیل ظرفیت تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، امتحانات و نحوه پذیرش دانشجو می باشد.

بخش سوم دفترچه انتخاب رشته دکتری 

در این بخش جداول و فرم ها قرار گرفته است. 9 جدول در این بخش با عنوان:
 1. ضرایب دروس مواد آزمونی رشته های امتحانی، در گروه های آزمایشی مربوط
 2. کد و نام استان، نام و کد شهرستان محل تولد و اقامت

3 تا 9.  رشته ها و مواد و ضرایب کلیه رشته ها و گروه های آزمایشی علاوه بر جدول ها، فرم مخصوص معدل و تعداد واحدهای گذرانده شده برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای و فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام آزمون و همچنین نکات و توصیه های مهم در این بخش قرار می گیرند.

آیا رشته های بدون کنکور دکتری را می شناسید؟

همان طور که می دانید امکان تحصیل بدون کنکور در دوره دکتری نیز طی شرایط خاص برای افراد حائز این قبیل شرایط برای افراد فراهم شده است. اما آیا شما دوست عزیز داوطلب می دانید که لیست رشته های بدون کنکور دکتری کدامند؟ برای کسب اطلاع در رابطه با لیست رشته های بدون کنکور دکتری 98 با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

اهمیت مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری 

همان طور که در مقالات انتخاب رشته دکتری گفته شد، مطالعه دفترچه انتخاب رشته حائز اهمیت است. داوطلبان برای اطلاع از کد رشته، سهمیه ها، ضوابط و قوانین و مدارک مورد نیاز جهت شرکت در آزمون رشته موردنظر، جداول زمانبندی آزمون ورودی دکتری 98 نیاز دارند دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 را مطالعه کنند. در دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 تمامی ضوابط و نکات ریز و قابل توجه درج شده است از این رو بهترین منبع برای اطلاع از نحوه و شرایط انتخاب رشته دکتری 98 ، مراجعه به دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 میباشد.

برخی از نکات مندرج در دفترچه انتخاب رشته دکتری را مشاهده کنید

 1. اطلاعات کارت اعتباری، شماره پرونده و کد پیگیری را به مدت یکسال حفظ نمایید.
 2. آوردن تلفن همراه، ماشین حساب و هرگونه یادداشت و برگه در آزمون ممنوع است.
 3. مسئولیت هر گونه خطا در درج اطلاعات اشتباه در تقاضانامه متوجه شخص داوطلب است. و سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ وجه امکان اصلاح اشتباهات مذکور را نداشته و هیچگونه عذری پذیرفته نخواهد شد.

ادامه تحصیل دکتری در خارج از کشور فرصتی استثنایی برای شما!!!

ادامه تحصیل در دوره دکتری برای بسیاری از افراد به خصوص جوانان یک آرزوی بزرگ است که به هر قیمتی حاضر به دستیابی به آن هستند. اما مسلماٌ هر فردی آرزوی ادامه تحصیل در مقطع دکتری را در یکی از بهترین دانشگاه ها با شرایطی عالی و استثنایی را دارد تا بدین وسیله بتواند بدون هیچ مشکلی به تحصیل بپردازد. حالا شما تصور کنید که فرصت تحصیل دانشگاهی خارج از ایران را در دوره دکتری در اختیار داشته باشید… این واقعا بی نظیر است و می تواند مؤفقیت های چشمگیری را برای شما به ارمغان آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت و ادامه تحصیل دکتری در دانشگاه های خارج از ایران می توانید با مشاوران خبره و کاردان آیدانیتو تماس بگیرید تا پاسخگوی کلیه سؤالات شما در این رابطه باشند.
به داوطلبان دکتری 98 پیشنهاد میکنیم بعد از مطالعه مقاله دفترچه انتخاب رشته دکتری ، به مقاله اعلام نتایج مرحله دوم دکتری 98 مراجعه کنید.
مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 در اختیار شما قرار دهند. پس با آن ها تماس بگیرید.

                                                                                                                                                                                                                                                                       

0 دیدگاه در “دفترچه انتخاب رشته دکتری 98

 1. مونا گفت:

  سلام وقت بخیر…
  همه دفترچه انتخاب رشته دکتری لازمه بخونیم؟

  1. آیدانیتو گفت:

   سلام دوست عزیز؛ بله برای انتخاب رشته دکتری ، بایستی تمامی دفترچه انتخاب رشته دکتری را به دقت بخوانید. اما از آنچه که مطالعه ی تمامی صفحات دفترچه انتخاب رشته دکتری بسیار زمانبر است، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از مهم ترین نکات دفترچه انتخاب رشته دکتری با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

 2. بهنام گفت:

  سلام
  دفترچه انتخاب رشته دکتری چه زمانی میاد؟

  1. آیدانیتو گفت:

   سلام دوست عزیز ؛ دفترچه انتخاب رشته دکتری در نیمه اول اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *