ثبت نام کتاب درسی ۹۸

نویسنده : مهربان
۲۴ اردیبهشت ۹۸ ۳۱۹۰ ۲

ثبت نام کتاب درسی 98

در این مقاله به موضوع ثبت نام کتاب درسی 98 خواهیم پرداخت. دانش آموزان عزیز با مطالعه مقاله ثبت نام کتاب درسی 98 از نحوه ثبت نام، زمان ثبت نام و مشکلات و سؤالاتی که در حین ثبت نام برای آنها به وجود می آید، آگاه می شوند. بنابراین به دانش آموزان توصیه می کنیم با جزئیات این مقاله آشنا شوند.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "ثبت نام کتاب درسی 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

  دانش آموزان عزیز می توانند از دو طریق ثبت نام کتاب درسی 98 را انجام دهند: اولین راه که معمولاً مرسوم ترین آن ها است، تهیه کتاب و ثبت نام در مدارس است،زیرا مدارس موظف هستند با ورود به سامانه توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت نام گروهی اقدام و از ارجاع دادن دانش آموزان و اولیای دانش آموزان به کافی نت ها و ... پرهیز کنند. دومین راه ثبت نام انفرادی است، دانش آموزان و اولیای گرامی در صورت تمایل می توانند شخصاً و به صورت انفرادی از طریق سامانه توزیع کتاب درسی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. پیشنهاد می کنیم ثبت نام کتب درسی فرزندان خود را به مشاوران آیدانیتو بسپارید.

نحوه ثبت نام کتاب درسی

همان طور که گفته شد ابتدا باید وارد سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی برای ثبت نام کتاب درسی شوید. برای ورود به سامانه به کدملی و شماره شناسنامه دانش آموز نیاز خواهید داشت، سپس کد ملی و شماره شناسنامه (شش رقم سمت راست که به عنوان رمز عبور است) را وارد می کنید و بعد با کلیک بر روی دکمه "ورود" وارد سامانه خواهید شد. سپس از منوی سمت راست، گزینه "ثبت سفارش" را انتخاب می کنید. در صفحه وارد شده مشخصات فردی و تحصیلی دانش آموز که شامل اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات تحصیلی، می شود را مشاهده می کنید. در بخش بعدی (اطلاعات تماس)، شماره همراه را وارد کنید (وارد کردن ایمیل اختیاری است) در قسمت بعدی (سایر اطلاعات) لازم است مذهب و زبان خارجی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که انتخاب مذهب و زبان خارجی در خرید کتاب های دینی در زبان شما تأثیرگذار است. در صورتی که اطلاعات مورد تأیید شماست، گزینه "مشخصاتم را تأیید می کنم" را انتخاب کنید. در صفحه ی بعدی اطلاعات سفارش شما نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که سفارش به صورت اتوماتیک توسط سیستم تعیین می شود. در این قسمت اطلاعات پست آموزشی و قیمت (به ریال) مشخص می شود، در صورت تأیید اطلاعات برای پرداخت هزینه کتاب گزینه "ثبت و ادامه" را انتخاب کنید. و بعد از وارد شدن به درگاه بانک و انجام عملیات شما به صفحه بعد منتقل می شوید و اطلاعات خرید شما نمایش داده می شود. این اطلاعات شامل اطلاعات دانش آموز – اطلاعات سفارشی – محل دریافت کتاب – اطلاعات پرداخت است. برای چاپ بر روی گزینه "چاپ سفارشی" کلیک کنید. در منوی سمت راست و با انتخاب عبارت "ریز تراکنش و برگشت پرداخت تکراری" ریزتراکنش خود و با انتخاب "محل دریافت کتاب" محل دریافت کتاب را مشاهده خواهید کرد.
پیشنهاد می کنیم ثبت نام کتاب های درسی خود را به مشاوران آیدانیتو بسپارید.

به این نکات توجه کنید

 • در بخش مشاهده اطلاعات از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید و در صورت صحیح نبود اطلاعات، برای اصلاح به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنید.
 • کتاب های درسی در هر شیوه ای که ثبت نام انجام شود (گروهی و یا انفرادی) به مدرسه محل تحصیل دانش آموز (مدرسه ای که هنگام ثبت نام مشخص شده است) ارسال می شود.
دانش آموزان در دوره های تحصیلی متوسطه در پایه های هفتم، هشتم، نهم و دوره تحصیلی توسطه دوم در پایه های دهم و یازدهمم رشته ها نظری برای سفارش دوره ای کتاب از طریق کتاب فروشی های معتبر درس طح کشور اقدام به تهیه کتاب خواهند کرد و نمی توانند از طریق سامانه معرفی شده سفارش خود را ثبت کنند. دانش آموزان عزیز پایه اول ابتدایی برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله "ثبت نام کتاب های درسی پایه اول ابتدایی" مراجعه کنند.
برای ثبت نام کتب درسی خود می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "ثبت نام کتاب درسی 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


5.0 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۲ دیدگاه
 • user_default_pic پیمان
  توسط پیمان در تاریخ ۲۵ خرداد ۹۸ reply_comment
  من یادم رفته بود ثبت نام کنم حالا محلت تموم شده چی کار کنم ?
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۰۳ تیر ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ تا 14 تیرماه مهلت دارید که در تمدید مجدد ثبت نام کتاب درسی 98 ، کتاب های درسی تان را ثبت نام کنید.