برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
1973 907 909
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97

ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97

در سنوات گذشته برای پذیرش دانشجویان در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای ، کنکور کاردانی فنی و حرفه ای منحصرا برای دانشگاههای فنی و حرفه ای برگزار می شد. اما طبق اطلاعیه مورخ 96/12/13 سازمان سنجش و مصوبه دهمین شورای سنجش و پذیرش، ثبت نام ، انتخاب رشته و در نهایت پذیرش داوطلبان مقطع کاردانی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود.

منظور از سوابق تحصیلی، معدل کل دیپلم متقاضیان ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97 است. از این رو داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل  در کاردانی بدون کنکور  فنی حرفه ای 97 ، در صورتی که شرایط ثبت نام را داشته باشند می توانند با ارائه مدارک موردنیاز در بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 97 ثبت نام نمایند. از آن جایی که ابهامات بسیار زیادی برای داوطلبان به منظور ثبت نام در کنکور فنی حرفه ای پیش آمده است ، در این مقاله به صورت اجمالی به بررسی ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97 می پردازیم .

مطابق قوانین نظام جدید سنوات فنی حرفه ای از دو سال به سه سال افزایش یافت

نظام جدید کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97

حتما به یاد دارید که در زمان تحصیل ، دانش آموزانی که در رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی مشغول به تحصیل بودند، همواره به دانش آموزان کاردانش و فنی حرفه ای غبطه می خوردند، زیرا این دانش آموزان تنها موظف به گذراندن دو سال تحصیلی برای گرفتن مدرک دیپلم بودند.

با تصویب قانون جدید و تغییر سیستم نظام آموزشی کشور ، در مهر ماه سال جاری ، تعداد سال های دانش آموزان کاردانش و فنی حرفه ای نیز از دو سال به سه سال افزایش یافت . از آنجایی که این یک تغییر بسیار بزرگ در روند مدارس کاردانش و فنی حرفه ای است ، به نظر می رسد که موجب گمراهی بسیاری از داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کاردانی شده است . به همین منظور پیشنهاد می کنیم نکاتی را که در این مقاله « ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97 » به آن ها می پردازیم ، به دقت مطالعه کنید…

زمان ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97

زمان ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97 دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه های غیر انتفاعی و غیر دولتی از روز 6 خرداد 97 آغاز می شود و به مدت یک هفته یعنی تا 12 خردادماه ادامه خواهد داشت. در این بازه زمانی لازم است متقاضیان به منظور ثبت نام و ارائه مدارک لازم، اقدام نمایند. مدارک ثبت نام شامل سوابق تحصیلی داوطلب (که همان معدل کل دیپلم را دربر می گیرد) است. جزئیات دقیق مربوط به مدارک ، همزمان با انتشار دفترچه ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای در سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد

به همین منظور پیشنهاد می کنیم دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی و حرفه ای 97 را حتما مطالعه نمایید.

معمولا تمدید مهلت تعیین شده به منظور ثبت نام مشخص نیست. از این رو ضروری است که داوطلبان دوره کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97 ، ثبت نام خود را در اسرع وقت انجام داده و آن را به روزهای پایانی موکول ننمایند.

نحوه ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97

نحوه ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97 به صورت اینترنتی است و داوطلبان می بایست در تاریخ های تعیین شده  (6 تا 12 خردادماه 97) به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند و با ارائه مدارک مورد نیاز که در اطلاعیه های بعدی اعلام می شود، به منظور ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

پرداخت هزینه و مبلغ ثبت نام از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب و به صورت اینترنتی خواهد بود که هزینه آن 22 هزار تومان است. لازم به ذکر است متقاضیان علاقمند به شرکت و پذیرش در رشته های دانشگاه ها ، مراکز غیر انتفاعی و غیر دولتی مبلغ جداگانه ای  (5500 تومان) را نیز بایستی علاوه بر مبلغ مذکور پرداخت نمایند.

شایان ذکر است که این اطلاعیه (ثبت نام و پذیرش بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 97) مخصوص متقاضیان دوره کاردانی نظام جدید است.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 97

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 97 در زمان ثبت نام در سایت سازمان سنجش قابل دانلود است و داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت سنجش و دریافت دفترچه ثبت نام، نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام کنند . مطالعه صحیح و دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 97 که شامل ضوابط و شرایط، نحوه ، مدارک و دستورالعمل های انجام ثبت نام است، اهمیت بسیار دارد.  از این رو بررسی و مطالعه آن توسط داوطلبان امری ضروری به نظر می رسد.

پس از بررسی دقیق ثبت نام کاردانی بدون کنکور فنی و حرفه ای 97 ، پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97  بزنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
27 نظرات
 1. Amir می گوید

  با سلام عرض خسته نباشید.. من دیپلمم رو سال 96 در رشته برق گرفتم.. حالا من باید کنکور بدم یا نه؟

  1. زینب دادور می گوید

   باسلام.
   بله می توانید در ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97 شرکت نمایید و توجه داشته باشید که پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی است.

 2. Jamalpour می گوید

  باسلام.
  دیپلم مدیریت خانواده رو سال۹۵گرفتم.میتونم داخل کنکور شرکت کنم؟؟

  1. زینب دادور می گوید

   با سلام.
   کاردانی بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی یا همان معدل کل دیپلم است و در صورتی که رشته شما همخوانی داشته باشد می توانید شرکت کنید.

 3. فاطمه می گوید

  سلام من دیپلم حسابداری دارم ودر سال 95دیپلم گرفتم ایا میتونم شرکت کنم

  1. زینب دادور می گوید

   باسلام.
   بله می توانید در صورتی که رشته شما همخوانی داشته باشد.

  2. زینب دادور می گوید

   باسلام.
   بله می توانید.

 4. مرتضی می گوید

  سلام ببخشيد من دیپلم مکانیک دارم سال 95 دیپلممو گرفتم می تونم در کنکور با سوابق تحصیلی شرکت کنم.

  1. زینب دادور می گوید

   باسلام.
   اگر رشته شما همخوانی داشته باشد بله می توانید در بدون کنکور کاردانی فنی وحرفه ای شرکت کنید.

 5. ریحانه می گوید

  سلام من دیپلم کامپیوتر۹۶گرفتم بایدکنکوربدم یا براساس سوابق تحصیلیه؟؟

  1. زینب دادور می گوید

   باسلام.
   بله در صورتی که رشته شما همخوانی داشته باشد براساس سوابق تحصیلی پذیرش خواهید شد.

 6. ایلیا می گوید

  سلام من فوق دیپلم طراحی و دوخت سال 88 خوندم ولی یکی از درس های عمومی من ماند بنا به دلایلی ولی الان مردکمو میخوام میتونم تو این آزمون شرکت کنم یا نه

  1. زینب دادور می گوید

   باسلام.
   کاردانی بدون کنکور فنی وحرفه ای برای داوطلبان نظام جدید است و می توانید شرکت کنید.

  2. زینب دادور می گوید

   باسلام. داوطلبان نظام جدید در بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای پذیرش خواهند شد و شما امکان شرکت دارید.

 7. سامان می گوید

  سلام. من سال 90دیپلم مکانیک گرفته ام با معدل 17 میتونم کنکور با سوابق تحصیلی شرکت کنم

 8. فائزه می گوید

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر من دیپلممو سال 95 گرفتم همون میشه نظام قدیم آیا باید کنکور بدم ؟!

  1. زینب دادور می گوید

   سلام.
   شما می توانید بدون کنکور ثبت نام کنید و براساس سوابق تحصیلی سنجش خواهید شد.

 9. سعیده عزیزی می گوید

  سلام ببخشید ما نفهمیدم واسه نظام قدیم حذف یان چون آقای عارف نبی زاده میگن حذف

  1. فرهنگ می گوید

   سلام دوست عزیز
   چه برای نظام قدیمی و چه برای نظام جدید فرقی ندارد ، کنکور کاردانی فنی حرفه ای حذف شده است و در حال حاضر پذیرش فقط بر اساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد…

 10. سعیده عزیزی می گوید

  باتشکر

 11. شبنم می گوید

  سلام وعرض ادب
  من میخواستم بدونم که نظام جدید بومی هستش ویکی هم اینکه من دیپلممو در تاریخ1397/2/29دریافت کردم یا من نظام جدید محسوب میشم؟

  1. زینب دادور می گوید

   باسلام.
   بله نظام جدید هستید و می توانید براساس سوابق تحصیلی در بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای شرکت کنید.

 12. زینب می گوید

  سلام پس مهلت ثبت نام برای دانشگاه دولتی کیه؟ دیپلم و معدل رو حین ثبت نام باید داشته باشیم؟ قبلا میشد ثبت نام کنیم و تا شهریور دیپلم رو اخذ کنیم الان چطور؟

  1. فرهنگ می گوید

   سلام دوست عزیز
   همان طور که گفتیم مطابق آخرین اطلاعیه ، انشالله زمان ثبت نام از 6 خرداد ماه آغاز میشود و معمولا بازه ای چهار پنج روزه برای آن در نظر گرفته می شود. داشتن دیپلم و معدل برای کسانی که فارغ التحصیل شده اند، الزامی است ولی برای کسانی که هنوز فارغ التحصیل نشده اند معدل را به صورت حدودی ثبت کرده و بعدا ویرایش می نمایند.

 13. Zahra می گوید

  سلام من دیپلمم رو سال۹۵گرفتم و پیش دانشگاهی در رشته گرافیک رو خوندم الانم مدرک پیش دانشگاهی دارم ایا میتونم کنکور کاردانی بدم؟

  1. فرهنگ می گوید

   سلام دوست عزیز
   مطابق آخرین اطلاعیه ، کنکور کاردانی حذف شده است ولی با توجه به اینکه شما مدرک پیش دانشگاهی را اخذ کرده اید ، چند راه پیش رو دارید که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. اولین راه شرکت در کنکور کارشناسی هنر است (زیرا با مدرک پیش دانشگاهی گرافیک می توانید در این کنکور شرکت کنید). یکی دیگر از راه ها این است که با مدرک دیپلم ، در کاردانی بدون کنکور شرکت کرده و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی انشالله مورد پذیرش قرار بگیرید.

 14. Zahra می گوید

  خاهشا جواب بدین خیییلی مهمه😢😰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.