رتبه قبولی انگلیسی

در این مقاله به موضوع رتبه قبولی انگلیسی پرداخته ایم. داوطلبان علاقه مند به رشته زبان انگلیسی می توانند با مطالعه مقاله رتبه قبولی انگلیسی از محدوده رتبه قبولی و درصدهای قبولی زبان انگلیسی مطلع خواهند شد. داوطلبانی که در گروه آزمایشی زبان شرکت می کنند، می توانند در یکی از گروه های آزمایشی اصلی دیگر از جمله ریاضی و فنی و یا علوم تجربی و یا علوم انسانی نیز شرکت داشته باشند.

زبان انگلیسی در زیرگروه اول گروه آزمایشی زبان قرار دارد و ضریب دروس در این زیرگروه به صورت زیر است:

نام درس ضریب
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3
زبان خارجی 2
زبان تخصصی انگلیسی 4

البته ارزش دروس زبان تخصصی انگلیسی هنگام محاسبه تراز سه برابر خواهد شد. بنابراین مؤثرترین درس کنکور زبان، زبان تخصصی انگلیس است. در ادامه ی مقاله رتبه قبولی انگلیسی در حداقل درصد دروس قابل قبول در دانشگاه های مختلف خواهیم پرداخت.

رشته های زبان در کنکور شامل: آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی می شود.

حداقل درصد مورد نیاز و رتبه قبولی رشته مترجمی زبان انگلیسی

پرطرفدارترین رشته زبان انگلیسی که در این مبحث به درصدهای قبولی آن خواهیم پرداخت، مترجمی زبان انگلیسی است، به دانشجویان زبان انگلیسی در دانشگاه های مختلف ترجمه از زبان فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی آموخته می شود، معمولا رشته های زبان انگلیسی نسبت به سایر رشته های گروه زبان پرمتقاضی تر هستند، این رشته در دانشگاه های مختلف از جمله سراسری و آزاد ارائه می شود. برای پذیرش رشته مترجمی زبان می بایست درصدهای بالایی زده باشید.

در ادامه با درصدهای قبولی مترجمی زبان آشنا خواهید شد:

حداقل درصد دروس مترجمی زبان انگلیسی
نام درس محدوده درصد قبولی سراسری سطح 1 محدوده درصد  قبولی سراسری سطح 2 محدوده درصد قبولی دانشگاه آزاد
زبان و ادبیات فارسی 20-40 15-20 5-20
زبان عربی 20-40 15-20 5-20
فرهنگ و معارف اسلامی 20-40 15-20 5-20
زبان خارجی 23-40 17-20 15-25
زبان انگلیسی تخصصی 40-60 30-40 20-40

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی دانشگاه ها با توجه به سطح علمی آنان متغیر است، اما سعی کردیم بازه ای از پایین ترین سطح علمی دانشگاه ها و بالاترین سطح علمی دانشگاه ها تهیه کنیم تا دید کلی راجع به نحوه ی پذیرش دانشجو در دانشگاه های مختلف پیدا کنید، درصد ها و رتبه های درج شده در این مبحث با توجه به رتبه های قابل قبول سال گذشته است، اما همانطور که مطلع هستید تغییرات در تعداد شرکت کنندگان دوسال رتبه و درصد های قبولی را نیز تغییر می دهد. پیشنهاد می کنیم حتما برای انتخاب رشته کنکور با یک مشاور تحصیلی مشورت کنید.

در ادامه مقاله با رتبه قبولی کنکور زبان در رشته مترجمی، و محدوده قبولی مترجمی زبان را مشاهده خواهید کرد.

محدوده رتبه قبولی مترجمی زبان
دانشگاه سراسری سطح 1 دانشگاه سراسری سطح 2 دانشگاه آزاد اسلامی
100-4565 300-6700 12400-7100

با کسب شناخت و آگاهی در مورد حداقل درصد دروس و شناخت رتبه های قبول شدگان سال های گذشته بهترین انتخاب رشته را در رشته زبان انگلیسی داشته باشید. مشاورن ما در این زمینه یاری گر شما هستند

حداقل درصد درس ها و رتبه مورد نیاز آموزش زبان انگلیسی

بعد از رشته مترجمی داوطلبان تمایل به تحصیل در رشته آموزش زبان انگلیسی نشان می دهند، هدف از ارائه رشته آموزش زبان انگلیسی تربیت مدرسان متخصص و آگاه زبان انگلیسی است، داوطلبانی که علاقه مند به تدریس در رشته زبان انگلیسی هستند بهتر است با تخصص بیشتری وارد حیطه کاری مورد نظر خود شوند، در حال حاضر تعداد افرادی که به صورت تخصصی به آموزش زبان انگلیسی می پردازند زیاد نیست، معمولاً درصدهای قابل قبول در رشته آموزش زبان انگلیسی کمتر از مترجمی و بیشتر از زبان و ادبیات انگلیسی است.

در ادامه از درصدهای قبولی آموزش زبان انگلیسی مطلع خواهید شد.
پیشنهاد می کنیم برای داشتن انتخاب رشته بهتر در رشته زبان انگلیسی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

حداقل درصد دروس آموزش زبان انگلیسی
نام درس محدوده درصد قبولی سراسری سطح 1 محدوده درصد قبولی سراسری سطح 2 محدوده قبولی دانشگاه آزاد
زبان و ادبیات فارسی 15-35 10-15 5-10
زبان عربی 15-35 7-15 5-10
فرهنگ و معارف اسلامی 25-35 10-15 5-10
زبان خارجی 17-35 12-15 7-10
زبان تخصصی انگلیسی 30-45 15-30 10-15

و اما رتبه های قبولی رشته آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه های ارائه دهنده به چه صورت است ؟همانطور که می دانید کمترین تعداد شرکت کنکور، گروه زبان بوده است ، بنابراین احتمال قبولی داوطلبان در این گروه آزمایشی افزایش پیدا می کند. در ادامه شما را دعوت به مشاهده رتبه های قبولی آموزش زبان انگلیسی می کنیم:

محدوده رتبه قبولی آموزش زبان انگلیسی
دانشگاه سراسری سطح 1 دانشگاه سراسری سطح 2 دانشگاه آزاد اسلامی
1-5675 400-5796 2465-7300

رتبه قبولی کنکور زبان

درصد مورد نیاز برای قبولی در رشته ادبیات و زبان انگلیسی

و اما سومین رشته زبان، ادبیات و زبان انگلیسی است که در اولویت بندی انتخاب رشته داوطلبان علاقمند به زبان انگلیسی در آخرین گزینه های تحصیلی به حساب می آیدف اما این رشته هم دارای جذابیت های خاص خود است که طرافدارنی را به خود جذب می کند رشته زبان و ادبیات انگلیسی به مطالعه آثار ادبی به زبان انگلیسی می پردازد، اما درصد های قبولی این رشته به چه صورت می باشد؟ در ادامه با درصدها و آخرین رتبه قبولی کنکور زبان در رشته ادبیات آنها آشنا خواهید شد:

حداقل درصد دروس زبان و ادبیات انگلیسی
نام درس محدوده درصد قبولی دانشگاه سراسری سطح 1 محدوده درصد قبولی دانشگاه سراسری سطح 2 محدوده درصد قبولی دانشگاه آزاد
زبان و ادبیات فارسی 10-15 6-9 4-10
زبان عربی 10-15 6-9 4-10
فرهنگ و معارف اسلامی 10-15 6-9 4-10
زبان های خارجی 10-15 6-9 5-10
زبان تخصصی 15-30 10-15 10-15

محدوده قبولی رتبه زبان و ادبیات انگلیسی را در ادامه مشاهده خواهید کرد:

محدوده رتبه قبولی زبان و ادبیات فارسی
دانشگاه سراسری سطح 1 دانشگاه سراسری سطح 2 دانشگاه آزاد اسلامی
3500-4895 4323-6900 5000-7400

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد دانشگاه ها از نظر سطح علمی و اعتبار مدرک و … با یکدیگر متفاوت هستند در جداول درج شده دانشگاه های سطح 1 سطح 2 را مشاهده کردید اما منظور از سطح 1 دانشگاه سراسری دوره های روزانه و نوبت دوم است و سطح 2 دانشگاه ها و مؤسسات غیر انتفاعی و پیام نور با توجه به اینکه تعداد شرکت کنندگان زبان خارجی در سال 97 حدود 7500 داوطلب بوده است.

احتمال قبولی تمامی داوطلبان در دانشگاه های مختلف بسیار افزایش پیدا کرده است، به داوطلبان عزیز یشنهاد می کنیم دانشگاه های برتر (روزانه، نوبت دوم) را در انتخاب های اولیه خود قرار دهید. بعد از مطالعه مقاله حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی کنکور زبان انگلیسی مقاله دانشگاه های پذیرنده کارشناسی بدون کنکور روزانه آموزش زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار دهید. پیشنهاد می کنیم برای داشتن انتخاب رشته بهتر در رشته زبان انگلیسی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

سوالات متداول :

1- آیا احتمال قبولی با رتبه زیر 100 منطقه یک و زیر 150 کشوری شانس قبولی ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران وجود دارد؟

با توجه به اینکه شرایط قبولی در هر سال با سال دیگر متفاوت است، ولی احتمال قبولی وجود دارد.

2- رشته های زبان در کنکور شامل چه رشته هایی هستند ؟

رشته های گروه زبان انگلیسی شامل آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی هستند.

3- آیا احتمال قبولی در گروه زبان بیشتر از سایر گروه هاست ؟

با توجه به اینکه تعداد شرکت کنندگان گروه زبان کمتر از سایر گروه هاست شاید به نحوی بتوان گفت که احتمال قبولی بیشتری وجود دارد ولی دانشگاه ها معمولا بخاطر دلایلی در دسته بندی های مختلفی جای می گیرند به عنوان مثال در یک طبقه بندی منظور از سطح 1 دانشگاه سراسری دوره های روزانه و نوبت دوم است و سطح 2 دانشگاه ها و مؤسسات غیر انتفاعی و پیام نور می باشد. پس بایستی احتمال قبولی در سطوح مختلف مد نظر قرار گیرد.