تکمیل ظرفیت ارشد روانشناسی

تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی فرصت دوباره ای برای داوطلبین روان شناسی است. چه برای کسانی که موفق به پذیرش در هیچ واحدی نشده اند و چه برای افرادی که از انتخاب خود ناراضی اند. در تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی داوطلبان می توانند یک بار دیگر برای پذیرش در دوره های روزانه، شبانه، پردیس خود گردان، پیام نور و آزاد اقدام کنند. از آن جایی که معمولاً افراد و داوطلبین تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی را فراموش می کنند، شانس کسانی که در این دوره اقدام به ثبت نام می کنند، بسیار بالا می رود. اما نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی چگونه است؟ در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد.

کارشناسی ارشد روان شناسی

روان شناسی علم شناخت افراد، بررسی رفتارها، اعمال و افکار انسان ها است. در مقطع ارشد رشته روان شناسی دارای چندین گرایش است. گرایش های ارشد روان شناسی را در جدول زیر آورده ایم.

گرایش های ارشد روانشناسی

بالینی

عمومی

روان سنجی

صنعتی سازمانی

تربیتی

کودکان استثنایی

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی

تمامی افرادی که در کنکور سراسری ارشد شرکت کرده اند و کارنامه اولیه برای آن ها صادر شده است، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت نیز شرکت کنند، در حالی که پذیرفته شدگان رشته محل های بورسیه و یا دارای شرایط خاص نمی توانند در مرحله تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی شرکت کنند.

زمان شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد روانشناسی

تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی آزاد و سراسری جدا از هم برگزار می شود. زمان شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی سراسری در اواسط مهر ماه است، اما تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی آزاد در دو مرحله برگزار می شود یک مرحله اواسط مهر و یک مرحله اواسط دی ماه.

دانشگاه های پذیرنده تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی

تعداد واحدهای پذیرنده تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی هر ساله بسته به تعداد افرادی که ثبت نام کرده اند، متفاوت است. این تعداد برای سال 96 به شرح زیر است:

دانشگاه

نام واحد پذیرنده

دوره

تعداد پذیرش

گرایش

سراسری

دانشگاه تهران

پردیس خودگردان

10

کودکان استثنایی

آزاد

آزادشهر

آزاد

عمومی

آزاد

چالوس

آزاد

بالینی

آزاد

تهران مرکزی

آزاد

روان سنجی

سراسری

ولیعصر -رفسنجان

غیر انتفاعی

8

عمومی

سراسری

اردکان

روزانه

3

عمومی

سراسری

گیلان

نوبت دوم

115

عمومی

سراسری

بوشهر

پیام نور

14

بالینی

سراسری

اردبیل

روزانه

4

تربیتی

سراسری

تبریز

غیر انتفاعی

15

تربیتی

سراسری

زاهدان

پردیس خودگردان

15

عمومی

سراسری

گیلان

روزانه

6

کودکان استثنایی

اگر می خواهید در تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی شرکت کنید، حواستان باشد تا فرصت ثبت نام را از دست ندهید. برای اطلاع دقیق از زمان شروع تکمیل ظرفیت ارشد روان شناسی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
شما میتوانید مقاله انتخاب رشته ارشد روانشناسی را مطالعه  کنید تا از نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت مطلع شوید.