حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی حقوق آزاد ۹۸

avatar image نویسنده : مهربان
stopwatch image ۰۴ مرداد ۹۷ view image ۷۲۸ blogging image ۰
حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی حقوق آزاد 98
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی حقوق آزاد 98  " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی حقوق آزاد 98

در این مقاله به موضوع حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی حقوق آزاد 98 خواهیم پرداخت. داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را دارند، بهتر است با تفاوت های پذیرش آشنا شوند. در مقاله حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی حقوق آزاد 98، سعی داریم داوطلبان علاقه مند به حقوق را در انتخاب رشته یاری کنیم.

معرفی رشته حقوق

یکی از پر مخاطب ترین و محبوب ترین رشته های گروه علوم انسانی، رشته حقوق است که معمولاً در اولین اولویت های داوطلبان قرار می گیرد. رشته حقوق در زیرگروه 1، مقطع کارشناسی علوم انسانی ارائه شده است. به این ترتیب ضریب دروس عمومی و اختصاصی این رشته مانند سایر رشته های زیرگروه 1 به شکل زیر است:
دروس تخصصی
نام درس ضریب
ریاضی 2
اقتصاد 1
زبان و ادبیات فارسی تخصصی 4
زبان عربی (تخصصی) 4
تاریخ و جغرافیا 1
علوم اجتماعی 1
فلسفه و منطق 3
روان شناسی 1
 
دروس عمومی
نام درس ضریب
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف 3
زبان خارجی 2
  با توجه به اعداد و ارقام جدول زبان و ادبیات فارسی عمومی و زبان و ادبیات فارسی تخصصی هر دو ضریب 4 دارند. آیا ارزش دروس گفته شده به یک اندازه هستند؟ قطعاً خیر. برای مشخص شدن ارزش واقعی دروس تخصصی، ضریب تمامی دروس تخصصی سه برابر خواهد شد. بنابراین اهمیت درسی و ضریب درسی زبان و ادبیات تخصصی سه برابر بیشتر از درس زبان و ادبیات فارسی عمومی است و بر این اساس ارزشی در تاریخ و جغرافیا هم در میزان فرهنگ و معارف اسلامی است.

پذیرش دانشگاه آزاد حقوق

همان طور که مطلع هستید پذیرش دانشگاه آزاد کمی متفاوت تر از دانشگاه سراسری است، در دانشگاه آزاد رتبه در منطقه بی تأثیر است و دلیل این امر حذف سهمیه مناطق و اعمال سهمیه عادی در سهمیه مناطق است. بنابراین داوطلبانی که در منطقه 3 هستند هیچ تفاوتی با داوطلبان منطقه 9 نخواهند داشت، مگر در تراز کسب شده. معیار پذیرش داوطلبان در دانشگاه آزاد تراز است و این نکته را به یاد داشته باشید که سطح علمی دانشگاه آزاد در سال 98 ،بیش از سایر دوره ها است. بنابراین در صورتی که قصد دارید در رشته حقوق که یکی از رشته های پر متقاضی دانشگاه آزاد است، به تحصیل بپردازید. باید تراز بالایی کسب کرده باشید. داوطلبان در زمان مشاهده کارنامه خود در صورتی که قصد دارند در دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنند باید به تراز و رتبه کشوری توجه کنند. در ادامه سایر سهمیه های قابل استفاده در دانشگاه آزاد را مشاهده خواهید کرد:
  • سهمیه آزادگان
  • سهمیه ایثارگران
  • سهمیه خانواده شهدا
  • سهمیه بسیج
از این نکته غافل نشوید که تنها مجاز به انتخاب یکی از سهمیه های نام برده شده هستید.

حداقل رتبه کشوری حقوق در دانشگاه آزاد

رشته های قابل قبول در هر دانشگاه متفاوت است و به سطح علمی دانشگاه بستگی دارد. به عنوان مثال واحد های علوم تحقیقات تهران مرکز، قزوین از دانشگاه های رتبه برتر به حساب می آیند و دانشگاه های واحد گناوه، قیامدشت، بیجار در آخرین رتبه بندی ها قرار دارند. رتبه های کشوری قابل قبول در رشته حقوق در دانشگاه های آزاد سطح 1، 8006-7695 است و رتبه قبولی دانشگاه هایی که در سطح متوسط حدود 201988-12000 است، مانند دانشگاه تهران جنوب.

محدوده رتبه قبولی

دانشگاه دانشگاه سطح 1 دانشگاه سطح 2
ادبیات فارسی 22-30 15-20
عربی 20-35 15-30
دین و زندگی 15-40 15-30
ریاضی 15-30 5-15
اقتصاد 30-40 15-25
ادبیات تخصصی 30-40 14-19
عربی تخصصی 20-30 15-18
تاریخ و جغرافیا 10-40 15-18
علوم اجتماعی 15-30 10-20
فلسفه و منطق 20-30 10-20
روانشناسی 20-30 10-20
  به داوطلبان عزیز پیشنهاد میکنیم بعد از مطالعه حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی حقوق آزاد 98 مقاله حداقل دروس و آخرین رتبه قبولی حقوق سراسری 98 را نیز مطالعه کنید. برای انتخاب رشته حقوق آزاد 98 با مشاوران خبره و باسابقه آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی حقوق آزاد 98  " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید