دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران

رشته عمران یکی از رشته های پر طرفدار گروه ریاضی است و بسیاری از افرادی که به گروه ریاضی رفته اند مایل به تحصیل در رشته عمران هستند. تحصیل در رشته عمران تنها به واسطه قبولی در کنکور میسر نیست، بلکه بدون کنکور نیز امکان پذیر است. یکی از دانشگاه های پذیرنده دانشجو در رشته عمران بدون کنکور پیام نور است. ما در این مقاله لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران را در اختیارتان قرار می دهیم تا اگر مایل به تحصیل در رشته عمران هستید، بتوانید از میان لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران ، واحد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شرایط پذیرش در دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران

برای پذیرش در دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران، شما می توانید در مرداد ماه به انتخاب رشته عمران واحدهای پیام نور بپردازید. این انتخاب رشته از طریق سایت سنجش انجام می شود. بعد از آن نیز می توانید در آبان ماه در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنید. برای اطلاع از نحوه پذیرش می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

از شروط پذیرش در دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران، همان شروط عمومی پذیرش در دانشگاه ها است که از جمله آن ها می توان به عدم وجود منعی برای تحصیل طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و عدم وجود منع برای تحصیل داوطلبین مرد طبق نظر نظام وظیفه اشاره کرد .

لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران

در جدول زیر نام دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران را آورده ایم. شما می توانید بر اساس شهر سکونت خود این مراکز را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که دانشگاه های پیام نور فاقد خوابگاه و امکانات رفاهی هستند.

ردیف

لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران

1

آذربایجان شرقی – مرکز تبریز

2

استان اردبیل – مرکز اردبیل

3

اصفهان – مرکز تیران

4

ایلام- مرکز ایلام

5

بوشهر- مرکز بین المللی عسلویه

6

چهار محال و بختیاری – مرکز شهرکرد

7

خراسان رضوی- مرکز مشهد

8

خوزستان – مرکز اهواز

9

زنجان- مرکز زنجان

10

سمنان- مرکز شاهرود

11

فارس- مرکز شیراز

12

قم – مرکز قم

13

کرمان- مرکز کرمان

14

کهگیلویه و بویر احمد- مرکز یاسوج

15

لرستان- مرکز خرم آباد

16

مازندران- مرکز ساری

17

هرمزگان- مرکز بندرعباس

 

ردیف

لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران

1

آذربایجان غربی- مرکز اصفهان

2

اصفهان – مرکز اصفهان

3

البرز- مرکز کرج

4

بوشهر- مرکز بوشهر

5

تهران- تهران شمال

6

خراسان جنوبی- مرکز بیرجند

7

خراسان شمالی- مرکز بجنورد

8

خوزستان- واحد ماهشهر

9

سمنان- مرکز سمنان

10

فارس- مرکز اوز

11

فارس- مرکز جهرم

12

کردستان- مرکز سنندج

13

کرمانشاه- مرکز کرمانشاه

14

گستان- مرکز گرگان

15

مازندران- مرکز بابل

16

مرکزی- مرکز اراک

 

همان طور که در جدول بالا مشخص است، رشته مهندسی عمران در واحدهای مرکز استان ارایه می گردد و شما می توانید بدون کنکور در آن تحصیل کنید.

در این مقاله لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران را در اختیارتان قرار دادیم تا به راحتی به انتخاب محل تحصیل خود بپردازید. اگر در زمان مقرر موفق به ثبت نام نشده اید میتواند مقاله تکمیل ظرفیت پیام نور را مطالعه کنید و در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنید. 
در صورتی که در زمینه انتخاب دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور پیام نور عمران شک دارید میتوانید با مشاوران آیدانیتو مشورت کنید.