تکمیل ظرفیت ارشد هوافضا 98

در این مقاله به بررسی تکمیل ظرفیت ارشد هوافضا 98 می پردازیم. به همین منظور در ابتدا به بررسی رشته مهندسی هوافضا و گرایش های آن می پردازیم. مهندسی هوا فضا با کد مجموعه 1279 در گروه فنی و مهندسی قرار گرفته است. این مجموعه دارای 6 گرایش با کد ضریب 1 می باشند. بنابراین رتبه شما در کارنامه برای تمامی گرایش ها صدق می کند.
رشته گرایش
مهندسی هوافضا 1)     جلو برندگی 2)     دینامیک پرواز و کنترل 3)     سازه های هوایی 4)     آئرودینامیک 5)     مهندسی فضایی 6)     سوانح هوایی و صلاحیت های پروازی
یکی از رشته های جذاب و پرطرفداران علوم مهندسی، رشته هوافضا است. این رشته تلفیقی از کامپیوتر، مکانیک، متالورژی و الکترونیک است. رشته هوافضا از رشته های مورد توجه حوزه نظامی است. زیرا در پیشرفت تجهیزات دفاع هوایی بسیار اثرگذار می باشد.
مهندسین هوافضا به طراحی، تحلیل و ساخت هواپیما، گلایدر، موشک، هواپیماهای بدون سرنشین، جنگنده ها و … می پردازد. تکمیل ظرفیت ارشد بعد از ثبت نام پذیرفته شدگان اعلام می شود. زیرا در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها به پرکردن ظرفیت خالی مانده خود می پردازند. بنابراین ظرفیت پذیرفته شدگان نیز کمتر از ظرفیت پذیرش سری اول است.
برخی از مؤسسات آموزش عالی هم علاوه بر ظرفیت های اعلام شده مجدداً دانشجو می پذیرند. تکمیل ظرفیت ارشد هوافضا 98 حدوداً در مهرماه اعلام می شود. تاریخ دقیق مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد توسط سازمان سنجش اعلام می شود.

گرایش سوانح هوایی وصلاحیت های پروازی خاص دانشگاه های نظامی است

نکات مهم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد هوافضا 98

1- تنها افرادی که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده اند و کارنامه دریافت کرده اند، می توانند بر اساس رشته خود به انتخاب کد رشته محل های مورد نظر خود در تکمیل ظرفیت اقدام کنند.
2- داوطلبان گرامی تنها در دوره هایی که وضعیت آنها مجاز اعلام شده است می توانند انتخاب رشته کنند.
3- در صورت پذیرش در تکمیل ظرفیت قبولی قبلی شما باطل اعلام می شود.
4- اگر در دوره روزانه پذیرفته شوید و نخواهید به تحصیل بپردازید، 1 سال از پذیرش در دوره روزانه محروم خواهید بود.
5- داوطلبان پذیرفته شده در یکی از کد رشته محل های تحصیلی بورسیه و یا دارای شرایط خاص امکان انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت ارشد را ندارند. 6- در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شما می توانید 20 انتخاب کد رشته محل داشته باشید. البته تعداد انتخاب های شما بسته به تعداد محل هایی که اعلام تکمیل ظرفیت کرده اند، می باشد.

دانشگاه های دارای تکمیل ظرفیت ارشد هوافضا 98 و ظرفیت پذیرش آنها

پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت بسته به مؤسسه عالی پذیرفته شده در نیمسال اول یا دوم صورت می گیرد. در اینجا نگاهی به دانشگاه ها و مؤسسات پذیرنده ارشد هوافضا در تکمیل ظرفیت می اندازیم. از آنجایی که اطلاعیه تکمیل ظرفیت ارشد هوافضا 98 هنوز منتشر نشده است، اطلاعات زیر بر اساس دفترچه تکمیل ظرفیت 96 می باشد.
دانشگاه گرایش روزانه شبانه پردیس خودگردان
سمنان جلوبرندگی 3 3
صنعتی مالک اشتر جلوبرندگی 4
تبریز دینامیک پرواز و کنترل 1 1 2
صنعتی مالک اشتر دینامیک پرواز و کنترل 1 4
سمنان دینامیک پرواز و کنترل 1 2
سهند دینامیک پرواز و کنترل 3 1
شاهرود دینامیک پرواز و کنترل 2 3
مالک اشتر دینامیک پرواز و کنترل 1 3
تبریز دینامیک پرواز و کنترل 4
شاهرود اثر  و دینامیک 4 1
مالک اشتر اثر  و دینامیک 1 3
شیراز اثر  و دینامیک 6
مالک اشتر مهندس فضایی 5

دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد نیز به مانند دانشگاه سراسری اقدام به تکمیل ظرفیت در دو دوره مهر و بهمن (نیمسال اول و دوم) می کند. زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت برای دوره مهرماه حدود آخر شهریور و برای بهمن ماه در دی ماه صورت می گیرد.
در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شما می توانید تا 100 کد رشته محل را انتخاب نمایید و باید به این نکته توجه کنید که در صورتی که در یک رشته قبول شده اید و اقدام به تکمیل ظرفیت می کند در صورت پذیرش در تکمیل ظرفیت قبولی قبلی شما باطل اعلام می شود. البته دانشگاه آزاد اعلام کرده بود داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت نیمسال اول پذیرفته شده اند، می توانند بین 2 قبولی خود یکی را انتخاب کنند.

محدوده قبولی 

در ادامه برخی از رتبه محل های قبول شده داوطلبان سالهای قبل را آورده ایم تا شما بتوانید تا حدودی احتمال میزان قبولی خود را بررسی کنید.
رتبه دانشگاه گرایش دوره
155 امیرکبیر دینامیک کنترل پرواز روزانه
172 تهران دینامیک کنترل پرواز روزانه
175 امیرکبیر فضایی روزانه
221 امیرکبیر سازه های هوایی شبانه
233 خواچه نصیر دینامیک کنترل پرواز روزانه
257 مالک اشتر آیرودینامیک روزانه
271 خواچه نصیر پیشرانش روزانه
280 خواچه نصیر سازه روزانه
302 علم و صنعت آیرودینامیک روزانه
308 دانشگاه تهران فضایی روزانه
319 مالک اشتر تهران جلو برندگی روزانه
398 امام حسین ع سازه های هوایی روزانه
425 بهشتی دینامیک کنترل پرواز روزانه
432 بهشتی مهندسی فضایی روزانه
435 تهران دینامیک کنترل پرواز شبانه
490 صنعتی شیراز آیرودینامیک روزانه
539 خواچه نصیر سازه های هوایی شبانه
586 بهشتی مهندسی فضایی شبانه
724 مالک اشتر تهران مهندسی فضایی شبانه
1117 مالک اشتر شاهین شهر مهندسی فضایی شبانه
1150 تربیت مدرس – پردیس خودگران سازه شبانه
1201 مالک اشتر آیرودینامیک شبانه
  در این مقاله به بررسی تکمیل ظرفیت ارشد هوافضا 98 پرداختیم. شما میتوانید مقاله تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 98 را نیز مطالعه نمایید.