لیست دانشگاه های بدون کنکور مجازی

با توجه به پر طرفدار شدن دانشگاه های مجازی، این مقاله را به بررسی لیست دانشگاه های بدون کنکور مجازی اختصاص داده ایم. امروزه با ورود شبکه جهانی اینترنت، در زندگی مردم تغییرات اساسی به وجود آمده و به جرأت می توان گفت که انجام بسیاری از کارها با وجود آن راحت تر شده است. تحصیل در دانشگاه ها نیز تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته و افراد می توانند بسیار آسان تر از گذشته آموزش های خود را دریافت نمایند.

با ورود دانشگاه های مجازی به ایران این امر محقق شده و افراد می توانند بدون حضور فیزیکی در کلاس درس به تحصیل در رشته های مختلف بپردازند. با وجود این دانشگاه ها، دیگر صرف مبلغ و زمان زیاد جهت رفت و آمد معنایی نداشته و افراد نگرانی بابت این موارد ندارند.

باید بگوییم که آموزش در دانشگاه های مجازی به وسیله ابزارهایی همچون کامپیوتر، دیسک های چند رسانه ای، نشریه های الکترونیکی و خبرنامه های مجازی انجام شده و دانشگاه های بسیاری در ایران مجری این طرح هستند. توجه کنید تحصیل در دانشگاه های مجازی می تواند به دو صورت شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها و بدون آزمون انجام شود. این مطلب به بحث راجع به لیست دانشگاه های بدون کنکور مجازی 99 برای علاقه مندان به آگاهی از این موضوع می پردازد. علاوه بر این، تاریخچه ی دانشگاه های مجازی، رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه ها و نکاتی چند در مورد دانشگاه های مجازی در این مطلب جامع دیده می شوند.

تاریخچه دانشگاه های مجازی در دنیا

جالب است بدانید که اولین کشور مؤسس دانشگاه های مجازی آمریکا بوده که در حقیقت پیشنهاد راه اندازی آن با کشور انگلستان بود. در ایران نیز دانشگاه تهران با جذب و پذیرش دانشجو به شکل مجازی در سال تحصیلی 87-86 در دوره های لیسانس و فوق لیسان نام خود را به عنوان اولین دانشگاه مجری این طرح ثبت کرد. هم اکنون شاهد افزایش تعداد رشته های دانشگاهی مجازی و بالا رفتن سطح آموزشی در دانشگاه های مجازی هستیم. پیشنهاد می کنیم درباره ی رشته های دانشگاهی بیشتر بخوانید.

برای آگاهی از لیست دانشگاه های بدون کنکور مجازی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

اسامی تمامی دانشگاه های مجازی در کشور

اگر مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های مجازی هستید، لیست دانشگاه های بدون کنکور مجازی 99 ارائه شده در زیر کمک بسیار مفیدی برای شماست.

عنوان مرکز آموزشی
مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
مرکز آموزش‌های‌ الکترونیکی دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه الکترونیکی فاران
مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نور طوبی
مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه تهران
مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه علم و صنعت ایران
دانشکدۀ مجازی علوم حدیث
دانشکدۀ آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه قم
دوره‌های الکترونیکی دانشگاه شهید بهشتی
مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه اصفهان
دانشگاه مجازی المصطفی (ص)
مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاه امیرکبیر
مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاه تربیت معلم آذربایجان
مؤسسه آموزش عالی فارابی
واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی
دانشگاه مجازی امام خمینی (ره)
مؤسسه غیرانتفاعی آموزش عالی رایانه‌ای تهران
دانشگاه مهر البرز
دانشکدۀ آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه شیراز
آموزش‌های مجازی دانشگاه سیستان و بلوچستان
مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه سهند

شروط لازم جهت تحصیلات دانشگاهی در دوره های مجازی

جالب است بدانید که دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره های مجازی، هیچ احتیاجی به ارتباط همزمان از طریق اینترنت با اساتید نداشته و محدودیت زمانی برای دریافت اینترنتی دروس و برنامه های آموزشی نخواهد داشت. تنها استثناء دراین مورد، درس های آزمایشگاهی بوده که بدون حضور همزمان دانشجویان و اساتید یاد دهی و یادگیری آن امکان پذیر نیست. باید بگوییم که تنها سه شرط جهت ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه های مجازی باید رعایت شود. وجود لپ تاپ یا کامپیوتر در منزل یا محل کار، حجم بسته اینترنتی بالا، اینترنتی با سرعت زیاد (حداقل سرعت اینترنت 256 مگابایت باشد).

برای آگاهی از لیست دانشگاه های بدون کنکور مجازی و انتخاب رشته حرفه ای با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه های مجازی ایران

تعداد رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های مجازی متعدد است واز میان مهم ترین آنها می توان به مهندسی پزشکی، علوم تربیتی، حسابداری، حقوق، مدیریت جهانگردی، شیعه شناسی، کامپیوتر، الهیات و روابط بین الملل و فقه حقوق اسلامی اشاره کرد. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های مجازی را دارید، پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین رشته با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

برای آگاهی از لیست رشته های دانشگاه های مجازی و انتخاب بهترین رشته با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

سطح علمی کدام دانشگاه بالاتر است؟

پس از آگاهی از لیست دانشگاه های بدون کنکور مجازی ، آگاهی از رده بندی دانشگاه ها و امکانات آن ها ضروری است. از جمله مواردی که باید در انتخاب دانشگاه به آن دقت کنید، میزان اعتبار مدرک، سطح علمی دانشگاه، میزان مسافت تا محل زندگی، امکان ارائه خوابگاه، میزان شهریه و … است. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از بهترین دانشگاه با توجه به ویژگی های شخصی تان با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

برای آگاهی از رده بندی دانشگاه های مجازی و انتخاب بهترین دانشگاه با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

 

دانشگاه های بدون کنکور مجازی

شهریه ی دانشگاه های بدون کنکور مجازی

از جمله مواردی که قبل از اقدام برای انتخاب رشته باید به آن دقت کنید، میزان شهریه است. با توجه به اینکه میزان شهریه دانشگاه های بدون کنکور مجازی در هر سال متفاوت است، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از شهریه با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

برای آگاهی از شهریه ی دانشگاه های بدون کنکور مجازی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

کدام دانشگاه ها رشته ی مورد علاقه ام را ارائه می دهند؟

اگر به رشته ای علاقه دارید، زمان کافی برای رفتن به کلاس درسی ندارید و می خواهید در رشته مورد نظرتان ادامه تحصیل دهید، دانشگاه های مجازی از جمله بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود. دانشگاه های مجازی در چند سال گذشته، بسیار توسعه یافته اند و در رشته های متعددی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از واحدهای دانشگاهی ای که رشته ی مورد علاقه تان را ارائه می دهند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

برای آگاهی از لیست دانشگاه های ارائه دهنده ی رشته ی مورد علاقه تان با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

نکات خاص و قابل توجه در مورد تحصیل در دانشگاه های مجازی کشور

  • تمامی دانشجویان دانشگاه های مجازی امکان درخواست جهت مرخصی تحصیلی به مدت 6 ماه را دارند.
  • هیچ یک از دانشجویان این دانشگاه ها امکان گرفتن انتقالی به سایر دانشگاه های کشور را نداشته و علاوه بر آن رشته تحصیلی خود را نیز نمی توانند تغییر دهند.
  • تعدادی از دانشگاه های مجازی ایران امتحانات پایان ترم را با حضور دانشجو در دانشگاه و کلیه امتحان های میان ترم را به وسیله کامپیوتر و به صورت غیر حضوری برگزار می نمایند.

 اگر سوالی در زمینه انتخاب رشته بدون کنکور دارید، با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.

در نهایت پیشنهاد می کنیم پس از بررسی لیست دانشگاه های بدون کنکور مجازی 99 ، سری هم به مقاله بدون کنکور مجازی بزنید.