آیدانیتو > تست افسردگی چیست و چه کاربردی دارد؟
افسردگی

تست افسردگی چیست و چه کاربردی دارد؟


 

 

 

 


تست افسردگی

افسردگی اختلال روانی شایعی در سراسر جهان است و افراد بسیاری را آزار می دهد. این اختلال جسم و روان آدم ها را درگیر می کند، بر خلق و خوی آن ها تأثیرات عمیقی می گذارد و عملکرد مثبت شان را در حوزه های تحصیلی وشغلی شدیداً کاهش می دهد.

همه آدم ها گاهی غمگین می شوند اما افسردگی یک وضعیت جدی است و می تواند زندگی فرد مبتلا را تحت خطر قرار دهد. این بیماری روانی انواع مختلفی دارد و می تواند خودش را به شکل افسردگی اساسی، اختلال دو قطبی، افسردگی سایکوتیک، و… نشان دهد.

یکی از ابزارهایی که روانشناسان، روانپزشک ها و مشاوران از آن استفاده می کنند تا بیماری افسردگی را در کسی تشخیص بدهند، تست افسردگی است. انواع مختلف تست افسردگی مثل تست افسردگی بک ، تست افسردگی نئو ، تست افسردگی جوانان ، تست افسردگی نوجوانان و…به متخصصان حوزه روانشناسی و مشاوره برای تشخیص این اختلال در بیماران و مراجعان کمک می کند.

علت افسردگی

اختلال افسردگی یک دلیل مشخص ندارد. عوامل متعددی مثل ژنتیک، عوامل محیطی، ساختار مغز، حوادث ناگوار، آسیب هایی در دوران کودکی، جنگ، بلایای طبیعی و… می توانند منجر به افسردگی شوند.

نشانه های افسردگی

افسردگی نشانه های فراوانی دارد اما شایع ترین نشانه های آن معمولاً شامل موارد زیر هستند:

  • احساس غم شدید
  • لذت نبردن از چیزها و فعالیت هایی که قبلاً مورد علاقه فرد بودند
  • اختلالات خواب (کم خوابی یا پرخوابی)
  • کمبود انرژی
  • احساس گناه
  • احساس پوچی و بی ارزشی
  • اختلالاتی در قدرت تفکر و تصمیم گیری
  • فکر کردن به خودکشی یا اقدام به خودکشی

آدم های افسرده نمی توانند به تنهایی خودشان را درمان کنند و حتماً باید از یک متخصص و درمانگر کمک بگیرند. خوشبختانه این بیماری قابل درمان است  و با روش هایی مثل دارو درمانی و روش های روان درمانی و مشاوره ای می توان آن را درمان کرد.
 

کاربرد تست افسردگی

 

وقتی کسی مشکوک به افسردگی باشد، روانشناس یا روانپزشک با روش های مختلفی می تواند از ابتلای او به این بیماری مطمئن شود. تست افسردگی یکی از این روش ها است. البته آزمون افسردگی برای این تشخیص کافی نیست و حتماً باید در کنار آن از مصاحبه، مشاهده، گفت و گو با اعضای خانواده و… هم استفاده کرد.
مژده مژده !
با توجه به استقبال شما دوستان عزیز، زین پس به منظور تعیین وقت برای ارتباط با مشاوران به صورت حضوری و انجام تست های مشاوره ای می توانید با شماره 02142258 تماس بگیرید. 

تست افسردگی بک

یکی از معتبرترین تست های افسردگی در سراسر جهان، تست افسردگی بک است که در دانشگاه ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. این آزمون 21 سؤال دارد و علائم افسردگی را در دو هفته گذشته فرد بررسی می کند. آرون بک که سازنده این آزمون است، اعتقاد دارد که به علت وسیع بودن دامنه امتیازات این پرسش نامه، نتایج آن معتبرتر از سایر آزمون های روانشناسی هستند و می توان به آن ها اعتماد کرد.

مشاوره افسردگی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. در این فضا افراد می توانند با تماس با مشاوران متخصص و باتجربه در زمینه انواع اختلالات روانی، در مورد بیماری های روانی، علائم و نشانه های بیماری ها و روش های درمانشان اطلاعات به دست بیاورند. خدمات مشاوره افسردگی در آیدانیتو شامل موارد زیر است:

آشنایی با بیماری افسردگی

برای درمان یک بیماری، قبل از هر چیز باید آن بیماری را درک کنیم. هر اختلال روانی ای ویژگی های خاص خودش را دارد. به دلایل مختلفی بروز پیدا می کند و با توجه به ماهیتش روش های درمانی مختلفی برای مقابله با آن مورد استفاده قرار می گیرند.

مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در زمینه اختلال روانی افسردگی در اختیار مخاطبان قرار دهند.

درمان افسردگی

اختلالات روانی معمولاً به دو شیوه دارودرمانی یا روان درمانی درمان می شوند. مشاوره افسردگی، با توجه به ویژگی های بیمار، بهترین روش های درمانی را به مخاطب ارائه می دهد.

در ادامه مطالعه مقاله «تست هوش هیجانی» را به شما معرفی می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه تشخیص و درمان بیماری افسردگی و انواع تست افسردگی، می توانید با مشاوران حرفه ای و با تجربه آیدانیتو تماس بگیرید.

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *