ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99

در سنوات گذشته برای پذیرش دانشجویان در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای ، کنکور کاردانی فنی و حرفه ای منحصرا برای دانشگاههای فنی و حرفه ای برگزار می شد. اما طبق اطلاعیه مورخ 96/12/13 سازمان سنجش و مصوبه دهمین شورای سنجش و پذیرش، ثبت نام ، انتخاب رشته و در نهایت پذیرش داوطلبان مقطع کاردانی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود. منظور از سوابق تحصیلی، معدل کل دیپلم متقاضیان ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99 است. از این رو داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل  در کاردانی بدون کنکور  فنی حرفه ای 99 ، در صورتی که شرایط ثبت نام را داشته باشند می توانند با ارائه مدارک موردنیاز در بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 ثبت نام نمایند. از آن جایی که ابهامات بسیار زیادی برای داوطلبان به منظور ثبت نام در کنکور فنی حرفه ای پیش آمده است، در این مقاله به صورت اجمالی به بررسی ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99 می پردازیم .

مطابق قوانین نظام جدید سنوات فنی حرفه ای از دو سال به سه سال افزایش یافت

                                                                                                                                                                                   

نظام جدید کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99

حتما به یاد دارید که در زمان تحصیل ، دانش آموزانی که در رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی مشغول به تحصیل بودند، همواره به دانش آموزان کاردانش و فنی حرفه ای غبطه می خوردند، زیرا این دانش آموزان تنها موظف به گذراندن دو سال تحصیلی برای گرفتن مدرک دیپلم بودند. با تصویب قانون جدید و تغییر سیستم نظام آموزشی کشور ، در مهر ماه سال جاری ، تعداد سال های دانش آموزان کاردانش و فنی حرفه ای نیز از دو سال به سه سال افزایش یافت . از آنجایی که این یک تغییر بسیار بزرگ در روند مدارس کاردانش و فنی حرفه ای است ، به نظر می رسد که موجب گمراهی بسیاری از داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کاردانی شده است . به همین منظور پیشنهاد می کنیم نکاتی را که در این مقاله « ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99 » به آن ها می پردازیم ، به دقت مطالعه کنید…

زمان ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99

زمان ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99 دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه های غیر انتفاعی و غیر دولتی از11 دی ماه 99 تا 17 دی ماه آغاز می شود . در این بازه زمانی لازم است متقاضیان به منظور ثبت نام و ارائه مدارک لازم، اقدام نمایند. مدارک ثبت نام شامل سوابق تحصیلی داوطلب (که همان معدل کل دیپلم را دربر می گیرد) است. جزئیات دقیق مربوط به مدارک ، همزمان با انتشار دفترچه ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای در سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد معمولا تمدید مهلت تعیین شده به منظور ثبت نام مشخص نیست. از این رو ضروری است که داوطلبان دوره کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99 ، ثبت نام خود را در اسرع وقت انجام داده و آن را به روزهای پایانی موکول ننمایند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 99 را حتما مطالعه نمایید.

نحوه ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99

نحوه ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99 به صورت اینترنتی است و داوطلبان می بایست در تاریخ های تعیین شده  به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند و با ارائه مدارک مورد نیاز که در اطلاعیه های بعدی اعلام می شود، به منظور ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند. پرداخت هزینه و مبلغ ثبت نام از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب و به صورت اینترنتی خواهد بود که هزینه آن 37 هزار تومان است. لازم به ذکر است متقاضیان علاقمند به شرکت و پذیرش در رشته های دانشگاه ها ، مراکز غیر انتفاعی و غیر دولتی مبلغ جداگانه ای  (5500 تومان) را نیز بایستی علاوه بر مبلغ مذکور پرداخت نمایند. شایان ذکر است که این اطلاعیه (ثبت نام و پذیرش بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99) مخصوص متقاضیان دوره کاردانی نظام جدید است.

 به این نکات توجه کنید

داوطلبان کاردانی بدون کنکور توجه کنند که بر اساس مصوبه دهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ،در تاریخ 1396/11/30 پذیرش در تمامی رشته های دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 1399 صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) انجام می شود و در واقع برای هیچکدام از رشته های امتحانی، آزمونی برگزار نخواهد شد. با توجه به اینکه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است، بنابراین صحت اطلاعات خواسته شده از جمله معدل کتبی حائز اهمیت است و در صورتی که مغایرتی با معدل واقعی وجود داشته باشد قبولی داوطلب لغو خواهد شد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 در زمان ثبت نام در سایت سازمان سنجش قابل دانلود است و داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت سنجش و دریافت دفترچه ثبت نام، نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام کنند . مطالعه صحیح و دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 که شامل ضوابط و شرایط، نحوه ، مدارک و دستورالعمل های انجام ثبت نام است، اهمیت بسیار دارد.  از این رو بررسی و مطالعه آن توسط داوطلبان امری ضروری به نظر می رسد.
پس از بررسی دقیق ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 99 ، پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای بزنید.

اگر سوالی در زمینه ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.