توجیه غیبت

جریمه سربازی


جریمه سربازی

از جمله مهم ترین شاهراه ها برای به قول معروف مرد شدن پسرها در این سرزمین در طی صد سال قبل رفتن به خدمت مقدس سربازی بوده است. بر طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران کلیه افراد بالای 18 سال به جز در مواردی که استثنا هستند باید دوران خدمت سربازی را بگذرانند. از نظر برخی از پسران این دوره چیزی به جز هدر دادن عمرشان آن هم دو سال نیست. اما برخی بر این باور هستند که سپری کردن خدمت سربازی بخشی از ادای دین هر فرد آقا به کشور و نظام جمهوری اسلامی است و از طرفی می تواند خاطرات شیرین و فراموش نشدنی را برای هر فرد مشمول به جا بگذارد. در این مقاله به بحث در مورد موضوع جریمه سربازی برای شما می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات لازم را در رابطه با جریمه سربازی از جمله افراد مشمول این طرح، مدارک لازم و نحوه اقدام برای پرداخت آن را به دست آورید.

چه افرادی مشمول قانون طرح جریمه می شوند؟

در اینجا باید عرض کنیم که کلیه افراد ذکوری که تا به حال موفق به اتمام دوران خدمت سربازی خود نشده اند و البته تا پایان سال قبل یعنی سال 1397 مدت غیبت آن ها به بیشتر از هشت سال رسیده است لزوماً مشمول طرح جریمه سربازی می شوند و ملزم به پرداخت جریمه غیبت سربازی هستند.

جریمه غیبت سربازی

هر یک از افراد مشمول طرح جریمه غیبت سربازی می بایست با در دست داشتن مدارکی همچون اصل و کپی کارت ملی اصل و کپی شناسنامه فرزندان و همسر، یک قطعه عکس با زمینه سفید رنگ در اندازه 4*3 و همین طور تصویر و اصل شناسنامه به دفاتر خدمات الکترونیک نظامی یا همان پلیس +10 مراجعه نمایند و اقدامات لازم را جهت ثبت درخواست خود انجام دهند. نکته بسیار مهم این که هر یک از مشمولین در صورت ثبت درخواست خود برای پرداخت جریمه مشمولان غایب می توانند در صورت تمایل اقدام به انصراف نمایند و به جای آن درخواست خود را برای اعزام به خدمت مقدس سربازی ثبت کنند.

آخرین مهلت پرداخت جریمه سربازی

خبر مهمی که در اینجا باید به عرض برسانیم این است که بر طبق اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا قانون جریمه مشمولان غایب به جهت تعیین تکلیف مشمولان جریمه سربازی افراد بیشتر از هشت سال غیبت از سال 1394 تا اتمام سال 1397 اجرایی شده است و کلیه این افراد ملزم به اقدام جهت پرداخت جریمه سربازی خود به شکل اقساط یا نقدی تا زمان تعیین شده را دارند. برای اطلاع از زمان در نظر گرفته شده برای پرداخت جریمه مشمولان غایب با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

حذف قانون پرداخت جریمه سربازی

خبر بسیار مهم این که قانون پرداخت جریمه سربازی در سال 98 به طور کامل حذف شده است و به هیچ وجه اجرا نمی گردد جهت کسب اطلاعاتی دقیق تر در این رابطه با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

حذف قانون جریمه و تردد مشمولان خارج از کشور

هم زمان با حذف قانون جریمه سربازی نحوه تردد مشمولان خارج از کشور نیز مشخص شده است در صورت نیاز به اطلاع از چگونگی تردد مشمولان خارج نشین پس از حذف قانون جریمه سربازی در سال 98 با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی جریمه سربازی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله توجیه غیبت سربازی بزنید.
اگر سوالی در زمینه جریمه سربازی ذهن تان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *